• 20 : 25
  • 25 : 22
  • 23 : 25
  • 10 : 15

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy od godz. 00.00 na relację live z półfinałowego meczu Ligi Narodów Polska - Rosja

Koniec. Przegrywamy to spotkanie 2:3 i zdobywamy srebrne medale. W decydującej akcji pomylił się Bartłomiej Lipiński

Niestety... czerwona kartka dla Polaków. Prawdopodobnie dla Pawła Woickiego

Lipiński nie radzi sobie z serwisem Pinaliego. Robi się bardzo nieciekawie dla naszego zespołu

Zatrzymany blokiem Filipiak. Niestety zabrakło asekuracji i gospodarze odskakują

Fantastycznie na siatce zachował się Semeniuk. Sytuacja trudna, ale nasz skrzydłowy trafił

Niestety, odzyskują przewagę gospodarze. Trafia Giulio Pinali

Włosi grają środkiem, nie pomylił się w tej akcji Alberto Polo. Nie mieliśmy nic do powiedzenia w tej akcji

Nieporozumienie po stronie naszych rywali. Po raz pierwszy odskakujemy Włochom na dwa punkty

Uśmiech na twarzy Lemańskiego mówi wszystko. Giacomo Raffaelli trafiony zagrywką

Francesco Zoppellari psuje serwis. Włoch jest bardzo niezadowolony ze swojej zagrywki

Kolejny raz świetnie popracowali Kędzierski z Lemańskim. Punktujemy środkiem

Przypomniał o sobie Lemański. Atak ze środka daje nam punkt

Blok duetu Lipiński - Lemański. Włosi nie znaleźli recepty na polskie wieże w tej akcji

As serwisowy Semeniuka! To właśnie ten zawodnik, dał Polakom przełamanie i zwycięstwo w trzecim secie. Oby podobnie było tym razem

Pinali na kontrze atakuje w aut. Włosi nawet nie protestowali

Zatrzymany Semeniuk na lewym skrzydle. Źle otwieramy piątego seta

Kto wygra mecz?

Niestety, koniec. Włosi kończą tą odsłonę asem serwisowym. Trafia Yuri Romano, który pojawił się w polu serwisowym specjalnie na zagrywkę

Pinali przełamuje niemoc gospodarzy. Wścieka się Masłowski, że nie udało się obronić tej piłki

Remis! Włosi na kontrze atakują w aut

Pinali zatrzymany blokiem! Nie mają już czasu Włosi, zaczynają się denerwować

Skutecznie w defensywie interweniuje Masłowski, Semeniuk nie marnuje okazji do kontry. Gonimy!

Fenomenalna gra w obronie Polaków się opłaciła. Pinali nie wytrzymuje i atakuje w aut

Semeniuk sprytnie kiwa nad blokiem, Włosi spóźnili się z interwencją w obronie

Na nic zdała się ofiarna obrona Filipiaka. Polacy tracą 23. punkt

Nie wyszła zagrywka Lipińskiemy, oddala się sukces w tym secie od naszych siatkarzy

Jeszcze walczą Polacy. Skutecznie ze skrzydła Lipiński, asa serwisowego dorzucił Filipiak i dystans zmniejsza się do trzech punktów

Włosi na fali. Tie-break wydaje się być nieunikniony. Kompletnie nie mamy pomysłu jak odwrócić losy seta

Oparł piłkę o blok Filipiak, niestety została ona po naszej stronie

Raz jeszcze gramy środkiem i ponownie skuteczny Nowakowski. Ósmy punkt tego zawodnika

Nowakowski atakuje z krótkiej, gubi blok i trafia w środek boiska

Ponownie atakuje Semeniuk, niestety aut. Nie może uwierzyć w taką decyzję nasz skrzydłowy. Co gorsza, za dyskusję ukarany kartką zostaje Filipiak

Kolejny błąd Włochów. Francesco Zoppellari popisał się nieczystą wystawą

Mieli swoje szanse w tej akcji Włosi, ale zabrakło im skuteczności. Zniecierpliwiony Zonca atakuje w końcu w aut

Jan Nowakowski atakuje mocno, po bloku. Na szczęście skutecznie

Alberto Polo doprowadza do remisu, nie zdołał podbić piłki Semeniuk

Zmniejszają dystans Włosi po skutecznym ataku Giulio Pinaliego

Szybka wystawa do Semeniuka, Włosi nie zdążyli ustawić bloku na lewym skrzydle

Nieszczelny blok Nowakowskiego, wykorzystuje to Fabio Ricci

Dobbry początek naszej ekipy Raffaelli atakuje w aut i odskakujemy już na starcie na dwa punkty

Kto wygra czwartego seta?

