Orlen Liga: Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Michał Kaczmarczyk
Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (29:31, 25:19, 17:25, 7:25) BKS kończy dzieło! Punktowy blok Lis kończy mecz. MVP: Małgorzata Lis (BKS Aluprof)
Skomentuj 0
1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 6:24) Kibice krzyczą "Ostatni!" przy zagrywce BKS-u. Chyba nie spodobał im się taki przebieg meczu.
Skomentuj 0
1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 6:24) Karolina Ciaszkiewicz-Lach! Nie ma sobie dziś równych!
Skomentuj 0
1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 6:23) Nikić pewnie obija blok z obiegnięcia. Pora kończyć?
Skomentuj 0
1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 5:22) Aut Ciaszkiewicz na zagrywce kończy serię BKS-u.
Skomentuj 0
1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 4:21) Dąbrowianki wydają się kompletnie rozbite. Tym razem pomyłka Krystyny Strasz w przyjęciu.
Skomentuj 0
  • 1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 4:20) Zaroślińska fatalnie pudłuje, a Helena Horka świetnie obija place blokujących. Pogrom!
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 4:17) Najpierw Adams (który to już raz?) w siatkę, potem pewnie Nikić. Mówiąc eufemicznie: to ciężka chwila dla Zagłębianek.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 4:16) Koszmar dąbrowianek trwa. Danijela Nikic zdobywa punkt z obiegnięcia.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 4:15) Kibice zdają się fetować udane zagrania... bielszczanek, co nie najlepiej świadczy o postawie MKS-u. Serię przerywa Zaroślińska.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 3:14) Na parkiet w celu ratowania beznadziejnej sytuacji została wprowadzona Katarzyna Urban. A tymczasem BKS wciąż punktuje.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 3:12) To nie jest dzień Sassy, jak i chyba całej dąbrowskiej drużyny. Brazylijka myli się na lewym skrzydle, a także w przyjęciu. Nicola Negro nie dowierza własnym oczom i prosi o czas.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 3:9) Po ataku Ciaszkiewicz cała bialska drużyna fetowała punkt, ale sędzia jej na to nie pozwolił. Kolejna próba Horki - już bez zastrzeżeń.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 2:8) W końcu przebija się Katarzyna Zaroślińska. Odpowiada świetna dziś w ataku Małgorzata Lis.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 1:7) Kaczmar zmienia Cemberci, ale nie zmienia to fatalnej skuteczności MKS-u w ataku. Czwarty blok bielszczanek w tym secie!
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 1:6) BKS wykorzystuje przestój dąbrowianek w każdym calu. Kolejny blok Horki!
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 1:4) I kolejna "czapa", tym razem na Skowrońskiej. Bielszczanki wydają się być w gazie. Czas dla gospodyń.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 1:3) Bielszczanki cieszą się po nieudanej zagrywce Rachael Adams. Następnie duet Ciaszkiewicz-Lis blokuje Zaroślińską.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25, 1:0) Pierwsza akcja czwartego seta zakończona udany atakiem Skowrońskiej w 8. metr.
    Skomentuj 0
    1:2 (29:31, 25:19, 17:25) Dobra akcja Dziękiewicz, która atakuje z obiegnięcia, ale ostatecznie spokojny atak Lis ze środka kończy seta.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 16:24) Szymańska świetnie kiwa, piłka setowa dla BKS-u.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 16:23) Skowrońska pokazała, że jeszcze walczy, podobnie jak Cemberci, która przepchnęła piłkę po rękach blokujących.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 14:23) Szczurek po raz drugi nie radzi sobie z serwisem Karoliny Ciaszkiewicz-Lach. Na parkiet wraca Sassa, ale i ona nie spisuje się najlepiej.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 14:21) Ozge Kirdar Cemberci długo zbierała się po nieudanej obronie ataku Horki. W kolejnej akcji popełnia ona błąd przełożenia rąk przez siatkę, a następnie asem popisuje się "Ciacho"... Czas dla Nicoli Negro.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 14:18) Helena Horka nie przedziera się przez blok MKS-u, wraca nadzieja w dąbrowskich kibicach. Czas dla BKS-u.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 13:18) Ciaszkiewicz kiwa tuż obok bloku, ale według sędziego nie trafiła w parkiet.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 11:18) Siatka nie jest dziś sprzymierzeńcem MKS-u. Tym razem atakuje w nią Skowrońska.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 11:17) Mariola Barszcz-Wójtowicz wyczynia cuda w obronie, ale akcja pada łupem Zagłebianek po autowym bloku Nikić.