MŚ 2018: ważne jak się kończy. Oceny polskich siatkarzy za mistrzostwa świata według portalu WP SportoweFakty

Reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła złoty medal mistrzostw świata, pokonując w finale Brazylię w trzech setach. Zobacz oceny Biało-Czerwonych za włosko-bułgarski turniej według redakcji WP SportoweFakty.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Rozgrywający

Fabian Drzyzga - 5

Fabian Drzyzga miał sporo do udowodnienia podczas mistrzostw świata, a w szczególności byłemu selekcjonerowi Biało-Czerwonych, Stephane'owi Antidze, który praktycznie na niego nie stawiał. Siatkarz Lokomotiwu Nowosybirsk zrealizował swój cel i ma za sobą bardzo dobry turniej. Drzyzga umiejętnie kierował poczynaniami polskiego zespołu, starał się grać szybko i kombinacyjnie przez wszystkie strefy. Dobrze współpracował z reprezentacyjnymi kolegami, a jego zagrywka sprawiała dużo problemów przyjmującym rywali.

Grzegorz Łomacz - 4

Grzegorz Łomacz podczas mundialu wcielił się w rolę drugiego rozgrywającego i dość dobrze wywiązał się z powierzonych mu przez selekcjonera zadań. Zazwyczaj pojawiał się na boisku na podwójną zmianę i nie zawodził. 

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Który polski zawodnik był najlepszy podczas MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • Extraklapa Zgłoś komentarz
  Mistrz Świata, MVP turnieju, a w SF nota 5,5.... Dalej już nie czytałem tego "artykułu".
  • skandal10 Zgłoś komentarz
   Bartosz Kurek. Cieszę się, że wytrwałeś, cieszę się, że zmądrzałeś, cieszę się, że dojrzałeś, cieszę się, że byłeś na tych mistrzostwach. Cieszę się, że po prostu tak
   Czytaj całość
   wspaniale zagrałeś. Byłem, pewnie jak wielu innych niedowiarkiem, dlatego cieszę się, że swoją postawą dajesz przykład, że "nie poddawać się do końca" nie jest frazesem. Bartosz Kurek dziękuję.
   • skandal10 Zgłoś komentarz
    Chciałbym szczególnie wyróżnić Zatora. On jako jedyny nie ma konkurenta na pozycji libero, nie ma mu kto zagrażać. Więc mógłby spocząć na laurach. Czasami właśnie miałem takie
    Czytaj całość
    wrażenie, że gra gorzej niż wcześniej. Do czasu finału. To co pokazał podczas meczu z Brazylią to najwyższa klasa. Piekielne zagrywki odbierane w punkt. Zator naprawdę należała Ci się ta indywidualna nagroda.
    • skandal10 Zgłoś komentarz
     powtórzę to co pod innym postem. za każdym razem przypominam, że powinna być jeszcze nota (ocena) dla trenera. Trener jest bezapelacyjnie konstruktorem zwycięstw ale i czasami porażek
     Czytaj całość
     (np. robi zmiany, źle robi zmiany, układa skład, wybrał dobrych lub bez formy zawodników, układa taktykę na danych przeciwników, czuwa nad przygotowaniem fizycznym) dlatego koniecznie powinna być również ocena trenera. Choć miałem wątpliwości zarówno podczas final6 VNL jak i po meczach z Argentyną i Francją to przekonał mnie do siebie na 100%. Było nie było pierwszy raz prowadził drużynę, która walczyła o najwyższe cele. W tym był debiutantem. Trener okazał się świetnym taktykiem, świetnie przygotował zespół fizycznie (lub dobrał sobie do tego odpowiednich ludzi), bo kompletnie nie było widać po zawodnikach zmęczenia po morderczym meczu z USA. Nie bał się zmian, aczkolwiek czasami mógłby ich nie robić bo szło dobrze. Gdy zrobił błąd, od razu starał się poprawiać. Dał swobodę i zaufanie zawodnikom. Tak, również zdał egzamin i ja wystawiam 6+. PS. Czy Mistrzowie świata zasłużą kiedyś u redaktora na 6?
     • Kibic18 Zgłoś komentarz
      We Włoszech na pierwszych stronach gazet
      • Joanna Jędrzejewska Zgłoś komentarz
       Kurek kubiak i wszyscy
       • Robinsław Kruzowicz Zgłoś komentarz
        Drzyzga