Te mecze emocjonowały kibiców - najlepsze spotkania PlusLigi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Rok 2015 obfitował w emocjonujące mecze na parkietach PlusLigi. Portal WP SportoweFakty wybrał najlepsze pojedynki ostatnich dwunastu miesięcy.

Anna Bagińska

O miejsca 1-8 w sezonie 2014/2015: Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:23, 24:26, 23:25, 25:20, 11:15)

W pamięci kibiców zapewne utkwiło pierwsze spotkanie fazy play-off pomiędzy Czarnymi a Resovią. W swojej hali radomianie postawili trudne warunki przyszłemu mistrzowi Polski i mimo że przegrywali 1:2 w setach, zdołali jeszcze doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii jeszcze przy stanie 5:5 był remis, potem rzeszowianie już nie dali sobie odebrać wygranej.

Jakby mało było emocji na parkiecie, dodatkowych dostarczył sprzęt do obsługi spotkania. Ze względu na awarię protokołu elektronicznego, w drugiej partii miała miejsce kilkunastominutowa przerwa w grze. Po porażce w pierwszym meczu, w drugim podopieczni Roberta Prygla nie postawili się już rywalowi.