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 9:16) Amerykańska środkowa atakuje prosto w siatkę, ale błąd popełnia też Ciaszkiewicz. Ostatecznie druga przerwa techniczna nadchodzi po zbiciu Małgorzaty Lis z krótkiej.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 8:14) Adams wraca na parkiet. Bielszczanka broniła kiwkę Dziękiewicz nieprzepisowo, co przyniosło gospodyniom punkt.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 6:13) Dziękiewicz z obiegnięcia. W kolejnej, dość długiej akcji jęk zawodu na trybunach po ataku Skowrońskiej w siatkę.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 5:12) Piłka po zagrywce Zaroślińskiej tańczyła przez kilka sekund, ale nie przyniosło to punktu MKS-owi. Dystans punktowy zwiększa Heike Beier.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 5:10) Skowrońska przyjmuje i zbija po profesorsku, a następnie blokuje Nikić.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 2:9) Daniela Nikić powiększa przewagę BKS-u. Odpowiada szybko i mocno Zaroślińska.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 1:8) Przełamanie MKS-u. Liniarska punktuje z obiegnięcia, ale na razie dominacja przyjezdnych jest dla dąbrowianek przytłaczająca.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 0:7) Blok na Zaroślińskiej, trener Nicola Negro tłumaczy na szybko Cemberci, jak powinna rozegrać kolejną akcję.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 0:6) Małgorzata Lis po raz kolejny świetnie przepycha się na siatce. Na parkiecie znów pojawia się była bielszczanka Joanna Staniucha-Szczurek.
    Skomentuj 1
    1:1 (29:31, 25:19, 0:4) Tym razem Katarzyna Zaroślińska nie spisała się najlepiej. Trener Leszek Rus nie waha się przed sygnalizacją przerwy na żądanie.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19, 0:2) I wracamy po "dziesięciu minutach na papierosa". Lepiej rozpoczęły bielszczanki, skuteczniejsze w kontrze.
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19) Trochę statystyki: Karolina Ciaszkiewicz-Lach ma na swoim koncie 11 pkt. (35 proc. skuteczności), zaś Katarzyna Zaroślińska 15 (48%). Atakująca MKS-u jest także najlepiej blokującą siatkarką po dwóch setach z trzema udanymi próbami na siatce.
    Skomentuj 2
    Skomentuj 0
    1:1 (29:31, 25:19) Wélissa de Souza Gonzaga Sassa kończy, "polując" na Ciaszkiewicz w przyjęciu i tym samym stan meczu został wyrównany!
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 24:19) Ta kiwka Ciaszkiewicz byłą zbyt subtelna, by przejść na drugą stronę.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 23:18) Zaroślińska wykorzystała taśmę do ataku, ale ta nie pomogła w tym celu. Chwilę potem punktuje Sassa.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 22:17) Fragment środkowych: punkty zdobywają Dziękiewicz i Lis.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 21:16) Karolina Ciaszkiewicz-Lach nie daje za wygraną. Za to w kolejnej akcji dąbrowianki popisały się chyba każda możliwą obroną, ale Lis byłą sprytniejsza.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 21:14) Nikić znajduje miejsce po skosie i trafia w pole. Rewanżuje się Skowrońska, spokojnie, delikatnie, w sam środek.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 20:13) Mirosław Zawieracz nie zdzierżył i wziął czas po niecelnym ataku Heike Beier.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 19:13) Pojedynek Ciacho-Smoku trwa w najlepsze. Tym razem czujność na siatce tej drugiej pozwoliła zdobycie kolejnego punktu przez MKS.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 18:12) Katarzyna Zaroślińska zgłasza wyraźne aspiracje do nagrody MVP całego meczu!
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 16:11) Atak Skowrońskiej... jednak w pole.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 16:11) Po autowej zagrywce Lis trybuny hali Centrum korzystają z przerwy i robią tzw. meksykańską falę.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 15:10) I do tego as serwisowy tureckiej rozgrywającej! Przerwa dla BKS-u.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 14:10) Pojedynczy blok "Fasoli" na szalejącej Ciaszkiewicz.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 13:10) W tak zaciętej walce liczy się każdy moment szczęścia. Katarzyna Zaroślińska zaatakowała piłkę do podbicia, ale BKS z tego nie skorzystał.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 12:8) Ten atak Zaroślińskiej z drugiej linii zebrał spore brawa. Piłka po nim zawędrowała pod sam sufit!