Koniec! Profesor Bartosz Filipiak nie pozostawił złudzeń rywalom, atakując po bardzo ostrym skosie. Tylko set dzieli naszch graczy od złotego medalu!

Pinali ratuje pierwszą piłkę setową, ale wciąż mamy dwie szanse na zakończenie partii

Atomowy atak Filipiaka. Piłka dotyka bloku i ląduje daleko poza boiskiem. Rywale nie mieli szans na obronę

Raffaelli przestrzelił! Piłka ląduje na 10. metrze, bardzo ważny punkt dla naszych siatkarzy

Na raty, ale skutecznie rehabilituje się w kolejnej akcji Semeniuk, obijajac Włoski blok

Przyjmujemy, niestety Semeniuk kiwa w aut, tuż obok linii bocznej. Nie było bloku Raffaelliego

Giulio Pinali popisuje się efektowną i niestety dla nas, skuteczną zagrywką

Kłopoty w przyjęciu Semeniuka, wykorzystują to Włosi, a konkretnie Giacomo Raffaelli

Alberto Polo zaskakuje nasz zespół skutecznym serwisem. Rozstąpili się Polacy, tymczasem piłka wpada w pole gry, blisko linii końcowej

Przerwa dla trenera reprezentacji Włoch. To chyba ostatni dzwonek dla gospodarzy, jeżeli chcą odwrócić losy partii. Polacy bowiem wyraźnie odzyskali rytm gry z pierwszego seta

Fantastyczne rozegranie Kędzierskiego. Filipiak kończy z prawego skrzydła. Włoski blok kompletnie zaskoczony tą wystawą

Polacy najwyraźniej odzyskali swój rytm gry. W drugiej połowie seta zdecydowanie dominujemy. Przed momentem z prawego skrzydła trafił Filipiak

Lipiński - Lemański, ten duet skutecznym blokiem zdobywa dla Polaków kolejny punkt

Trzęsą się ręce gospodarzom w przyjęciu. Kolejna piłka oddana. Z premedytacją, obijając blok, finalizuje kontrę Filipiak

Nie wstrzymuje ręki Semeniuk! Cóż za seria Polaka w polu zagrywki

Nie skończył piłki przechodzącej Lemański, nie skończył kontry Lemański, ale do trzech razy sztuka... Filipiak w końcu trafia

Cóż za seria Kamila Semeniuka! Idealnie trafia w 9. metr pola gry rywali. Trener gospodarzy prosi o czas

I kolejna dobra zagrywka! Nowakowski stawia skuteczny blok, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie

Fantastyczna zagrywka Semeniuka! Piłka wraca na stronę Polaków i ląduje poza boiskiem. Do końca pilnował jej jednak Masłowski

Ponownie nie kończymy ataku, na szczęście na posterunku był Jan Nowakowski i jego skuteczny blok

Bartłomiej Lipiński zmienia na przyjęciu Pawła Halabę

Zablokowany Filipiak. Od dłuższego czasu nasi siatkarze mają problem z kończeniem ataków

Kolejny raz nie kończymy ataku, ale szczęście ponownie uśmiecha się do Polaków. W dobrej sytuacji pudłuje Zonca

Nie skończył ataku Halaba, na szczęście kompletnie pogubił się na boisku Pinalli

Lemański dwukrotnie imponował skutecznością w obronie, niestety w trzecim przypadku, po ataku Halaby, już nasz środkowy zaspał

Giulio Pinali idealnie plasuje w środek boiska. Włosi poprawili grę w obronie, co pozwala im na wyprowadzanie kolejnych kontrataków. Niestety nie mamy na to recepty

Z polskiej strony odpowiada Filipiak, obijając ręce rywali

Fabio Ricci idealnie odczytał intencje rozgrywającego. Efektowny atak ze środka

Blok-aut, zagrał tym razem Giacomo Raffaelli

Upomnienie dla kapitana reprezentacji Polski Michała Kędzierskiego, jeszcze przed rozpoczęciem trzeciego seta.

