W tym artykule dowiesz się o:
Umiarkowany optymizm
Za nami ostatnie zmagania z udziałem polskich siatkarek w Lidze Narodów. Choć nie udało się wygrać wszystkich spotkań, można go zaliczyć do udanych. Szczególnie mecze z Japonią (3:2) oraz Rosją (3:0) wlały w nasze serca sporo optymizmu.
Małe rozluźnienie, a być może też zmęczenie wkradło się w czwartkowym starciu z Dominikaną przegranym 1:3. Znalazło to również odzwierciedlenie w naszych notach. Mimo to, oceny dla Biało-Czerwonych są dobre lub bardzo dobre.
Rozgrywające
Momentami była konsekwentna do bólu lub nawet uparta w swoich decyzjach, co często przynosiło korzyści, choć nie we wszystkich sytuacjach. Bardzo dużą wartością dodaną były jej zagrywki, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny. Udźwignęła ciężar odpowiedzialności w meczach z Japonią oraz Rosją.
Julia Nowicka - 3,5
W dwóch pierwszych spotkaniach wchodziła na podwójne zmiany i z powierzonych jej zadań wywiązała się dobrze. Moment prawdy przyszedł w meczu z Dominikaną, gdy musiała zastąpić Pleśnierowicz. Nie ustrzegła się błędów, lecz doskonale to rozumiemy. Wszak młodość ma swoje prawa.
Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
Atakujące
Malwina Smarzek - 5
Liderka potwierdziła swoją klasę. Zdobyła kolejno 33, 20 i 19 punktów. Najwięcej oczywiście w ataku, ale dołożyła też kilka skutecznych bloków, a także zagrywek. Jesteśmy przekonani, że siatkarski świat już dobrze wie, kto to jest Malwina Smarzek i że należy się z nią liczyć.
Monika Bociek - bez oceny
Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
Środkowe
Agnieszka Kąkolewska - 4,5
Pękaliśmy z dumy, gdy regularnie zatrzymywała Rosjanki blokiem. Jej ataki ze środka było bardzo punktodajnym rozwiązaniem podczas turnieju w Wałbrzychu. Kapitan reprezentacji była jej silnym punktem.
Ból kolana starała się przykrywać uśmiechem, a także skutecznymi atakami z której, na które nie zawsze mogła sobie pozwolić. Jednak gdy już otrzymywała szansę, starała się ją wykorzystać najlepiej jak mogła.
Wyszła w podstawowej szóstce na mecz z Dominikaną i rzadko kiedy była widoczna na placu gry. Znamy doskonale jej możliwości z gry w Lidze Siatkówki Kobiet i bardzo chcieliśmy je zobaczyć. Okazało się jednak, że musiała być zmieniana przez nie do końca zdrową Efimienko.
Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
Przyjmujące
Martyna Grajber - 4
Kolejny świetny turniej nowej przyjmującej Chemika Police, jeśli chodzi o przyjęcie i obronę. Dołożyła też do tego efektowne ataki, czym pomagała w trudnych momentach. Ma prawo być zadowolona ze swojej postawy.
Natalia Mędrzyk - 4
Był to najlepszy turniej w jej wykonaniu spośród wszystkich w Lidze Narodów. Tak jak w sezonie ligowym potrafiła odciążyć prawe skrzydło, co powiodło polski zespół do wygranej w meczach z Japonią i Rosją. Liczymy na więcej tak dobrych występów w biało-czerwonych barwach!
Julia Twardowska i Natalia Murek - bez oceny
Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
Libero
Maria Stenzel - 4,5
Na turniej w Wałbrzychu trener Jacek Nawrocki zdecydował, że postawi właśnie na nią. Okazało się, że to była znakomita decyzja. 19-letnia libero potwierdziła, że gra w obronie jest jej bardzo mocną stroną. W przyjęciu również nie zawodziła. Zdarzało się, że rywalki w całym secie nie posłały w nią ani jednej zagrywki. To mówi samo za siebie.
Agata Witkowska - bez oceny
Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Nawałka pełen optymizmu. "Ta drużyna może zrobić naprawdę dobry wynik"