Gwiazda reprezentacji Polski zmienia klub! Czas na podbój Rosji

Atakująca reprezentacji Polski zdecydowała się na zmianę klubowych barw i transfer do Rosji. Malwina Smarzek-Godek w przyszłym sezonie będzie reprezentowała Lokomotiw Kaliningrad.

Dawid Borek
Dawid Borek
Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
"Witamy w Loko, Malwina! Czekamy na Ciebie w Kalingradzie" - ogłosił Lokomotiw Kaliningrad, nowy klub reprezentantki Polski, Malwiny Smarzek-Godek.

"Do zobaczenia wkrótce" - odpisała pod wpisem atakująca polskiej kadry, która od nowego sezonu będzie broniła barw aktualnych mistrzów Rosji.

Malwina Smarzek-Godek do Lokomotiwu Kaliningrad przenosi się z włoskiego klubu Igor Gorgonzola Novara, z którym wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

Jej trenerem w Rosji będzie Błażej Krzyształowicz. Ten na rzecz rosyjskiej ekipy opuścił Grot Budowlanych Łódź, gdzie pracował przez osiem lat.

Obecnie Malwina Smarzek-Godek skupia się na grze w reprezentacji Polski. Biało-Czerwone rywalizują w Lidze Narodów. Poniedziałkowa porażka 0:3 definitywnie przekreśliła szanse podopiecznych Jacka Nawrockiego na awans do fazy finałowej.

Teraz polską drużynę czeka kilka dni przerwy, a później ostatnie trzy mecze na turnieju. Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarek będą aspirujące do złota Amerykanki. Mecz zaplanowano na 18 czerwca godz. 18.00.

Liga Narodów. Przerwa dla Biało-Czerwonych. Sprawdź, kiedy kolejny mecz Polek? (terminarz)