Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje z XVII edycji Memoriału Wagnera.

Po pierwszym dniu Memoriału na czele tabeli Canarinhos. Już jutro Polacy stawią im czoła o godzini 17:30.

Alan kończy drugi mecz XVII Memoriału Wagnera.

Meczowa dla Canarinhos.

Kaislasalo ewidentnie znalazł sposób na brzylijski blok. Dobra zmiana trenera.

Najpierw Finowie nie radzą sobie w defensywie, ale później ponownie Kaislasalo ratuje ich z opresji.

Kaislasalo kolejny raz bez sentymentu wykorzystuje ręce blokujących Brazylijczyków.

Przerwa na życzenie trenera Joela Banksa.

Punktuje z prawego skrzydła Kaislasalo.

A jednak nie było dotknięcia, a piłka wypadła poza plac gry. Punkt jednak dla Finów.

Kolejna udana zagrywka atkaującego. Niepotrzebnie Finowie próbowali odebrać piłkę.

Alan ustrzelił Krastinsa w przyjęciu.

Otwarcie prostej dla Alana okazało się błędem. Udane zbicie Brazylijczyka.

Douglas bezbłędny z pipe'a.

Pogubił się Flavio w obronie co wykorzystali Finowie.

Krótka przerwa dała oddech Finom. Krastins udanie z lewego skrzydła.

Siirila nie poradził sobie z blokiem M. Souza.

Kolejna dobra zagrywka Ivanova.

Jednak wideoweryfikacja pokazała asa Ivanova.

Niudane zagranie Ivanova.

Zmiany w kadrze Canarinhos. Schodzi Wallace i Bruno i wchodzi Alan i Fernando.

Swoje dokłada do dorobku Bruno.

Brazylijczycy nie zwalniają tempa, na pierwszą przerwę techniczną znów schodzą z prowadzeniem.

Bardzo wolno przeprowadzona akcja, jednak Makinen skuteczny na skrzydle.

Chociaż Finowie popracowali w defensywie, to nie byli w stanie podbić ataku brazylijskiego środkowego.

Blok, blok! Brazylijska ściana nie do przejścia.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Canarinhos. Piorunujący cios zza linii 3. metra.

Tervaportti nieco zwolnił grę i posłał piłkę na lewe skrzydło. Wykorzystane ręce Brazylijczyków.

Niezbyt dokładne dogranie, jednak sędziowie dopatrzyli się innego błędu. Finowie dotknęli siatki.

Tym razem szybka piłka powędrowała do Wallace, który chcąc ominąć fiński blok nie trafił w boisko.

Finowie już od początku kolejnej partii są bez szans w starciu z Brazylijczykami. Wallace huknął po ciasnym skosie i... trafił.

Kaislasalo nie kończy swojego ataku, a w kontrze bije Douglas. Drugi set także dla Brazylii.

Potężne zbicie Leala. Piłka po odbiciu od boiska poleciała w trybuny.

Makinen kiwa i idzie w pole serwisowe. Trener Banks wymienił już większość pierwszego składu.

Czas dla Finów.

Mauricio przełamuje ręce blokujących.

Dopiero pierwszy challenge w drugim secie i dla odmiany nietrafiony.

Na boisku pojawił się Ivanow, jednak nie przyniósł korzyści Finom na linii 9. metra.

Krastins zablokowany na prawym skrzydle.

Leal chyba nie miał odpoczynku podczas przerwy. As serwisowy przyjmującego.

Przesunięta krótka Bruno z Flavio i punkt na drugą przerwę techniczną dla Canarinhos.

Sivula zatrzymany "monster" blokiem.

Kolejny punkt Bruno.

Musi się dzisiaj nabiegać Bruno za przyjęciami Mauricio i Leala. Na szczęście Brazylijczyków skoczność Wallace wystarczyła w ostatniej akcji.

Wallace sam się wyasekurował, a poprawka Canarinhos była bezbłędna.

Po przerwie technicznej szczęśliwy serwis Mauricio. Zagrywka wpada w taśmę, a następnie w sam środek boiska rywali.

Bardzo dużo niedkładności po stronie Finów w tej akcji, lecz to oni ostatecznie zdobywają punkt po ataku na potrójnym bloku. Atakował ponownie Ronkainen.

Ronkainen serwuje w aut.

Bruno nie byłby sobą, gdyby sam nie zapunktował. Udana kiwka rozgrywającego.

Ależ kontra w wykonaniu Leala. Wyładował się chyba w tym pipe reprezentant Brazylii.

Leal melduje się na boisku i od razu zrywa atak.

Ronkainen atakuje w aut, jednak na linii ataku stał Isac.

Pierwsza akcja grana przez środek. Punktuje Isac.

Lucarelli stawia kropkę nad "i". Pierwszy set dla Canarinhos.

Setowa dla Brazylijczyków.