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 11:7) I znów Liniarska, tym razem na zagrywce. Bielszczanki rewanżują się celnymi serwisami Ciaszkiewicz... ale jednak sędzia zmienił decyzję i pokazał aut.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 9:6) Aleksandra Liniarska dobrze wprowadza się w mecz świetnym atakiem z krótkiej.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 8:5) Tymczasem z trybun: ochrona zrywa transparent dąbrowskiego klubu kibica, słychać krzyki oburzenia.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 8:5) Wélissa de Souza Gonzaga Sassa nie zwykła mylić się na czystej siatce.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 7:4) Ozge Kirdar Cemberci dobrze wykorzystuje swój moment chwały w polu serwisowym. Zagłębianki powiększają przewagę po błędach rywalek.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 4:4) Nieporozumienia w dąbrowskiej ekipie prowokują część kibiców do gwizdów. Już remis po kolejnym ataku Ciaszkiewicz-Lach.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 4:2) BKS w końcu zdobywa punkt po ataku Heike Beier. W kolejnej akcji świetnie pokazała się Ciaszkiewicz, która najpierw wyasekurowała trudną piłkę, a potem zmyliła Cemberci na siatce.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 4:0) Tymczasem z trybun: dąbrowski klub kibica opuścił swój sektor i dołączył do grupy fanów z Bielska-Białej. Widać transparent: "MKS - dla nas to nie tylko trzy litery, dla nas to całe życie".
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31, 1:0) Rozpoczynamy drugą partię. Zaroślińska pokazuje Sassie, jak należy przedzierać się przez szczelny dwublok.
    Skomentuj 0
    0:1 (29:31) Jęk zawodu w hali Centrum... Broniona przez jedną z bielszczanek piłka przeszła na drugą stronę i mimo rozpaczliwej próby obrony "Elży" wpadła w pole punktowe. Set dla BKS-u.
    Skomentuj 0
    0:0 (29:30) Ależ nam się zrobił set! Znów remis po zbiciu Skowrońskiej. Bielszczanki zyskują kolejną szansę na wygranie seta po autowym ataku Zaroślińskiej.
    Skomentuj 0
    0:0 (28:29) Przyjezdne nie potrafią postawić kropki nad i. Kolejna setowa dla BKS po próbie "Ciacha", tymczasem na boisku Anna Kaczmar.
    Skomentuj 0
    0:0 (27:28) Złe przyjęcie w wykonaniu Sassy.
    Skomentuj 0
    0:0 (27:27) Mylą się bielszczanki w ataku, ale Ciaszkiewicz ratuje sytuację.
    Skomentuj 0
    0:0 (26:26) Wymiana pełna emocji: najpierw Beier, potem Zaroślińska.
    Skomentuj 0
    0:0 (25:25) Lekko plasowana piłka wchodzi w sam środek parkietu MKS-u.
    Skomentuj 0
    0:0 (25:24) Piłka setowa dla BKS-u zmarnowana po autowym serwie Lis, potem blok Adams!
    Skomentuj 0
    0:0 (23:24) Rachael Adams nie może być z siebie zadowolona po tej próbie wybloku.
    Skomentuj 0
    0:0 (23:23) Najpierw Ciaszkiewicz, potem po nerwowej wymianie Szczurek!
    Skomentuj 0
    0:0 (22:22) I już mamy remis po nieudanym ataku Adams, tym razem zmiany w MKS-ie. Staniucha-Szczurek na parkiecie.
    Skomentuj 0
    0:0 (22:21) Była dąbrowianka Małgorzata Lis atakuje z krótkiej, potem Horka trafia swoim zbiciem w palce interweniującej Skowrońska. Nicola Negro również interweniuje przerwą na żądanie.
    Skomentuj 0
    0:0 (22:19) Marta Szymańska "ukąsiła" swoim serwisem, a w rewanżu Zaroślińska rozbiła bielską "ścianę" swoim atakiem.
    Skomentuj 0
    0:0 (21:17) Poważnie myli się Beier, szukając miejsca po prostej. Na boisko wchodzą Natalia Strózik i Dorota Wilk.
    Skomentuj 0
    0:0 (20:17) Co się dzieje! Błędy po stronie BKS-u i fenomenalna postawa Dziękiewicz sprawia, że to gospodynie rządzą na parkiecie! Drugi czas dla Zawieracza.
    Skomentuj 0
    0:0 (17:17) W sytuacyjnej wystawie z drugiej linii świetnie realizuje się Elżbieta Skowrońska. Trener Zawieracz reaguje na zmianę obrazu gry.
