Liga Narodów. Polacy gonią lidera. Sprawdź miejsce Biało-Czerwonych w tabeli po meczu z Kanadą

Polscy siatkarze po niełatwym meczu pokonali we wtorkowe popołudnie Kanadę 3:0. Biało-Czerwoni dzięki trzem zdobytym punktom w dalszym ciągu pozostają w grze o pierwsze miejsce po rundzie kwalifikacyjnej Ligi Narodów.

Jacek Pawłowski
reprezentanci Polski w meczu z Rosją Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Polski w meczu z Rosją
Przed meczem z Kanadą selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen zapowiadał, że czas na eksperymenty się skończył. W konfrontacji z ekipą zza oceanu Biało-Czerwoni jednak nie zachwycili. Gdyby nie doskonała postawa Wilfredo Leona, ekipa spod znaku Klonowego Liścia mogłaby cieszyć się co najmniej z ugranego seta. Ostatecznie jednak to mistrzowie świata wygrali w trzech setach.

Triumf numer osiem sprawił, że Biało-Czerwoni w dalszym ciągu liczą się w walce o pierwsze miejsce po rundzie kwalifikacyjnej Ligi Narodów. Na czele pozostają Brazylijczycy, którzy przed kilkoma dniami rozbili mistrzów świata.