W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Bruno Rezende (Brazylia)
Bruno kolejny raz potwierdził, że to on obecnie jest najlepszym specjalistą na swojej pozycji na świecie. "Mózg" Brazylijczyków świetnie prowadził ich grę podczas Ligi Światowej (2. miejsce) oraz Mistrzostw Świata 2014 w Polsce (2. miejsce), urozmaicał ją, a jego popisowym zagraniem była krótka z tyłu z Lucasem. Do tego dużym atutem Rezendego jest gra w obronie.
Atakujący: Mariusz Wlazły (Polska)
Mariusz Wlazły po kilku latach przerwy powrócił na pozycję atakującego reprezentacji Polski, rozkręcał się powoli w eliminacjach do ME 2015 oraz w trakcie LŚ, lecz jak już wrzucił najwyższy bieg to był praktycznie nie do zatrzymania dla rywali podczas mistrzostw świata w swojej ojczyźnie. Wlazły poprowadził polską kadrę do tytułu najlepszej drużyny na świecie, natomiast sam został wybrany MVP tej imprezy.
I środkowy: Lucas Saatkamp (Brazylia)
28-letni Lucas Saatkamp był zdecydowanym numerem jeden wśród środkowych bloku podczas sezonu reprezentacyjnego 2014. Lucas bardzo dobrze współpracował na środku siatki z Bruno Rezende, pewnie grając w ofensywie. Ponadto Brazylijczyk był skuteczny w bloku oraz świetnie radził sobie w polu serwisowym, często będąc zmorą przyjmujących drużyny przeciwnej. Saatkamp znalazł się w najlepszej drużynie Ligi Światowej 2014.
II środkowy: Dmitrij Muserski (Rosja)
Wprawdzie reprezentacja Rosji nie zaliczy 2014 roku do udanych (5. miejsca w Lidze Światowej i w mistrzostwach świata w Polsce), lecz mający 218 centymetrów wzrostu Dmitrij Muserski raczej nie powinien mieć mieć sobie nic do zarzucenia. "Dima" jako jedyny wśród Rosjan nie zawodził, czy to w LŚ czy MŚ, praktycznie zawsze prezentując równą i wysoką dyspozycję. Tradycyjnie zbijał piłki z ogromną siłą, dość dobrze odczytywał intencje rozgrywającego rywali, a także zdarzało mu się posłać na stronę przeciwników punktową zagrywkę.
I przyjmujący: Ricardo Lucarelli (Brazylia)
Ricardo Lucarelli zagrał dopiero drugi sezon w podstawowej szóstce reprezentacji Brazylii, a już wyrósł na lidera Canarinhos i trudno sobie bez niego wyobrazić brazylijski zespół. Lucarelli często popisywał się efektownymi zagraniami, które zarazem były efektywne. 22-letni Brazylijczyk znalazł się w dream teamach Ligi Światowej 2014 oraz mundialu.
II przyjmujący: Earvin Ngapeth (Francja)
W trakcie Ligi Światowej 2014 Earvin N'Gapeth miał pewne problemy ze zdrowiem, ale już podczas mistrzostw świata mógł zaprezentować pełnię swoich możliwości. To w sporej mierze dzięki niemu Francuzi w bardzo dobrym stylu dotarli do strefy medalowej MŚ, zaś po drodze świetnie wyszkolony technicznie N'Gapeth pokazał bogaty repertuar swoich zagrań.
Libero: Jenia Grebennikov (Francja)
Jenia Grebennikov podczas sezonu reprezentacyjnego 2014 nie miał sobie równych na swojej pozycji. Francuz grał niemal bezbłędnie w przyjęciu oraz zachwycał wszystkich swoją niesamowitą grą w obronie. 24-letni Grebennikov zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego libero Mistrzostw Świata 2014 w Polsce.
Ławka rezerwowych: Mir Saeid Marouflakrani (Iran), Georg Grozer (Niemcy), Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (Iran), Sidnei Dos Santos Junior (Brazylia), Murilo Endres (Brazylia), Taylor Sander (USA), Paweł Zatorski (Polska)