Szukajcie, a znajdziecie. Nadzieje Orlen Ligi według portalu WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Przygotowanie zestawienia największych talentów Orlen Ligi nie było w tym sezonie łatwe. Redaktorzy portalu WP SportoweFakty byli jednak wytrwali w poszukiwaniach i wybrali grupę młodych i zdolnych polskich siatkarek, na które warto zwrócić uwagę.

1
/ 11
Klaudia Kulig (z lewej)
Klaudia Kulig (z lewej)

Klaudia Kulig (Atom Trefl Sopot), libero, ur. 1997 r.

Jeszcze w poprzednim sezonie pełniła rolę zmienniczki dla Agaty Witkowskiej. Teraz, gdy ekipa z Sopotu została mocno odmłodzona, przejęła obowiązki pierwszej libero zespołu. Jej atutem jest przede wszystkim ustawianie się w obronie. W tym sezonie podbiła już kilkanaście piłek, które wydawały się już stracone. Rzucona została na głęboką wodę, ale ambitnie walczy o to, by wypłynąć na powierzchnię, zwłaszcza, że w klubie po piętach depcze jej rok młodsza Anna Bodasińska.

2
/ 11

Debiut w żeńskiej ekstraklasie zaliczyła już w ubiegłym sezonie, ale w tym kilkukrotnie musiała zaprezentować się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Najjaśniej błysnęła w 6. kolejce we Wrocławiu w wygranym 3:2 przez Tauron MKS dramatycznym meczu z Impelem. Komisarz tamtego spotkania docenił jej postawę w defensywie wręczając jej statuetkę MVP.

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Najważniejsze będą mistrzostwa Europy

3
/ 11

Alicja Grabka (Legionovia Legionowo), rozgrywająca, ur. 1998 r.

Jej kariera nabrała rozpędu jeszcze w zeszłym sezonie, gdy przebojem wdarła się do szóstki Legionovii kosztem Natalii Gajewskiej i Emilii Szubert. O tym, że jest bardzo utalentowana, doskonale wie sztab reprezentacji Polski, bo 18-latka regularnie powoływana jest do kadr młodzieżowych, a latem ubiegłego roku znalazła się w szerokim składzie wybranym przez trenera Jacka Nawrockiego. Zagrała też kilka meczów w Lidze Europejskiej. Niby juniorka, a już seniorka, choć sama przyznała, że jeszcze sporo pracy przed nią.

4
/ 11

Agata Oleksy (ŁKS Commercecon Łódź), przyjmująca, ur. 1992 r.

Na razie wkracza dopiero w progi Orlen Ligi, ale gdy otrzyma szansę, jest sporym wzmocnieniem w ataku Łódzkiego Klubu Sportowego. Choć nie przemawiają za nią warunki fizyczne (ma zaledwie 173 cm wzrostu), jest bardzo skoczna i potrafi pobawić się z blokiem rywalek. Dość powiedzieć, że gdy do Łodzi przyjechały siatkarki Chemik Police, miały spory problem, by zatrzymać 24-latkę.

5
/ 11

Anna Lewandowska (Giacomini Budowlani Toruń), środkowa, ur. 1995 r.

Jest jedną z zaledwie czterech zawodniczek, które wywalczyły wiosną awans z I ligi. Mimo wielu zmian, 21-latka regularnie gra w podstawowym składzie ekipy z Torunia i straszy rywalki przede wszystkim zagrywką, o czym przekonało się już wiele zespołów Orlen Ligi. W wywiadzie dla naszego portalu podkreślała, że ceni sobie współpracę z doświadczoną rozgrywającą Martą Wójcik. Istnieje więc szansa, że polskim kibicom Anna Lewandowska nie będzie już kojarzyć się z "tą, która nazywa się tak samo, jak żona Roberta".

6
/ 11

Roksana Brzóska (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), przyjmująca, ur. 1993 r.

Wobec sporych kłopotów na skrzydłach w KSZO, mierząca 180 cm wzrostu zawodniczka musi być bardzo elastyczna, jeśli chodzi o pozycję. Kilkukrotnie w tym sezonie musiała grać na ataku w związku z odejściem z klubu Delicii Pierre. Od paru kolejek gra już na swojej nominalnej pozycji - przyjmującej. Nie przeszkadza jej to jednak w tym, by brać na siebie ciężar zdobywania punktów, co pomogło zespołowi z Ostrowca Świętokrzyskiego opuścić ostatnią lokatę w tabeli.

7
/ 11

Aleksandra Rasińska (Legionovia Legionowo), przyjmująca, ur. 1998 r.

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o niej, to: "siła". To zawodniczka, która potrafi bardzo mocno zaatakować. Choć póki co gra na przyjęciu, ma zadatki na dobrą atakującą. Okazję do gry zaczęła otrzymywać w grudniu, gdy siatkarki Legionovii zaczęły borykać się z kontuzjami. Ale gdy już wystąpiła na boisku od początku, ekipa spod Warszawy pokonała Tauron MKS Dąbrowę Górniczą 3:1, zaś 18-letnia siatkarka zgarnęła nagrodę MVP.

8
/ 11

Martyna Łukasik (Atom Trefl Sopot), atakująca, ur. 1999 r. 

Choć to najmłodsza zawodniczka w naszym zestawieniu, wydaje się, że gdybyśmy robili je w formie rankingu, 17-letnia atakująca zajęłaby w nim pierwsze miejsce. Na razie w Atomie Treflu pełni rolę zmienniczki dla Karoliny Goliat, ale już kilkukrotnie w tym sezonie pokazała, że potrafi radzić sobie z presją i kończyć ważne piłki. Wystarczy przypomnieć sobie boje sopocianek z Developresem SkyRes Rzeszów czy ŁKS-em Commercecon Łódź.

9
/ 11

Izabella Szyjka (ŁKS Commercecon Łódź), libero, ur. 1995 r.

Rozpoczynała sezon jako pierwsza libero beniaminka i spisywała się bardzo przyzwoicie. Nie dała się złamać nawet piekielnie mocnym zagrywkom zaprezentowanym przez Chemika Police. Później jednak do klubu przybyła Krystyna Strasz, a Szyjka musi pogodzić się z rolą rezerwowej. Nam coś jednak podpowiada, że długo w tej roli nie wytrzyma.

10
/ 11

Klaudia Alagierska (Legionovia Legionowo), środkowa, ur. 1996 r.

To kolejna z legionowskich siatkarek, która błysnęła pod nieobecność kontuzjowanych koleżanek z pierwszej szóstki. Bardzo pomocna przede wszystkim w bloku, co biorąc pod uwagę jej pozycję, jest bardzo cenne. Na razie jest na etapie dochodzenia do formy po kontuzji, ale już kilkoma wejściami udowodniła, że kwestia środkowych, które wybiegną w podstawowym składzie Legionovii, wcale nie musi być już zamknięta.

11
/ 11

Nadzieje Orlen Ligi 2012/2013 wg WP SportoweFakty:

Nadzieje Orlen Ligi 2013/2014 wg WP SportoweFakty:

Nadzieje Orlen Ligi 2014/2015 wg WP SportoweFakty:

Nadzieje Orlen Ligi 2015/2016 wg WP SportoweFakty:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)