Liga Narodów. Znamy kolejne uczestniczki Final Four! Ważne zwycięstwo Japonek po trudnym meczu. Kapitalna Herbots

Sesja poranna 13. kolejki Ligi Narodów siatkarek nie obfitowała w emocjonujące mecze. Wyjątkiem było starcie Japonek z Dominikankami, gdzie musiał zadecydować tie-break. Zwycięstwa odniosły także Niemki, Belgijki i Brazylijki.

Arkadiusz Dudziak
atakuje Tandara Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: atakuje Tandara
W meczu otwierającym trzynastą kolejkę Ligi Narodów Niemki zmierzyły się z Serbkami. Można było się spodziewać zdecydowanie bardziej zaciętego starcia, lecz podopieczne Felixa Koslowskiego zwyciężyły bez straty seta. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie zwycięskiej drużyny była Hanna Orthmann, która wywalczyła 15 "oczek".

Z kolei zdecydowanie więcej emocji przyniosło spotkanie Japonek z Dominikankami. Zawodniczki prowadzone przez Marcosa Kwieka wygrały pierwsze dwa sety, lecz siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni ani myślały się poddać. Ostatecznie wygrały po tie-breaku i wciąż liczą się w grze o Final Four. Do zwycięstwa poprowadziły je Mayu Ishikawa oraz Sarina Koga, które wywalczyły odpowiednio 24 i 23 "oczka". Z kolei dla pokonanych aż 31 punktów zdobyła Brayelin Martinez.

Dość nieoczekiwanie reprezentantki Tajlandii napsuły sporo krwi Belgijkom. Siatkarki z Azji w pierwszych trzech setach toczyły wyrównany bój z rywalkami, wygrały nawet trzecią partię. Na nic więcej nie było jednak ich stać i to podopieczne Gerta Vande Broeka zapisały na swoim koncie trzy punkty. Wyborny występ zanotowała Britt Herbots, która zapisała na swoim koncie aż 33 "oczka".

Niespodzianki nie było także w starciu reprezentacji Korei Południowej z Brazylijkami. Zawodniczki z Ameryki Południowej odniosły 11. zwycięstwo w rozgrywkach i tym samym zapewniły sobie awans do Final Four jako druga ekipa po Amerykankach. Najskuteczniejszymi zawodniczkami po stronie zwycięskiej drużyny były Tandara Caixeta oraz Fernanda Garay, które wywalczyły po 13 punktów.

Wyniki sesji porannej 13. kolejki:

Reprezentacja Niemiec kobiet - Reprezentacja Serbii kobiet 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Reprezentacja Japonii kobiet - Reprezentacja Dominikany kobiet 3:2 (18:25, 24:26, 25:22, 25:15, 25:11)

Reprezentacja Tajlandii kobiet - Reprezentacja Belgii kobiet 1:3 (23:25, 24:26, 25:23, 15:25)

Reprezentacja Korei Południowej kobiet - Reprezentacja Brazylii kobiet 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)