KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Superpuchar. Developres SkyRes Rzeszów zdziwiony decyzją PLS. "Rozważamy wystąpienie z roszczeniem odszkodowawczym"

Decyzja Polskiej Ligi Siatkówki o zastąpieniu meczu o Superpuchar Polski kobiet spotkaniem o Superpuchar PLS nie przechodzi bez echa. Głos zabrali szefowie Developresu SkyRes Rzeszów, najbardziej poszkodowanej drużyny tej decyzji.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
drużyna Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: drużyna Developresu SkyRes Rzeszów
W środę PLS poinformowała, że mecz o Superpuchar Polski siatkarek 2020 się nie odbędzie i zostanie zastąpiony meczem o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki, w którym Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź.

Najbardziej poszkodowany w tej sytuacji jest Developres SkyRes Rzeszów - wicemistrz Polski i finalista Pucharu Polski, który - z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie - przebywa na kwarantannie i nie może rozegrać meczu o Superpuchar Polski 16 grudnia, czyli w terminie przekładanym już dwukrotnie.

Klub z Podkarpacia postanowił zabrać głos w tej sprawie publikując pismo nadesłane przez Polską Ligę Siatkówki, a także odpowiedź na nie na swojej stronie internetowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Justyna Kowalczyk i droga na obiad. Nagranie jest hitem sieci

"[...] musieliśmy wdrożyć wyjątkowe i niestandardowe działania. 16 grudnia rozegramy mecz w nowej formule, bez udziału drużyny Developres SkyRes Rzeszów. Nie możemy ze względów marketingowych, komunikacyjnych oraz umów sponsorskich po raz kolejny przekładać terminu spotkania, które już wcześniej zostało odwołane.

Biorąc pod uwagę czas trwania kwarantanny nałożonej na Państwa drużynę oraz faktyczne możliwości powrotu do zdrowia i fizycznej sprawności po przebytym koronawirusie, nie ma możliwości przez Państwa rozegrania spotkania 16 grudnia. Stąd konieczność rozegrania meczu 16 grudnia, w nowej formule" - napisano.

źródło: developres.rzeszow.pl źródło: developres.rzeszow.pl
Klub z Podkarpacia przyjął tę decyzję "z dużym zaskoczeniem i niedowierzaniem", a decyzji Polskiej Ligi Siatkówki nie akceptuje. Ponadto zarząd domaga się ustalenia nowego terminu meczu powołując się na Regulamin Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej:

"Chcielibyśmy zauważyć, że mecz o Superpuchar Polski ujęty jest w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej oraz w umowie pomiędzy Ligą a naszym klubem. Stąd też, w przypadku podtrzymania przez Ligę decyzji o rezygnacji z rozegrania meczu o Superpuchar Polski, rozważymy wystąpienie do Ligi z roszczeniem odszkodowawczym z tytułu utraconych korzyści finansowych oraz marketingowych" - czytamy.

źródło: developres.rzeszow.pl źródło: developres.rzeszow.pl
Także sam zespół daje w przestrzeni publicznej znaki dezaprobaty dla tej decyzji. Przyjmująca Jelena Blagojević zabrała głos na swoim koncie na twitterze. "Zrobiliście kupę na naszą drużynę!" - pisze. "Co wolno wojewodzie..." - komentuje kierownik zespołu Paulina Peret.


Mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki ma odbyć się w środę 16 grudnia o 20:30 w Lublinie.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy Developres SkyRes Rzeszów ma prawo czuć się pokrzywdzony decyzją PLS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×