Spadkowicz postawił się tylko na moment. BKS BOSTIK przełamał złą passę

BKS BOSTIK Bielsko-Biała przełamał się po serii czterech porażek z rzędu. Zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka pokonały na własnym parkiecie spadkowicza z TAURON Ligi, zespół Enea PTPS Piła 3:1. Świetne spotkanie rozegrała libero Kinga Drabek.

Mateusz Kozanecki
siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Siatkarki zespołu z Piły są już pewne spadku z TAURON Ligi. Zawodniczki Enea PTPS w dotychczas rozegranych 20 meczach, zdołały wywalczyć zaledwie jedno zwycięstwo - 16 listopada z Jokerem Świecie (3:1). Tydzień później dołożyły do swojego dorobku jeszcze jedno "oczko" po porażce 2:3 z BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Bielszczankom w ostatnim czasie również się nie wiodło. Przegrały aż cztery z pięciu ostatnich spotkań, co spowodowało spadek drużyny na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa były zawodniczki BKS BOSTIK. W pierwszym secie zanotowały efektowną serię punktową doprowadzając ze stanu 16:13 do 23:13, co praktycznie przesądziło o losach partii.

W drugim losy się odwróciły. Przyjezdne zdobyły pięć ostatnich punktów z rzędu, w ustawieniu z Aliną Bartkowską na zagrywce. Decydującą akcję zakończyła Koleta Łyszkiewicz i doprowadziła do remisu 1:1.

To właśnie Łyszkiewicz była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole z Piły, nie uchroniła jednak PTPS-u przed 20. porażką w trwających rozgrywkach. Trzeci set był pokazem siły bielszczanek. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka wygrały tę część gry do 12. W czwartym - i jak się okazało - ostatnim secie, przyjezdne próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale musiały uznać wyższość rywalek.

MVP spotkania została Kinga Drabek. Libero BKS-u zagrała bardzo dobrze w przyjęciu, notując 69 proc. skuteczność w tym aspekcie gry. Najwięcej punktów zdobyła natomiast Gabriela Orvosova - 27.

Siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała dzięki wygranej wskoczyły na 6. miejsce w tabeli TAURON Ligi. Aktualnie mają w swoim dorobku 34 punkty - o jeden mniej niż Grot Budowlani Łódź, przy czym zespół ten rozegrał o jedno spotkanie mniej.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Enea PTPS Piła (25:17, 21:25, 25:12, 25:20)