Tym żył świat - siatkarskie podsumowanie roku 2012

Świat siatkówki nie jest (jeszcze) tak medialny i popularny jak ten piłkarski, ale nie oznacza to, że w mijającym roku nie działo się w nim wiele! Oto subiektywny wybór najciekawszych wydarzeń.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Wyniesiony pod niebiosa! / fot. thestar.com

Geniusz Alekno przynosi Rosjanom upragnione złoto

Finał siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Londynie, mecz Brazylia - Rosja. Rozpędzeni Canarinhos prowadzą już 2:0 w setach i wydaje się, że trzeci złoty krążek igrzysk z pewnością padnie ich łupem. Co robi znajdujący się w sytuacji bez wyjścia trener Władimir Alekno? Desygnuje nominalnego środkowego Dmitrija Muserskiego na atak, a atakującego Maksima Michajłowa na przyjęcie. Szalone posunięcie? Może, ale zarazem skuteczne! Zdezorientowani Brazylijczycy nie umieli powstrzymać odrodzonej rosyjskiej ofensywy i zupełnie oddali pole walki rywalom. - Trener Sbornej postawił wszystko na jedną kartę. Nie miał przyjęcia, więc zdecydował się wszystkie siły rzucić na atak. Mogło się udać, ale nie musiało. Efekt tymczasem był piorunującykomentował przebieg spotkania dla naszego portalu Ireneusz Mazur. Niemożliwe stało się faktem: Rosjanie po raz pierwszy w historii zostali mistrzami olimpijskimi, zaś rozgoryczeni podopieczni Bernardo Rezendego poza goryczą porażki musieli przetrwać zmianę warty i odejście złotej generacji (w kadrze już nie zagrają m.in. Giba i Sergio Dutra Santos). Co ciekawe, do tej pory wciąż nie wiadomo, czy Alekno pozostanie na stanowisku selekcjonera Sbornej. Wydawałoby się, że po takim sukcesie cała siatkarska Rosja powinna nosić Aleknę na rękach, nie bacząc na jego gabaryty...

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
  • mythe Zgłoś komentarz
    Zajcew się boi, że jak Juantorena bedzie w kadrze to dla niego zabraknie miejsca w szostce, przeciez Savaniego nikt z niej nie wywali, a grzanie ławy Irokeza chyba przeraża.
    • MDmaster1212 Zgłoś komentarz
      Rosjanin i Chorwat sprzeciwiali się wstąpieniu Kubańczyka do reprezentacji Włoch? Co tu się wyprawia?!