PlusLiga: PGE Skra Bełchatów wygrała po trudnej przeprawie

Siatkarze PGE Skry Bełchatów żywiołowo cieszyli się po ostatnim punkcie w wygranym 3:1 meczu ze Ślepskiem Malowem Suwałki. Każdy set w tej konfrontacji był wyrównany i faworyt musiał napracować się na komplet punktów.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał już sześć meczów z kolei, przez co wypadł z najlepszej ósemki w tabeli PlusLigi. Mierzył się z uznanymi i wysoko notowanymi przeciwnikami, ale aż tak długiego pasma niepowodzeń nie spodziewał się. Celem na środę było przerwanie serii, ale do Suwałki przyjechała dobrze dysponowana PGE Skra Bełchatów. Drużyna Michała Gogola ma za sobą pięć zwycięstw, z czego cztery na krajowym podwórku.

Bełchatowianie wykorzystali rozpęd i zakończyli małą tradycję, zgodnie z którą w meczach Ślepska ze Skrą wygrywali dotąd gospodarze i tracili maksymalnie seta.

Ślepsk rozpoczął mecz zmobilizowany, a pierwsze skrzypce w jego szeregach grał Marcin Waliński. Gospodarze wyszli na prowadzenie 11:5, a i po kilku następnych akcjach było 14:9. Skra zredukowała stratę do jednego punktu, ale suwalczanie nie spanikowali w trudniejszej sytuacji i odbudowali zaliczkę. Po zmarnowaniu dwóch piłek setowych trener Andrzej Kowal zażądał przerwy, a po niej Taylor Sander popełnił błąd serwisowy i zrobiło się 25:23 dla Ślepska.

Skra musiała reagować na niepowodzenie w pierwszym secie. W ataku pojawił się Bartosz Filipiak i grał o klasę lepiej niż Dusan Petković. Ponadto Milad Ebadipour kilkakrotnie wykazał się sprytem w rywalizacji z suwalczanami przy siatce. Bełchatowianie prowadzili przez całą drugą partię i odnieśli zwycięstwo 25:22.

W trzecim secie doszło do sporego zamieszania. Wideoweryfikacja jednej ze spornych sytuacji trwała blisko pięć minut. Piłka przyznana została Skrze, a Bartosz Filipiak zadał kolejny cios zdekoncentrowanym suwalczanom swoim serwisem. Raz zdobyta przewaga była szanowana przez podopiecznych Michała Gogola, którzy wygrali partię 25:23. Dobre opcje w ataku wybierał Grzegorz Łomacz i pracował na nagrodę MVP.

Rywalizacja w czwartym secie była jeszcze bardziej wyrównana niż w poprzednich, choć poprzeczka już była zawieszona wysoko. Obu zespołom było trudno o zbudowanie przewagi. Ślepsk miał piłkę setową, ale zamiast punkt zdobyć, to przegrał trzy z rzędu. Ostatnia akcja na 26:24 została wygrana przez Skrę blokiem na Tomasie Rousseaux.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)

Ślepsk: Takvam, Waliński, Rousseaux, Sapiński, Tuaniga, Bołądź, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Rudzewicz, Rohnka

Skra: Łomacz, Ebadipour, Sander, Kłos, Huber, Petković, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić

MVP: Grzegorz Łomacz (Skra)