Rozpędzony zespół Malwiny Smarzek nadal niepokonany. Polka rządzi i dzieli na parkiecie

Zwycięska passa Lokomotiwu Kaliningrad trwa w najlepsze. Zespół Malwiny Smarzek-Godek przewodzi w tabeli rosyjskiej Superligi kobiet głównie za sprawą Biało-Czerwonej. Polka kolejny raz w tym sezonie była najlepsza na parkiecie.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
W szóstej kolejce niepokonany Lokomotiw Kaliningrad zmierzył się w stolicy Białorusi z miejscową Minczanką. Gospodynie wygrały dwa ostatnie spotkania, jednak w pojedynku z drużyną Malwiny Smarzek-Godek ich szanse na zwycięstwo były znikome. W bezpośrednich pojedynkach zespół z Kaliningradu nie zaznał jeszcze nigdy goryczy porażki.

Znakomity początek zanotowała drużyna z Mińska, wychodząc na prowadzenie 9:1. Gospodynie utrzymywały przewagę przez długi czas i wydawało się, że zgarną pierwszą partię. Zawodniczki Lokomotiwu dogoniły rywalki i po krótkiej grze na przewagi wygrały pierwszego seta 26:24.

W kolejnych odsłonach meczu drużyna z Kaliningradu nie była zmuszona do aż tak wielkiej pogoni, obejmując prowadzenie znacznie szybciej i kontrolując przebieg do samego końca. Spotkanie mimo początkowych emocji zakończyło się w trzech setach, po których to triumfował Lokomotiw.

Malwina Smarzek-Godek pojawiła się w podstawowym składzie i została najlepiej punktującą zawodniczką swojej drużyny z 18 punktami na koncie.

Lokomotiw Kaliningrad jest jedynym zespołem z kompletem 15 punktów w rozgrywkach. Cztery zwycięstwa na swoim koncie ma również Tulica Tuła, która swoje spotkanie rozegra w poniedziałkowy wieczór.

5. kolejka Superligi kobiet:

Urałoczka Jekaterynburg - Dynamo Moskwa 3:2 (40:38, 25:27, 23:25, 25:21, 15:9)

Dynamo Kazań - Metar Czelabińsk 3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

Proton Saratów - Zariecze Odincowo 3:0 (25:10, 25:10, 25:13)

Dynamo Krasnodar - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:19, 25:15, 25:23)

Indiezit Lipieck - Jenisej Krasnojarsk 3:2 (15:25, 25:21, 17:25, 25:22, 15:13)

Minczanka Mińsk - Lokomotiw Kaliningrad 0:3 (24:26, 14:25, 21:25)

Leningradka Sankt Petersburg -  Tulica Tuła (poniedziałek)

Tabela Superligi kobiet:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Przeczytaj także:
Serie A. Stysiak bezlitosna dla swojego byłego klubu, dominacja Conegliano trwa
Kurek show w Japonii. Problemy drużyny Michała Kubiaka

Czy Malwina Smarzek-Godek zostanie najlepszą zawodniczką rosyjskiej Superligi kobiet?