QUIZ

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najlepszą drużyną Europy! Co wiesz na temat bohaterów weekendu? [QUIZ]

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, po 43 latach oczekiwania, jako pierwszy polski zespół sięgnęli po złote medale Ligi Mistrzów. Sprawdź, co wiesz na temat bohaterów minionego weekendu.

1/15
Jak brzmiała pierwotna nazwa zespołu, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
Klub Sportowy Chemik Kędzierzyn-Koźle
KS Kędzierzyn-Koźle
Klub Sportowy Mostostal Kędzierzyn-Koźle
Klub Sportowy Mostostal Zabrze
2/15
Kto jest autorem hasła "Łykamy to i jedziemy dalej!"?
Paweł Brandt
Adam Swaczyna
Paweł Zatorski
Sebastian Świderski
3/15
Która z drużyn, nie była rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w minionej edycji Ligi Mistrzów?
Cucine Lube Civitanova
Fenerbahce Stambuł
Knack Roeselare
Lindemans Aalst
4/15
W którym roku, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz pierwszy stanęła na podium rozgrywek Ligi Mistrzów?
2001
2003
2004
2006
5/15
Jak nazywa się maskotka drużyny Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
Ziko
Zaksiak
Zaksiołek
Kozik
6/15
Kto był ostatnim polskim trenerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
Waldemar Wspaniały
Krzysztof Stelmach
Andrzej Stelmach
7/15
Ile medali mistrzostw Polski ma na koncie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
7
10
12
15
8/15
Na jakiej pozycji, jako zawodnik, występował Nikola Grbić, aktualny szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
Atakujący
Środkowy
Przyjmujący
Rozgrywający
9/15
Od którego roku, Sebastian Świderski pełni funkcję prezesa zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?
2013
2014
2015
2017
10/15
Ile setów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozegrali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
39
42
44
48
11/15
Który z zawodników obecnego składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle występuje w drużynie najdłużej?
Aleksander Śliwka
Kamil Semeniuk
Benjamin Toniutti
12/15
Który z zawodników został wybrany MVP finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów?
13/15
Ile medali w rywalizacji o europejskie puchary, zdobyła drużyna Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
3
4
5
8
14/15
Który z zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobył ostatni punkt w finale Ligi Mistrzów 2020/2021?
Łukasz Kaczmarek
Jakub Kochanowski
15/15
Jaki medal w minionych rozgrywkach PlusLigi wywalczyli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?