Wielka polityka i małe radości - ligowe i reprezentacyjne Hop-Bęc 2015 roku

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie brakowało sukcesów i pozytywnych wydarzeń, ale także i sytuacji, które wywoływały kontrowersje. Prezentujemy zestawienie Hop-Bęc mijającego roku.

Agata Kołacz

Hop nr 1: Odrodzenie reprezentacji Polski w Baku

Od 2009 roku, kiedy Polki zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy, żeńska siatkówka musiała zmagać się z latami bez większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Wszystko zmieniło się wraz z udziałem Biało-Czerwonych w Igrzyskach Europejskich. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie jechały do Baku w roli faworytek, choć szkoleniowcowi udało się namówić do powrotu zawodniczki, które w ostatnim czasie odmawiały gry w kadrze. Polki skończyły fazę grupową na trzecim miejscu, ale później dwukrotnie w tie-breaku pokonały najpierw Niemki, a później Serbki. W finale musiały uznać wyższość Turcji, ale srebrny medal został przyjęty jako ogromny sukces. Ten medal był niezwykle potrzebny, by Biało-Czerwone odzyskały pewność siebie.