Przypominamy, że starcie Polska - Włochy, to dopiero początek wielkich siatkarskich emocji tego wieczoru. O północy, zapraszamy Państwa na relację live z meczu półfinałowego Ligi Narodów: Polska - Rosja!

Kto wygra III seta?

W trudnej sytuacji poradził sobie Pinalli. Niestety, Włosi atakiem z drugiej linii kończą drugiego seta i doprowadzają do remisu w meczu o złoty medal Uniwersjady 2019

Zaryzykował w polu zagrywki Semeniuk, niestety serwuje w siatkę. Piłka setowa dla gospodarzy

Po wielkich bólach zdobywamy punkt. Filipiak skutecznie kiwa nad blokiem, nie bronią Włosi. Niestety nasze przyjęcie nadal pozostawia wiele do życzenia

Nie radzimy sobie w przyjęciu zagrywki, nie potrafimy wyprowadzić ataku i to się niestety mści. Nie pomogło nawet wejście z ławki rezerwowych Lipińskiego

Pogubiliśmy się w swojej grze i niestety, to rywale w końcówce drugiego seta dochodzą do głosu. Paweł Woicki prosi o czas

Robio się nerwowo. Włosi wpadają w siatkę, niestety japoński arbiter nie dostrzegł błędu, a wideoweryfikacji nie ma

Ależ kapitalnie zagrali w tej akcji Polacy! Nie bronią Włosi, co rozwścieczyło ich szkoleniowca. Przerwa dla gospodarzy

W pole zagrywki zadaniowo wszedł Niemiec, niestety serwis fatalny

Przełamujemy się, nareszcie! Odzyskujemy przewagę

Prosty błąd Polaków. Przejście linii środkowej i mamy remis

Po przerwie technicznej, niestety, psują serwis Polacy

Na kłopoty Lemański. Rywale kompletnie nie radzą sobie z atakami naszego środkowego

Odrabiają dystans nasi rywale. Niedokladnie przyjął Halaba i to się zemściło

Mylą się Włosi na kontrze. Rafaelli wrzucony w siatkę nie poradził sobie z blokiem

Kędzierski tym razem bez powodzenia w polu zagrywki, ale i tak mamy bezpieczny dystans do przeciwników

Wracamy do swojej gry. Semeniuk doskonale poradził sobie z blokiem rywali

Po chwili oddechu, Paweł Halaba zaskakuje rywali serwisem

Moment dekoncentracji w naszym zespole, Paweł Woicki interweniuje, uspokaja swoich podopiecznych

Przed meczem finałowym asystent Pawła Woickiego, Daniel Pliński prognozował, że Włosi wyglądają na rywala słabszego od Rosji. Póki co to się potwierdza

A Włosi zaczynają się gotować. Po akcji srodkiem dotykają siatki

Serwis, serwis i jeszcze raz serwis. Filipiak swoją zagrywką kolejny raz niszczy rywali

Trafia kolejny raz Lemański, poc hwili w ataku myli się Rafaelli i zaczynamy odskakiwać

Włosi dobrze rozpoczęli seta, ale Bartłomiej Lemański wyprowadza Polaków na prowadzenie. Przewaga wzrostu w tym meczu jest zdecydowanie po stronie Polaków. Nasz średni wynik to 1,97 cm, Włosi to zaledwie 1,85 cm

Zaczynamy drugiego seta! Warto podkreślić, że Polacy na złoto Uniwersjady czekają od 1991 roku, kiedy to wygraliśmy w Shefield. Włosi po raz ostatni triumfowali w Turynie w 1970 roku

