LŚ 2016. Zagraniczne media po meczu Polska - Francja: siatkarska uczta, Polacy odrodzili się jak feniks z popiołów

Polacy w swoim pierwszym meczu podczas Final Six Ligi Światowej pokonali Francję po tie-breaku, a zagraniczne media są zachwycone postawą Biało-Czerwonych i ich powrotem w tym pojedynku.

Tomasz Rosiński
"FIVB"

"FIVB": Konarski wyciągnął Polskę z piekła do nieba

Polska pokonała Francję, obrońcę tytułu, po dramatycznym i emocjonującym tie-breaku, a Polaków do tego zwycięstwa poprowadził Dawid Konarski, zdobywca 20 punktów.

Podopieczni Antigi rozpoczęli pojedynek zdeterminowani, ale starania Earvina N'Gapetha i Benjamina Toniuttiego zapewniły Francuzom triumf w pierwszym secie. W kolejnej partii świetnie grał Antonin Rouzier, zaś polski zespół popełniał błędy własne, przez co przegrywał.

Dziesięciominutowa przerwa dobrze wpłynęła na Biało-Czerwonych, którzy szybko objęli prowadzenie 7:2. Konarski wziął odpowiedzialność za atak, a gospodarze odrodzili się jak feniks z popiołów. W kolejnej odsłonie Polska miała problemy, ale Mateusz Bieniek i Mateusz Mika pokazali, co potrafią.

W tie-breaku Polacy prowadzili już 10:7, ale Francja zdołała wyrównać (10:10). Jednak to było wszystko, na co było stać Trójkolorowych, a reprezentacja Polski wygrała seta 15:12 - obwieścił serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Czy Twoim zdaniem, Polacy wywalczą złoty medal w Lidze Światowej 2016?