Naj... sezonu 2012/2013 Orlen Ligi

Za nami kolejny sezon rozgrywek Orlen Ligi. Postanowiliśmy więc stworzyć dla Was nasz redakcyjny ranking "Naj...". Przekonajcie się sami, kto został wyróżniony i w jakiej kategorii.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarki bydgoskiego Pałacu obok Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza były autorkami najwyższego zwycięstwa w secie

Najkrótszy set: Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Siódemka Legionovia Legionowo (25:7)

Najdłuższy set: AZS Białystok - Siódemka Legionowo (34:32) i Siódemka Legionowo - PTPS Piła (32:34)
Pałacanki dość niespodziewanie zapisały się w kronikach sezonu 2012/2013 siatkarskiej Orlen Ligi. Zespół, który na zakończenie rozgrywek zajął ósme miejsce, w bardzo efektowny sposób zainaugurował mecz 15. kolejki. Podopieczne Rafała Gąsiora pewnie pokonały AZS Białystok, pozwalając rywalkom na zdobycie w pierwszej partii zaledwie siedmiu oczek. Bydgoszczanki wyrównały tym samym osiągnięcie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół Waldemara Kawki w identycznych rozmiarach rozstrzygnął trzeciego seta meczu 5. kolejki rundy zasadniczej z Siódemką Legionowo.

Siódemka Legionowo zapisała się w statystykach także jako zespół, który rozegrał najdłuższą partię sezonu. Co ciekawe, stało się tak dwukrotnie. W meczu 2. kolejki rozegranym w Legionowie Siódemki przegrały 32:34. W takim samym stosunku uległy AZS-owi Białystok w pierwszym meczu o miejsca 9-10 rozegranym w Białymstoku.

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • gerth2 Zgłoś komentarz
  Ojej, ale była w 3. meczu i w 4. tym i co? Chyba dobrze że Skowrońska nie zagrała, przynajmniej macie czym leczyć traumę. Ale największe porażki i rozczarowania OL to fakt iż
  Czytaj całość
  mistrzowskie drużyny są w łapach faciów typu Serwiński czy (na szczęście tylko przez część sezonu) Matlak. Rourke nie tyle się rozwinęła co uciekła z Muszyny więc gdy uciekła od tego supertrenerro który trzymał ją na ławce nagle stała się najlepszą zawodniczką ligi. Z kolej Maj która uciekła przed innym chłopkiem roztropkiem Matlakiem i niejasnymi finansami uwstecznia się. Nadal jest świetna ale mam wrażenie że rok temu w Sopocie grała lepiej. Ma szczęście że w Muszynie nie ma zmienniczki inaczje Serwiński posadziłby ją na ławie jak raHelę. Paulina się uwstecznia Krysia się rozwija, niedlugo Maj obudzi się z ręką w nocniku. Niech spieprza z tego grajdołu jak najszybciej, na dziś do Wrocławia, albo niech wraca do Atomu. Niestety ale Serwiński to jest szkodnik polskiej siatkówki, dajcie mu tytuł "honorowego trenera" jak taki ambitny albo postawcie pomnik ale trenera weżcie innego, dobrego. Same nazwiska nie grają co pokazuje przykład Wrocławia bo to siatkówka a nie F1, tutaj liczy się ZESPOŁOWOŚĆ. Niestety przykład Wrocławia pokazuje również że problem miałkich trenerów to problem całej ligi. Muszyna tylko dlatego się doczołgała do brązu że ma pakę 2x mocniejsza niż Wrocław, inaczej też by walczyła o utrzymanie (jak Wrocek przed nastaniem Norwega). BTW nie wiem po co Paulina woła że chce zagranicznego selekcionera bo akurat Makowski w niczym nie ustępuje np Ciapkowi a poza tym selekcjoner jej nie zbawi jeśli będzie się marnować na co dzień u Serwińskiego. Jak dalej tam będzie siedzieć to niedlugo nie będzie miało dla niej znaczenia kto jest trenerem drużyny narodowej.
  • Użytkownik zablokowany Zgłoś komentarz
   Największy dramat jak nic... Szkoda, że w takiej kategorii znalazła się Ela Skowrońska bo jak mało kto zasługiwała na złoto. Śmiem twierdzić, ze gdyby nie kontuzja MKS wygrałby ten
   Czytaj całość
   mecz. Mam nadzieję, że za rok Ela odbije sobie to podwójnie :)