Koniec! Michał Kędzierski wystawia krótką do Bartłomieja Lemańskiego, a ten udowadnia, że skuteczność włoskiego bloku w meczu z Francją, gdzie rywale zdobyli 23 punkty w trzech setach, nie zrobiła na nim najmniejszego wrażenia

Zagrywka Filipiaka mocna, ale w aut. Drugi setball dla Polaków

Pinalli mocno, ale w pół siatki. Bardzo wysokie prowadzenie naszych zawodników. Losy seta chyba już są rozstrzygnięte

Autowa zagrywka Włochów. Jan Nowakowski z uśmiechem przyjmuje zagranie rywali

Filipiak, w drugiej próbie, zostaje zatrzymany przez Włoski blok. Powodów do niepokoju jednak nie ma, bowiem przewaga jest ogromna

Genialna gra Polaków w pierwszym secie. Włosi są kompletnie bezradni, a naszym zawodnikom wychodzi praktycznie wszystko. Nasuwa się pytanie "kto tutaj gra u siebie"?

Fenomenalna zagrywka Halaby! Włosi nie odbierają zagrywki, piłki muszą szukać na trybunach

Deklasujemy gospodarzy w tym secie! Kontrolujemy sytuację dzięki doskonałej zagrywce. Przed momentem atomowym atakiem kończy akcję Semeniuk

Doskonale atakuje Filipiak, przerywając krótką chwilę radości Włochów

Długa wymiana zakończona atakiem Milana. Strata Włochów wciąż jednak znacząca

Przerwa nie uspokoiła Włochów. Dotykają siatki przy próbie zablokowania ataku Lemańskiego

Osmy punkt Filipiaka z pola zagrywki! Kapitalny, choć zupełnie inny niż poprzedni, serwis Polaka

As serwisowy Filipiaka! Po raz siódmy na tym turnieju

Raz jeszcze Lemański. Włosi nie mają argumentów, aby zatrzymać "polską wieżę"

Piunktuje Lemański, który zaatakował na poziomie nieosiągalnym dla bloku rywali

Doskonale odbieramy serwis rywali, Halaba sprytnie przepycha piłkę przez blok. Przerwa techniczna przy prowadzeniu Polaków

Doskonała zagrywka Semeniuka. Po przerwie, wracamy do naszej gry!

Po doskonałym początku Polacy się zdekoncentrowali. Myli się w przyjeciu Halaba, Paweł Woicki czuje, że to już czas interweniować. Prosi o czas

Wyjsciowe składy:

Polska: Kędzierski, Filipiak, Lemański, Nowakowski, Halaba, Semeniuk, Masłowski (libero)

Włochy: Ricci, Pinalli, Milan, Raffaelli, Polo, Zoppellari, Piccinelli (libero)

Potwornie mocni w bloku są Włosi, ale nie dzisiaj. Tym razem Rafaelli obija ręce Nowakowskiego

Koncertowo grają Polacy! Zagrywki Kędzierskiego psują szyki rywali. Doskonale broni Masłowski, a na kontrach jesteśmy zabójczo skuteczni

Nieco spóźnieni rozpoczynamy, ale za to Polacy radzą sobie doskonale. Prowadzimy już 4:0!

Na luzie 3:2, zdaje się, po meczu z Rosją mówili Polacy. To zaskakujące, choć Paweł Halaba zapewniał, że właśnie taki był plan Biało-Czerwonych na mecz półfinałowy.

Uniwersjada 2019. Polacy w finale po horrorze z Rosją. "To było wyreżyserowane. Wiedzieliśmy, że wygramy"

Zachęcamy do typowania wyników meczu finałowego i śledzenia naszych komentarzy, a także dyskutowania na temat przebiegu meczu. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Kto wygra mecz finałowy?

Witamy Państwa i zapraszamy na relację live  z meczu finałowego tegorocznej Uniwersjady. Jedna z dwóch ekip wywalczy złoto i pozostanie niepokonana w całym turnieju! Pytanie brzmi, czy będzie to Polska, czy Włochy? Początek meczu o godzinie 20.30