Krastins zablokowany.

Festiwal zepsutych zagrywek. Przy takim wyniku, nie gra to na korzyść Finów.

Bruno wystawił do Mauricio na przełamanie i ten już tym razem nie zawiódł.

Finowie ustawili się, ale nie skoczyli do bloku na Mauricio co przyniosło efekty. Przyjmujący wyrzucił piłkę w aut.

Atak Flavio jakby w zwolnionym tempie, ale skuteczny.

Po przerwie piłka szybciej spadła na boisko po bloku Brazylijczyków, niż Sivula opadł po ataku.

Przyspieszenie Brazylijczyków i na drugą przerwę techniczną schodzą już z sześcioma punktami przewagi.

Tym razem ewidentnie punkt dla Finów. Lewe skrzydło Canarinhos zablokowane.

Piąta wideoweryfikacja w tym meczu.

Nie wróżymy emocji w tym meczu, skoro co chwilę jest przerywany przez wideoweryfikację. Tym razem na korzyść Finów, także chociaż tyle, że sędziowie mylą się w obie strony.

Finowie spróbują wybić Isaca z uderzenia. Proszą o czas.

As serwisowy Isaca.

I kolejna udana wideoweryfikacja... Fatalnie wygląda statystyka sędziów.

Isac nie kończy natomiast Ronkainen w kontrze już tak.

Finowie skuteczni na lewym skrzydle.

Minęło dopiero 5 minut spotkania, a już druga wideoweryfikacja. Co więcej trafiona! Wallace jednak kiwnął w boisko.

Wallace próbował oszukać rywali na prawej flance, ale stał się ofiarą swojej kiwki. Nie trafił w boisko.

Tym razem Mauricio zmienił skrzydło i od razu zapunktował.

Mauricio bije w aut.

Korzystając z przery technicznej zapraszamy do lektury relacji z meczu Polaków. Biało-Czerwoni wygrali 3:1 z Serbami na inaugurację turnieju.

Brazylia w swoim stylu zagrała szybką akcję na lewym skrzydle. Finowie nie połapali się co się dzieje.

Sinkkonen atakuje, ale piłka wraca na stronę Finów. W drugim uderzeniu kończy Sivula.

Tervaportti wygrywa przepychankę na siatce.

Bruno w pojedynkę blokuje Ronkainena.

Seria serwisów Lucarelliego. Dwa asy z rzędu.

Sinkkonen pokazuje, że też potrafi ze środka.

Mauricio pokazuje swój potencjał w ataku.

Isac nie czuje na razie boiska w Krakowie. Przechodzi linię 9. metra.

A jednak zaczynamy dość niespodziewanie od... wideoweryfikacji. Finowie pokazali, że nie popełnili błędu. Sędziowie popełnili falstart! Kolejny "pierwszy gwizdek" spotkania.

Mocno niedokładna wystawa do Wallace w pierwszej akcji, ale punkt otwarcia i tak zostaje u Brazylii. Finowie popełnili błąd.

Jako pierwszy piłkę do gry wprowadzi były zawodnik Asseco Resovii, Elvis Krastins.

Brazylia: Bruno, Isac, Wallace, Mauricio, Lucarelli, Flavio, Thalles (libero)

Finlandia: Tervaportti, Ronkainen, Krastins, Siirila, U. Sivula, Sinkkonen, Kerminen (libero)

Za chwilę odśpiewane zostaną hymny narodowe, zaczynamy!

Skład Finlandii na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:[/p]

Rozgrywający: Eemi Tervaportti, Fedor Ivanov

Atakujący: Lelu Ojansivu, Samuli Kaislasalo

Środkowi: Tommi Siirila, Sauli Sinkkonen, Henrik Porkka, Markus Kaurto

Przyjmujący: Peetu Makinen, Antti Ronkainen, Niko Suihkonen, Elviss Krastins, Urpo Sivula

Libero: Lauri Kerminen

Dla przypomnienia skład Brazylii na XVII Memoriał: [/p]

Rozgrywający: Bruno Rezende, Fernando Gil Kreling

Atakujący: Wallace De Souza, Alan Souza

Środkowi: Isac Santos, Mauricio Souza, Lucas Saatkamp, Flavio Gualberto

Przyjmujący: Joandry Leal, Douglas Souza da Silva, Ricardo Lucarelli, Mauricio Borges Almeida da Silva

Libero: Thales Hoss, Maique Reis Nascimento

Obie drużyny jeszcze na rozgrzewce, także mecz prawdopodobnie chwilę się opóźni.

Faworytem spotkania jest Brazylia, jednak Memoriał już potrafił zaskakiwać.

Kto wygra mecz?

Witamy i zapraszamy na relację live z meczu Brazylia - Finlandia podczas pierwszego dnia XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Pierwszy gwizdek spotkania jest planowany na godzinę 20:00.