KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kurek był najlepszym zawodnikiem - komentarze po spotkaniu Polska - Słowacja

Spotkanie pomiędzy Polską a Słowacją mogło się podobać kibicom zgromadzonym w gdyńskiej hali. Obydwie drużyny zaprezentowały się dobrze, co podkreślał po meczu Michal Masny. Radości z wykonania zadania nie krył trener Daniel Castellani, który dziękował zawodnikom, sztabowi oraz polskim kibicom.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Michal Masny, kapitan reprezentacji Słowacji: - Gratuluję polskiej drużynie tego zwycięstwa. Myślę, że było to dobre spotkanie zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Obie drużyny zaprezentowały się dobrze grając siatkówkę na wysokim poziomie, także kibice mogli być zadowoleni. A wygrała po prostu lepsza drużyna.

Paweł Zagumny, kapitan reprezentacji Polski: - To było dla nas dosyć ciężkie spotkanie ze względu na presję wywalczenia awansu do przyszłorocznych mistrzostwo świata. Spotkanie wygraliśmy zasłużenie, a co najważniejsze został osiągnięty cel, jaki zakładaliśmy i cieszymy się z tego.

Emanuele Zanini, trener reprezentacji Słowacji: - Zaczęliśmy to spotkanie dość agresywnie w przeciwieństwie do piątkowego meczu przeciwko Francuzom. Walczyliśmy z Polakami jak równy z równym przez część tego spotkania, ale zabrakło nam przygotowania fizycznego i taktycznego, aby dorównywać im kroku przez cały mecz. W tych elementach byliśmy słabsi. Gratuluję drużynie polskiej awansu do mistrzostw świata. Myślę, że w dużej mierze to zasługa Bartosza Kurka, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i napędzał grę Polaków.

Daniel Castellani, trener reprezentacji Polski: - Bardzo się cieszę, że udało nam się osiągnąć cel, jaki zakładaliśmy, czyli awans do mistrzostw świata. A to wszystko mimo licznych problemów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć w ostatnim czasie. Dziękuję całemu zespołowi, sztabowi pracującemu dla naszej reprezentacji oraz wspaniałym kibicom, którzy jak zwykle nas wspierali.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×