Liga Narodów. Kolejny dreszczowiec reprezentacji Niemiec. Niespodziewane problemy Francuzów

Do połowy trzeciego seta Australia toczyła równy mecz z Francją, jednak musiała uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika. Piłkę meczową w starciu z Bułgarią obronili Niemcy i odwrócili losy całego pojedynku, który nie układał się po ich myśli.

Adrian Nuckowski
siatkarze reprezentacji Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec
Trzecie zwycięstwo, choć ponownie nie bez problemów zanotowali Francuzi. Tym razem Trójkolorowi pozostawili w pokonanym polu Australijczyków, wygrywając w czterech setach. Pierwszą partię podopieczni Laurent Tillie wygrali na przewagi, jednak w kolejnej zdecydowanie oddali inicjatywę rywalom. Kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli od trzeciego seta, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 3:1. 17 punktów dla zwycięzców zdobył Jean Patry.

Bez straty seta z Holendrami uporali się Irańczycy. Podopieczni Władimira Alekny mieli problemy tylko w trzecim secie, kiedy to zniwelowali bezpieczną przewagę i musieli bronić nawet dwóch piłek setowych "Pomarańczowych". Zaciętą końcówkę zapisali jednak na swoją korzyść Persowie, notując pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów.

Kolejne emocjonujące starcie rozegrali reprezentanci Niemiec. Podopieczni Andrei Gianiego byli już krok od porażki z Bułgarią. W czwartym secie nasi zachodni sąsiedzi musieli bronić nawet piłki meczowej. Ostatecznie wygrali go na przewagi (30:28), a w tie-breaku byli już drużyną zdecydowanie lepszą. Bułgarom nie pomogło nawet 26 "oczek" zdobytych przez Cwetana Sokołowa