    Skomentuj 0
    0:0 (16:17) Dwukrotnie została zablokowana Heike Beier, dlatego kolejna piłka poszła do Horki, która nie zwykła się często mylić. Potem zagrywkę marnuje Nikić.
    Skomentuj 0
    0:0 (15:16) Tauron Banimex rusza do odrabiania strat! Blokuje Eleonora Dziękiewicz.
    Skomentuj 0
    0:0 (13:16) Sama Rachael Adams nie wierzyła, że trafiła serwisem prosto w boisko! Kolejna próba nie była już tak celna, Ciaszkiewicz sprawia, że BKS na drugą przerwę techniczną schodzi w lepszych humorach.
    Skomentuj 0
    0:0 (12:15) Czesko-serbski blok zatrzymuje Skowrońską, w odpowiedzi... tradycyjnie "Smoku".
    Skomentuj 0
    0:0 (11:14) Katarzyna Zaroślińska dba o to, by bielszczanki zbytnio nie "odskoczyły". Najpierw świetne zbicie, potem przytomne zachowanie na siatce.
    Skomentuj 0
    0:0 (9:14) Seria BKS-u trwa. "Ciacho" po raz kolejny świetnie atakuje.
    Skomentuj 0
    0:0 (8:13) Oba zespoły prezentują się całkiem nieźle w obronie, ale koniec końców Karolina Ciaszkiewicz-Lach przebija się na prawym skrzydle. Rachael Adams odpowiada, ale atakiem w siatkę. Nicola Negro bierze czas.
    Skomentuj 0
    0:0 (8:11) Helena Horka na czystej siatce "upolowała" Skowrońską w asekuracji. Potem minimalnie pomyliła się na zagrywce Marta Szymańska.
    Skomentuj 0
    0:0 (7:10) Dąbrowianki obniżyły loty od ostatniego spotkania z drużyną z Muszyny, co widać po przyjęciu i niepewności w ataku. Dopiero atak "Elży" przełamuje impas.
    Skomentuj 0
    0:0 (6:8) Katarzyna Zaroślińska "ciągnie" grę MKS-u... czego nie można powiedzieć o Ozge Kirdar Cemberci. Turczynka fatalnie rozegrała do Dziękiewicz.
    Skomentuj 0
    0:0 (5:7) Skowrońska wzorowo po prostej z lewego skrzydła. W kolejnej akcji dąbrowianki nie potrafiły uporać się z obroną BKS-u, co zakończyło się trójblokiem na Sassie.
    Skomentuj 0
    0:0 (4:6) Nieporozumienie Szymańskiej z Karoliną Ciaszkiewicz-Lach, i to z gatunku tych widowiskowych. Sassa pudłuje na zagrywce i przewaga BKS-u utrzymuje się.
    Skomentuj 0
    0:0 (2:5) Dwie próby Adams: pierwsza podbita, druga zablokowana przez Nikić.
    Skomentuj 0
    0:0 (2:3) I po raz kolejny Zaroślińska. Bielszczanki nie oszczędzają w przyjęciu Elżbiety Skowrońskiej.
    Skomentuj 0
    0:0 (1:3) Pierwszy punkt dla klubu z Dąbrowy zdobywa Zaroślińska.
    Skomentuj 0
    0:0 (0:3) Helena Horka pewnie obija blok, a następnie ma miejsce szalenie długa akcja zakończona sprytnym przebiciem piłki przez Lis.
    Skomentuj 0
    0:0 (0:1) "Był, będzie, jest! Dąbrowski MKS" na trybunach. Dziękiewicz psuje zagrywkę.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy! Obie drużyny już zaprezentowały się kibicom, hala jest niemal pełna. BKS: Nikić, Horka, Lis, Ciaszkiewicvz-Lach, Szymańska, Beier, Wojtowicz (libero) Tauron: Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Cemberci, Adams, Skowrońska, Strasz (libero)
    Skomentuj 0
    Dąbrowski klub kibica, który w geście protestu przeciwko usunięciu z nazwy klubu członu MKS postanowił o zawieszeniu działalności, jednak pojawił się w swoim sektorze. Oznacza to, że nie musimy martwić się o doping podczas meczu.
    Skomentuj 0
    Już za 20 minut rozpoczynamy derby województwa śląskiego: Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza kontra BKS Aluprof Bielsko-Biała. Zapowiada się ciekawy mecz przyjaźni.