Szał na środku. Szóstka 18. kolejki Tauron Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Britt Bongaerts (z lewej) i Klaudia Alagierska (z prawej)

Osiemnasta seria gier przyniosła nam bardzo wiele kandydatek na pozycji środkowych. Miejsca mieliśmy tylko dwa, ale dla pozostałych mamy miejsce w kwadracie dla rezerwowych. Zobacz, kogo tym razem wybraliśmy do szóstki kolejki.

Rozgrywająca: Britt Bongaerts (ŁKS Commercecon Łódź) [1]*

Bez wątpienia sobotnie derby Łodzi były jej najlepszym meczem w tym sezonie. Wystarczy przytoczyć statystykę bloków, w której Łódzkie Wiewióry wygrały 17:6. Chętnie uruchamiała środek, ale jednocześnie była trudna do przewidzenia w swoich wyborach. Wygląda na to, że Holenderka złapała właściwy rytm gry z całym zespołem. Jeśli w końcowej fazie sezonu będzie podobnie, ŁKS Commercecon może zajść daleko.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Atakująca: Kiera van Ryk (Developres SkyRes Rzeszów) [5]*

21 punktów w trwającym trzy sety spotkaniu to z pewnością rezultat, który zasługuje na uwagę. Dodajmy do tego ponad 50 procent skuteczności w ataku oraz bardzo dobrą postawę na zagrywce i w bloku. Po kontuzji atakującej Rysic z Podkarpacia nie ma już śladu. Developres dał kolejny sygnał, że pozycję lidera chce utrzymać.

Środkowa: Iga Wasilewska (Grupa Azoty Chemik Police) [3]*

Długo zastanawialiśmy się, czy nominować Igę Wasilewską czy może jednak Indy Baijens, która w meczu z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz weszła w drugim secie i pomogła rozruszać akcje przez środek. A my taką grę bardzo lubimy. Na korzyść Polki przemówiła liczba ataków oraz liczba wybloków. Ale przy kolejnym takim dylemacie nie pozwolimy skrzywdzić Holenderki.

Środkowa: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź) [3]*

Królowa bloku (8 punktów) i najlepiej punktująca (18 pkt.) w derbach Łodzi. Gdybyśmy mieli wybierać MVP spotkania, padłoby na środkową ŁKS-u Commercecon. Na tle Grot Budowlanych, które miały problem z grą przez środek widać było, jak dużą wartością dodaną jest Klaudia Alagierska w swoim zespole.

Przyjmująca: Janisa Johnson (E.Leclerc Moya Radomka Radom) [4]*

Po raz kolejny wspólnie z Bruną Honorio były motorem napędowym radomskiej ekipy. Jak się okazało, chwila dekoncentracji i beniaminek był w stanie urwać im nawet jednego seta. Mogłoby się wydawać, że skończenie ponad połowy z 42 ataków w meczu musiało być dla niej wyczerpujące, ale Amerykanka w swoim stylu po meczu uśmiechała się na prawo i lewo.

Przyjmująca: Zuzanna Szperlak (Energa MKS Kalisz) [2]*

Tu musimy cofnąć się aż do października, bo kaliszanki mecz 18. kolejki z #VolleyWrocław w Hali Orbita rozegrały awansem. Była najbardziej obciążona zagrywką, ale i najbardziej aktywna w ataku. Wiemy, jak dużym zaufaniem trenera Jacka Pasińskiego cieszy się młoda przyjmująca, ale równocześnie pokazuje, że warto na nią stawiać.

Libero: Agata Witkowska (E.Leclerc Moya Radomka Radom) [3]*

Libero E.Leclerc Moya Radomki jest ciągle nieco w cieniu koleżanek na skrzydłach, ale warto pamiętać, że jeśli by nie obroniła lub nie przyjęła, to one miałyby trudniejsze zadanie. A wbrew pozorom w meczu z Jokerem Świecie było co bronić i co przyjmować. Agata Witkowska to wciąż jedna z najlepszych przyjmujących Tauron Ligi.