W tym artykule dowiesz się o:
[b]
Rozgrywająca: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz ) [2]* [/b]
Dość zachowawcza zagrywka wrocławianek pozwoliła rozwinąć skrzydła rozgrywającej Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Magdalena Mazurek umiejętnie dzieliła ciężar ataku pomiędzy Patrycję Balmas i Ewelinę Żurowską. Nie zapomniała też o znaku rozpoznawczym drużyny z miasta leżącego nad Brdą - grze przez środek siatki. Krótka do Anny Stencel to zagranie, które starają się rozpracować wszystkie blokujące ligi. Jak na razie bezskutecznie.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Atakująca: Izabela Kowalińska (ŁKS Commercecon Łódź) [1]*
Czy powtórzy się historia sprzed roku i doświadczenie Izabeli Kowalińskiej pomoże Łódzkim Wiewiórom w sięgnięciu po medal mistrzostw Polski? Tego nie wiemy, ale na pewno znakomita dyspozycja atakującej ŁKS-u Commercecon Łódź w derbach Łodzi sprawi, że Giuseppe Cuccarini może spać spokojniej. Właśnie takiej alternatywy potrzebowała Katarina Lazović na drugim skrzydle.
ZOBACZ WIDEO: LSK bardziej prestiżowa? "Umowa z Tauronem wpłynie nie tylko na ligę, ale i na reprezentację"
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Środkowa: Martyna Świrad (BKS Stal Bielsko-Biała) [3]*
Najlepsza blokująca naszej ligi śrubuje kolejne rekordy. Cztery punktowe bloki i możliwość wyprowadzenia wielu kontr miały znaczący wpływ na przebieg meczu "o życie", w którym kaliszanki mogły odebrać bielszczankom marzenia o grze w ćwierćfinale LSK. Średnia niewiele niższa niż 4 bloki na mecz w aktualnym sezonie musi robić wrażenie. A przecież 22-latka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Środkowa: Alicja Wójcik (DPD Legionovia Legionowo) [1]*
Na swój debiut w naszym zestawieniu czekała aż do ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Najlepsze zostawiła jednak na koniec, odwdzięczając się za zaufanie trenera i uchroniła legionowianki przed stratą seta z czerwoną latarnią ligi. Nie dała się wciągnąć w momentami dość chaotyczną grę beniaminka LSK i bardzo starannie zamykała kierunki ataków warszawiankom.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Przyjmująca: Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała) [3]*
Czeszka przez cały sezon prezentuje wysoką formę i mecz z kaliszankami nie był odstępstwem od tej normy. 22 punkty i ponad 50% skuteczności to dorobek, którego nie powstydziłaby się atakująca. Jesteśmy pod wrażeniem, jak szybko z defensywnej przyjmującej Kossanyiova stała się jedną z największych armat swojej drużyny.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Przyjmująca: Wilma Salas (Grupa Azoty Chemik Police) [7]*
Co tu dużo mówić - Wilma Salas atakując osiąga pułap, który zawstydza blokujące. Tym razem dość boleśnie przekonały się o tym radomianki. Kubanka postraszyła też swoje rywalki zagrywką, dzięki czemu trzykrotnie policzanki cieszyły się z punktu praktycznie "bez gry". Również w przyjęciu spisała się nienagannie, co chyba nieco pokrzyżowało plany taktyczne drużynie z Radomia.
Libero: Krystyna Strasz (ŁKS Commercecon Łódź) [3]*
Krystyna Strasz podczas derbów Łodzi zawsze znajdowała się tam, gdzie być powinna. Kilkukrotnie też bez mrugnięcia okiem broniła ciosy Anastasiji Kraiduby. Jej parady doprowadziły trybuny Łódź Sport Areny do czerwoności, a ŁKS Commercecon Łódź do bardzo cennego zwycięstwa.
Ławka rezerwowych:
Eva Mori (ŁKS Commercecon Łódź) Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów) Agnieszka Adamek (DPD Legionovia Legionowo) Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów) Patrycja Balmas (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) Weronika Centka (Energa MKS Kalisz)