Mistrzowski Przegląd, czyli jak złoci medaliści z Turynu wypadają dotychczas w lidze

30 września Biało-Czerwoni zdobyli mistrzostwo świata, a złota 14-stka Vitala Heynena przeszła do historii. Po powrocie do ligowej rzeczywistości większość z nich radzi sobie bardzo dobrze, a spadek formy nie zmienił ich mocnej pozycji w klubach.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk)

Niezwykle udany dla Drzyzgi sezon reprezentacyjny, przełożył się także na klubowe rozgrywki. Jedyny reprezentant Polski, który obecnie sprawdza swoje siły w rosyjskiej Superlidze, radzi sobie bardzo dobrze. W efekcie udanych pierwszych kolejek dla Lokomotiwu, nad nim wisiały same pochwały. Jak dotąd na dziewięć meczów zaledwie dwa razy musiał przełknąć gorycz porażki. A warto wspomnieć, że to właśnie Drzyzga ostatnio poprowadził do zwycięstwa z ligowym faworytem do podium Zenitem Sankt Petersburg. Przy jego zagrywkach drużyna zdobyła najwięcej punktów w serii.

Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)
Jeszcze przed mistrzostwami świata Łomacz stracił pozycję pierwszego w kadrze, a podczas turnieju nie stanowił zbyt dużego zagrożenia dla dobrze spisującego się Drzyzgi. Niestety dla PGE Skry, jego ówczesna gra rzutowała na ligowe zmagania. Dyspozycja mistrzów Polski faluje, a wraz z nią 31-latek. Nadal jego domeną są dokładne rozegrania, jednak wyjątkowo rzadko dawał w ostatnim czasie okazję do oglądania ich.

Zaledwie pięciu mistrzów z 2014 roku wystąpiło w mundialu 2018 roku. Czy skład Heynena utrzyma się w całości do 2022 aby bronić tytułu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)