Mistrzowie świata zmieniają kierunki. Co się z nimi dzieje dwa lata po mundialu?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W 2014 roku podczas mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju triumfowali Polacy. Najwięcej złotych medalistów miała Asseco Resovia Rzeszów, od tej pory niektórzy siatkarze zmienili barwy klubowe.

1
/ 6

Rozgrywający:

Paweł Zagumny - najbardziej doświadczony w składzie zawodnik zamienił ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na AZS Politechnikę Warszawską, gdzie spędzi drugi sezon.

Fabian Drzyzga - młodszy z duetu rozgrywających od trzech lat występuje w Asseco Resovii Rzeszów i choć wydawało się, że jego barwy klubowe ulegną zmianie, pozostanie w ekipie wicemistrza Polski.

2
/ 6

Atakujący:

Mariusz Wlazły - u tego zawodnika, jak łatwo się domyślić - bez zmian. Ikona PGE Skry Bełchatów pozostaje wciąż kapitanem zespołu. MVP mistrzostw świata nie myśli na razie o tym, by występować w innym klubie.

Dawid Konarski - rok temu zamienił Asseco Resovię na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i w tej drużynie będzie kontynuować swoją karierę.

ZOBACZ WIDEOC Stephane Antiga: Złapani na dopingu siatkarze powinni byc zawieszeni, ale nie cała reprezentacja

3
/ 6

Środkowi:

Karol Kłos - jeden z dwóch najlepszych środkowych mundialu od 2010 roku jest zawodnikiem PGE Skry Bełchatów i tam też spędzi kolejny rok.

Marcin Możdżonek - po wywalczeniu mistrzostwa świata wyjechał do Turcji, gdzie występował w Halkbanku Ankara. W ostatnim sezonie walczył w szeregach Cuprum Lubin, ale ponownie zmienił barwy i zasilił Asseco Resovię.

Piotr Nowakowski - od 2011 roku gra w Rzeszowie i pozostaje związany z tym klubem.

Andrzej Wrona - choć miał ważny kontrakt, rozwiązał umowę za porozumieniem stron z PGE Skrą i trafi do AZS Politechniki Warszawskiej.

4
/ 6

Przyjmujący:

Michał Winiarski - po wywalczeniu złotego medalu wrócił z Rosji do Polski, zasilając PGE Skrę Bełchatów. Choć z powodów zdrowotnych opuścił sporo spotkań, wydaje się, że powróci w końcu do dobrej dyspozycji po przebytej na początku 2016 roku operacji.

Michał Kubiak - podobnie jak Marcin Możdżonek, wyjechał do Turcji, ale w porównaniu do środkowego, pozostał tam przez dwa sezony. Kapitan nie wraca jednak do kraju, podpisał dwuletni kontrakt w Japonii.

Mateusz Mika - był największą niespodzianką mistrzostw, ale jeszcze przed ich startem został zakontraktowany w Lotosie Treflu Gdańsk. Przyjmujący przedłużył swoją umowę i pozostanie w Trójmieście.

Rafał Buszek - podobnie jak Dawid Konarski, po zdobyciu mistrzostwa świata występował w Asseco Resovii, a następnie wraz z atakującym przeniósł się do ZAKSY i tam też będzie występować w kolejnym sezonie.

5
/ 6

Libero:

Paweł Zatorski - tuż przed mundialem rozstał się z PGE Skrą i od tej pory reprezentuje barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i na razie nie zamierza zmieniać  klubu.

Krzysztof Ignaczak - po 9 latach pożegnał się z Asseco Resovią i na razie pozostaje bez klubu. Prowadził rozmowy z warszawską Politechniką, ale nie doszedł do porozumienia. Spekulowano także, że doświadczony libero zasili Espadon Szczecin lub PGE Skrę Bełchatów.

6
/ 6

Kluby ze złotymi medalistami mistrzostw świata:

Klub2014/20152016/2017
Asseco Resovia Rzeszów53
PGE Skra Bełchatów43
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle23
AZS Politechnika Warszawska02
Panasonic Panthers01
Lotos Trefl Gdańsk11
Halkbank Ankara20
szuka klubu01
Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)