Długa bitwa Polaków o finał. Klub Michała Kubiaka wrócił z dalekiej podróży

Ponownie Michał Kubiak, a nie Bartosz Kurek zagra o mistrzostwo Japonii. W półfinale Panasonic Panthers zapewnili sobie awans w złotym secie po porażce 1:3 z Wolfdogs Nagoya.

Michał Kubiak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Od dłuższego czasu zanosiło się na taki zestaw w półfinale mistrzostw Japonii. Panasonic Panthers utrzymywali się na drugim miejscu w tabeli, a Wolfdogs Nagoya na trzecim. Kolejność nie zmieniła się, a "klamka zapadła" po trzecim z bezpośrednich meczów w sezonie zasadniczym. W większości z nich lepsze były "Pantery", które również przed półfinałem były uznawane za faworyta.

"Wilczaki" z Bartoszem Kurkiem w składzie były zmotywowane i dobrze przygotowane do meczu. Od początku wysoko zawiesiły poprzeczkę markowemu przeciwnikowi. W wyrównanej rywalizacji potrafiły rozstrzygać zażarte końcówki na swoją korzyść. Po zwycięstwie 3:1 Wolfdogs Nagoya został zarządzony złoty set. To dlatego, że w sezonie zasadniczym lepsi byli Panasonic Panthers.

Siatkarze dostali kilkanaście minut na złapanie drugiego oddechu przed ostateczną rozgrywką. W złotym secie doszło do zwrotu akcji. Drużyna Michała Kubiaka wykorzystała swoje doświadczenie, wcześnie objęła prowadzenie i nie pozwoliła się wyprzedzić przez całą rozgrywkę. Panasonic Panthers wrócili z dalekiej podróży i to oni dzięki zwycięstwu 25:21 przeszli dalej.

W niedzielę finał mistrzostw Japonii, w którym czekają najlepsi w sezonie zasadniczym Suntory Sunbirds. Ta drużyna nie musiała w sobotę wychodzić na boisko i oszczędzała energię.

Panasonic Panthers - Wolfdogs Nagoya 1:3 (23:25, 25:21, 19:25, 25:27)

Złoty set: 25:21

Czy Panasonic Panthers zdobędą mistrzostwo Japonii?