Trafione inwestycje klubów LSK. Najlepsze transfery sezonu 2019/2020 wg WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dziennikarze portalu WP SportoweFakty przeanalizowali transfery, jakie kluby LSK dokonały przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 i wybrali osiem zawodniczek, które ich zdaniem okazały się najlepszą inwestycją.

1
/ 8

Środek siatki był w bydgoskim zespole wyjątkowo mocny w minionym sezonie. Po części to zasługa Anny Stencel, która doskonale odnalazła się w zespole po przenosinach z Enei PTPS Piła. Dobra postawa 24-latki nie umknęła uwadze selekcjonera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego, który powołał zawodniczkę Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz na styczniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

2
/ 8

7. Olga Strantzali (Enea PTPS Piła => DPD Legionovia Legionowo)

Zespół z Mazowsza był jedną z rewelacji minionego sezonu. Spora w tym zasługa doskonałych transferów, jakie działacze dokonali w przerwie letniej. Bohaterką jednego z nich była Olga Strantzali. Greczynka w rundzie zasadniczej zgarnęła cztery statuetki MVP i była zdecydowanie jedną z liderek ekipy DPD Legionovii. W rankingu najlepiej punktujących znalazła się na 6. pozycji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paul Pogba w koszulce giganta. Nie chodzi o Manchester United

3
/ 8

24-latka jak dotąd nie miała okazji występować w czołowych ligach Europy. Do Polski przeniosła się z francuskiej ASPTT Miluza, wcześniej związana była z Calcitem Camnik i uczelnianym Penn State Nittany Lions. Amerykanka ma jednak spory potencjał, co pokazała w minionym sezonie. Po zakończeniu turnieju finałowego Pucharu Polski została wybrana najlepiej atakującą i zagrywającą siatkarką zawodów. Przygodę z LSK rozpoczęła od srebrnego medalu, w czym miała spory udział.

4
/ 8

5. Anastasija Kraiduba (Jenisej Krasnojarsk => Grot Budowlani Łódź)

W Grot Budowlanych Łódź miała zastąpić Jovanę Brakocević. Można powiedzieć, że Ukrainka ze swojej roli wywiązała się bez zarzutu, choć wynik zespołu z pewnością sympatyków ekipy Błażeja Krzyształowicza nie usatysfakcjonował. Anastasija Kraiduba rozgrywki zakończyła z 349 punktami na koncie, to drugi wynik w LSK.

5
/ 8

4. Natalia Valentin (AS Saint-Raphael VB => Developres SkyRes Rzeszów)

Kolejna siatkarka, która trafiła na Podkarpacie z ligi francuskiej i okazała się jednym z hitów transferowych LSK. Natalia Valentin, mimo niewielkiego wzrostu, była mocnym punktem swojej ekipy. Nie tylko doskonale kierowała grą drużyny, ale również zadziwiająco dobrze radziła sobie w grze blokiem.

6
/ 8

Jedna z dwóch armat mistrza Polski. Kubanka przed przybyciem do Polski była dla wielu sympatyków siatkówki zawodniczką anonimową. Po zakończeniu sezonu urosła do miana jednej z gwiazd rozgrywek LSK, czego potwierdzeniem jest statuetka MVP niedawno rozegranego turnieju finałowego Pucharu Polski. Wśród najlepiej zagrywających uplasowała się na 3. pozycji z 24 asami serwisowymi na koncie.

7
/ 8

Po pięciu latach spędzonych w barwach Vizury Belgrad, postanowiła podnieść sobie poprzeczkę i podpisać kontrakt z ekipą mistrza Polski. W drużynie ŁKS-u Commercecon Łódź 20-latka poradziła sobie doskonale, będąc jedną z gwiazd zespołu, który ostatecznie sięgnął po brązowe medale. W debiutanckim sezonie w LSK sięgnęła aż po cztery statuetki MVP.

8
/ 8

1. Wilma Salas (Cuneo Volley => Grupa Azoty Chemik Police)

W ekipie z Polic od początku wzięła na swoje barki rolę liderki. Ciężar odpowiedzialności za zdobywanie punktów dźwignęła bez problemu, w całym sezonie zgromadziła ich na swoim koncie 321. Aż siedmiokrotnie była nagradzana statuetkami MVP, lepszym bilansem poszczycić się może tylko Katarzyna Zaroślińska-Król. Ostatecznie jednak to Kubanka cieszyć się mogła ze zdobycia Pucharu Polski i tytułu mistrza kraju.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)