W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Yael Castiglione (BKS Aluprof Bielsko-Biała) [2]*
Kiedy bialski zespół tracił prowadzenie w spotkaniu z PTPS-em Piła , argentyńska rozgrywająca nie była w stanie należycie go wspomóc w trudnych chwilach. Wielkopolska drużyna jest jedną z najniższych całej Orlen Ligi i nie zdobywa wielu punktów blokiem, a mimo to zdołała zatrzymać bielszczanki aż 13 razy, co jest także wynikiem poczynań Castiglione. Im dalej w mecz, tym mniejsza była skuteczność BKS-u w ofensywie, a gorsze przyjęcie tylko w części tłumaczy postawę zagranicznej zawodniczki podbeskidzkiej ekipy. Udało jej się wypromować nieźle dysponowaną Helenę Horkę oraz Małgorzatę Lis , ale na resztę opcji w ataku brakowało już pomysłu.
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Atakująca: Joanna Kaczor (Impel Wrocław) [1]*
W minionej kolejce wrocławianki uciekły spod topora, obroniły dwie piłki meczowe i po pewnie rozegranym tie-breaku pokonały Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. Jedną z siatkarek, która miała odwrócić losy tego pojedynku była Joanna Kaczor, po wcześniejszych zmianach pojawiła się w wyjściowym składzie w czwartym i piątym secie. Jednak jej występ można określić mianem beznadziejnego, w ogóle nie wywiązała się z podstawowego zadania atakującej (0/10 w ataku, 1 błąd). Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że zdobyła po jednym punktem zagrywką i blokiem.
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Środkowa: Ana Otasević (Developres SkyRes Rzeszów) [2]*
Czarnogórska zawodniczka po dwóch partiach spotkania z Budowlanymi Łódź została zmieniona przez Dominikę Nowakowską i już do końca trzysetowego starcia pozostała w kwadracie rezerwowych. Nic dziwnego, bo jej końcowy rezultat nie zachwyca: mowa o zaledwie dwóch punktach zdobytych udanymi zbiciami przy 33-procentowej skuteczności i zerowym dorobku w bloku. Rywalki z Łodzi bez trudu omijały Otasević, stanowiącą poważną lukę w systemie gry blok - obrona rzeszowianek.
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Środkowa: Joanna Pacak (SK bank Legionovia Legionowo) [1]*
Zawodniczka kadry B siatkarek z pewnością nie będzie dobrze wspominała spotkania swojej ekipy z mistrzyniami Polski. Pacak prezentowała się gorzej niż przeciętnie nie tylko na tle środkowych Chemika Police, ale i swojej klubowej koleżanki Igi Chojnackiej. Skromny dorobek Joanny Pacak zawiera się w jednym punktowym bloku i jednym skutecznym ataku na sześć prób (skuteczność rzędu 17 procent).
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Przyjmująca: Paulina Głaz (Developres SkyRes Rzeszów) [1]*
W pojedynku pomiędzy Developresem SkyRes a Budowlanymi wydarzenia na boisku toczyły się pod zdecydowane dyktando łodzianek, a jedną z przyczyn takiego rozkładu sił była postawa skrzydłowych rzeszowskiej ekipy. Spośród nich najsłabiej wypadła Paulina Głaz, która nawet nie rozegrała meczu w pełnym wymiarze czasowym (była zmieniana przez Ewę Śliwińską). Głaz przyjęła 10 zagrywek, zaliczając dwa błędy (30 proc. dokładnego i 10 proc. perfekcyjnego odbioru), a w ataku skończyła jedną z ośmiu piłek. Na pocieszenie zaserwowała jednego asa.
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Przyjmująca: Klaudia Kaczorowska (PGE Atom Trefl Sopot) [2]*
Po pierwszym udanym secie Atomówki zdecydowanie spuściły z tonu i w efekcie przegrały z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Najbardziej obciążoną w przyjęciu zawodniczką była właśnie Kaczorowska, z tym zadaniem poradziła sobie nie najgorzej (26 odbiorów, 42 proc. dokładnego i 19 proc. perfekcyjnego przyjęcia), lecz w ofensywie nie stanowiła nawet najmniejszego zagrożenia (3/14 w ataku, 21 proc. skuteczności).
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki
Libero: Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot) [1]*
Ubiegły sezon był w wykonaniu Durajczyk fantastyczny, tym bardziej dziwi jej obecność w tym zestawieniu. Poziom jaki zaprezentowała w meczu przeciwko Tauronowi MKS nie był tym do jakiego nas przyzwyczaiła. Rywalki posłały w jej kierunku 21 zagrywek, a Durajczyk popełniła aż 5 błędów (!), notując 48 proc. dokładnego i 24 proc. perfekcyjnego przyjęcia.
* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki