Mecz nie stał na wysokim poziomie. Liderująca VERVA zaprezentowała się ospale w hali Podpromie, a mimo to zodałała wygrać. Resovia poza trzecim setem, prowadziła z reguły wyrównaną walkę.

Na dzisiaj to tyle z naszej strony. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne mecze z WP SportoweFakty. Dobranoc!

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Nowakowski.

Udrys kończy wymianę w Rzeszowie. Warszawianie górą w hali Podpromie.

Brizard jeszcze podaje rękę rywalowi. Francuz psuje zagrywkę.

Udrys daje pierwszą meczową piłkę z prawego skrzydła.

Rousseaux trzyma jeszcze Resovię w grze atakiem z pipe'a.

W kolejnej akcji Bartman poprawia i trzyma kierunek po prostej.

Bartman zablokowany.

Udrys efektownie na skrzydle. Resovia już złożyła broń.

Bliźniacza akcja, Bartman nie radzi sobie z serwisem Udrysa.

Bartman przymierzał się do przyjęcia i niepotrzebnie, bo wyłapał to Udrys i go ustrzelił.

Marechal powstrzymany przez pojedynczy blok Brizarda.

Udrys z wyczyszczona siatką na lewym skrzydle.

Efektowna przesunięta w wykonaniu Brizarda i Nowakowskiego.

Petarda z drugiej linii Kwolka nie do obrony przez Marechala.

Kwolek dokłada asa serwisowego.

Po przerwie Udrys już trafia. Piłka ląduje idealnie w linię boczną.

Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli VERVY. Anastasi prosi o czas.

Udrys nie kończy, a Hoag trafia idealnie w sam róg boiska. Zmienił na boisku Rousseauxa.

Po chwili Schulz dostaje kolejną okazję i tym razem już się nie myli.

Schulz atakuje ze środka siatki w aut.

Kolejny błąd VERVY. Tym razem Kwolek w aut.

Z jednej strony rzeszowianie są w mocnej defensywie w każdej akcji, a z drugiej warszawianie oddają im punkty po prostych błędach.

Grobelny punktuje rzeszowian z lewego skrzydła.

Kwolek nie kończy pierwszej ręki, ale jego drużyna wyszła obronną ręką. Udrys skończył sytuacyjną.

Czas dla Zaniniego.

Warszawianie włączają ponownie blok i odjeżdżają rywalowi.

Grobelny potwierdza swoją dobrą zmianę. Atakuje mocno blok - aut.

Grobelny w ostatniej chwili schował się przed autowym serwisem Bartmana.

Agresywna kiwka Rousseaux przynosi efekt.

Rzeszowianie poszli opcją na środek siatki i w efekcie Udrys mógł atakować na czystej siatce.

Zbigniew Bartman otwiera kolejnego seta atakiem z prawej flanki.

Stuacyjna wykorzystana przez Grobelnego. VERVA wychodzi na prowadzenie 2:1 w meczu,

Rousseaux broni pierwszej piłki. Belg wybija mocno po rękach blokujących.

A Udrys daje pierwszą setową dla VERVY w trzeciej partii.

Kwolek atakuje po bloku.

Zbyt długi kontakt z piłką Brizarda, znów dobrze pokazał się w bloku Schulz.

Schulz powstrzymuje środek siatki warszawian.

Blok-aut Marechala.

Potężne zbicie Udrysa zbliża VERVĘ do objęcia prowadzenia w meczu.

Lewe skrzydło Resovii przerywa passę VERVY.

Komenda przesadził chyba z liczbą pipe'ów. Wchodzi Shoji.

VERVA nie kończy pierwszego ataku, a przy okazji drugiego Brizard nie ryzykuje kolejnego niepowodzenia i sam atakuje z drugiej.

Pierwszy blok na pipe Resovii. Autorem Nowakowski.

Rzeszowianie dwoili i się i troili a bloku aby powstrzymać ofensywę rywali, ale bezskutecznie. Grobelny wykorzystuje ręce Resovii i zdobywa punkt.

Zanini prosi o drugi czas.

Grobelny mije tym razem ręce blokujących.

Grobelny atakuje z pipe'a, a Bartman walczy niemal na trybunach o utrzymanie piłki w grze.

Rousseaux wrzuca piłkę za kołnierz Udrysowi.

Blok-aut Grobelnego.

Bartman atakuje, a Kwolek w obronie złapany na wykroku.

Komenda do Schulza a ten efektownie kończy. Uśmiech z twarzy nominalnego atakującego, który dzisiaj występuje na środku nie schodzi z twarzy.

Bliżniacza akcja, znów w roli głównej Kwolek.

Rzeszowianie nie kończą pierwszych ataków, a warszawianie kończą kontrę dopiero za drugim razem. Popisuje się orientacją na boisku Kwolek.

Bartman punktuje z prawego skrzydła.

Kwolek pokombinował na lewym skrzydle i ostatecznie punkt po kiwce zdobył.

Nowakowski w trudnej sytuacji, ale kończy atak.

Krulicki efektownie bije ze środka, a warszawianie "z rękami w kieszeni". Nikt z pierwszej linii nie wyrwał się do bloku.

Duży aut, punkt dla VERVY.

Rousseaux serwuje, a Zanini sprawdza czy nie było asa.

Udrys znowu bije po autach, Anastasi wyjdzie chyba z siebie przy linii bocznej.

Próbował Grobleny - Resovia obroniła, próbował Nowakowski - to samo, natomiast Udrys od razu wyrzucił piłkę w aut nie dając okazji Resovii na obronę.

Rzeszowianie grają pipe'm do znudzenia.

Wrona był pod piłką, ale zdołal wykręcić piłkę do pierwszej strefy.

Kwolek nie wstrzymuje dzisiaj ręki w serwisie. Marechal nie zdołał utrzymać piłki w grze.

Marechal odpowiada tym samym. W odróżnieniu od poprzednich dwóch setów, VERVA zaczęła skakać do pipe'a rzeszowian...

Pipe z Grobelnym w roli głównej. Zastąpił on Tilliego pod koniec wcześniejszego seta.

Trzeci set zaczyna się od gorszego przyjęcia rzeszowian. W ostatniej akcji udaną kontrę do swojego dorobku zapisał Udrys.

Wygrana walka na siatce Schulza daje wygraną w drugiej partii. W Podpromiu mamy remis!

Udrys broni pierwszej setowej.

Anastasi wściekły na wynik. Próbuje zmotywować swoich podopiecznych w typowo włoski sposób.

Komenda rozkręca się w bloku. Setowa dla Resovii.

Kwolek atakuje w aut, lecz defensywa Resovii dotyka piłki przy próbie uchylenia się.

Grobelny wchodzi za Tilliego na przyjęcie.

Komenda i Krulicki dokładają kolejny blok na Tilliem i Resovia prowadzi już czterema oczkami.

Tillie zablokowany.

Bartman posyła bombę serwisową, z którą nie radzi sobie Kwolek, a Krulicki kończy przechodzącą.

Anastasi prosi o czas.

Nowakowski atakuje w aut i to rzeszowianie prowadzą tuż przed wejściem w decydującą fazę seta.

Rousseaux obija ręce Udrysa przy kiwce na skrzydle.

Wrona poszedł na linię 9. metra, a jego rolę punktowania ze środka przejął Nowakowski.

Warszawianie nie dają odetchnąc Resovii. Punktuje Wrona.

Z ciekawych historii na boisku zameldował się Schulz, ale nie na ataku... a na środku siatki! Lemański siedzi na trybunach, Kosok nie gra, a Zanini ratuje się atakującym na środku.

Dynamiczna akcja na prawym skrzydle VERVY.

W kontrze siła razy ramie Kwolka i punkt dla Vervy.

Nowakowski kończy i idzie w pole serwisowe.

Następny pipe z Rousseaux w roli głownej.

Ależ fatalna akcja po stronie Resovii. Tyle nieporozumień z reguły zespoły nie mają w całym secie, co teraz Resovia w jednej akcji... Piłka została po ich stronie pod siatką, bo nie wiedział kto ma ją przebić.

Bartman punktuje na prawym skrzydle.

Tillie radzi sobie z podwójnym blokiem.

Krulicki coraz częściej pokazuje się na środku siatki

Tillie przełamuje passę Resovii.

Potężne zbicie Bartmana obija ręce warszawskich blokujących.

Kolejny punkt z rzędu Resovii Rousseaux dopisuje do swojego konta.

Pipe jest elementem, który najlepiej dzisiaj wychodzi Pasom. Tym razem Rousseaux w akcji.

Komenda zaserwował w taśmę czym zaskoczył warszawian.

Przyjęcie Rousseauxa wołało o pomstę do nieba, jednak szczęście im dopisuje. Powstrzymują kontrę Kwolka.

Gdy już myśleliśmy, że Udrys zaczyna łapać wiatr w żagle, ten znów popełnia błąd.

Kolejna kontra rozegrana na ruchomy blok. Krulicki efektownie kończy na środku siatki.

Brizard chciał oszukać rzeszowian daleką kiwką z drugiej, ale Perry wyczuł jego zamiary. W kontrze udanie bije Marechal i wyrównuje stan seta.

Szybka akcja do Tilliego i rzeszowski blok nie zdążył z ustawieniem.

Powtórka od Komendy i tym razem kończy Marechal. Miał czystą siatkę.

Marechal zaatakował w piep'a ale prosto w taśmę.

Marechal "kupił" aut Udrysa w kontrze.

Udrys także kończy swoją akcję.

Po stronie Resovii został Rousseaux na boisku w miejscu Buszka.

Drugą partię otwiera kiwka Bartmana na lewym skrzydle.

Korzystając z przerwy między setami, chcielibyśmy zwrócić uwagę na pewne święto po stronie gości. Andrzej Wrona gra dzisiaj 300-tny mecz w krajowcyh mistrzostwach.

Marechal rozwiązuje pierwszego seta błędnym serwisem. VERVA obejmuje prowadzenie.

Bartman broni pierwszej setowej.

Kwolek mimo tego, że najmłodszy jest w ekipie Vervy, gra końcówkę po profesorsku.

Tillie przesadził z tą wystawą do Kwolka... Rzeszowianie zdążyli dotknąć piłki nim on doszedł w ogóle do ataku.

Precyzyjny atak Nowakowskiego. Kalembka nie miał szans w bloku.

Czas dla Anastasiego.

Tillie atakuje w aut przez co jego ekipa zaczyna czuć oddech rywala. Już tylko punkt dzieli obie drużyny.

Akcja będzie powtórzona.

Mamy wideoweryfikację. Tillie tak rozpędzony był w ataku, że Nowakowski musiał go łapać pod siatką. Pytanie, czy ten zdążył wcześniej przejść linię środkową.

Marechal ograł swojego rodaka. Brizard nie skoczył do bloku licząc na błąd przyjmującego, jednak ten to wykorzystał.

Bartman mocno ruszył defensywę gości, ale Udrys radzi sobie z wysoką piłką.

Blok-aut w wykonaniu stołecznego atakującego.

Zmiana w na boisku schodzi:Rafał Buszek wchodzi:Tomas Rousseaux.

Buszek po raz trzeci zablokowany w tym secie. Lewe skrzydło całkowicie wyłączone z gry.

Błąd Kalembki na środku siatki.

Warszwianie jak na razie grają bez prawego skrzydła. Udrys w ogóle nie istnieje w meczu, na szczęście Vervy Kwolek kończy.

Kwolek w efektownym zbiciu przez ramię. Trafia idealnie w linię końcową.

Udane zbicie Bartmana.

Fatalna piłka do Marechala i w efekcie czwarty blok Vervy na lewym skrzydle.

Kontra nie do końca wykorzystana została przez Bartmana, ale okazała się na tyle trudna, że warszawianie nie zdołali utrzymać piłki w grze.

Warszawianie kontynuują grę środkiem. Znów Nowakowski w akcji.

Przerwa przyniosła rzeszowianom zakładany efekt. Kwolek psuje serwis.

Czs dla Zaniniego.

Kolejny as Kwolka i już Verva przejęła prowadzenie w secie.

Lewe skrzydło Resovii ponownie zablokowane. Buszek przegrał rywalizację z Wroną.

As serwisowy Kwolka.

Buszek zaryzykował i uderzył prosto przed siebie, gdzie spotkał potrójny blok rywali.

Kwolek przełamuje ręce blokujących rzeszowian.

Szczęśliwy pipe Asseco Resovii.

Nowakowski kończy kolejną piłkę, nieudana obrona klatką piersiową Komendy.

Bartman znalazł lukę w warszawskim bloku.

Brizard stawia jak na razie na środek siatki. Tym razem atak z wykorzystaniem Nowakowskiego.

Ależ czapa na Udrysie. Atakujący Vervy powstrzymany potrójną rzeszowską ścianą.

Tillie w kolejnej udanej akcji.

Tillie kończy sytuacyjną. Początek seta i widać pewną różnicę w grze Resovii. W porównaniu do poprzednich meczów, dobrze ustawia się w obronie.

Pierwszy pipe w meczu, a w roli głównej Marechal. Francuz nie nakrył piłki nadgarskiem, ale pomogli mu w zapunktowanie warszawscy obrońcy.

Wrona odpowiada na środku siatki.

Pierwsza udana akcja Resovii ze skrzydła.

Pierwszy atak Udrysa nieudany, Perry zdołał podbić piłkę, jednak sama Resovia kontry nie wyprowadziła. Pierwszą akcję zakończył dopiero blok na Kwolku.

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Asseco Resovia: Krulicki, Bartman, Kalembka, Komenda, Buszek, Marechal, Perry (libero)

Verva Warszawa: Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Udrys, Wojtaszek (libero)

A w hali Podpromie "dziękujemy" w kierunku Marcina Możdżonka. "Jest mi trudno i dziękuję wam za wszystko, bo prawdopodobnie nie wrócę do gry. Proszę tylko o jedno, bądźcie dalej z Asseco Resovią i kibicujcie jej"

Pierwszy gwizdek spotkania już za pięć minut. Obsada sędziowska będzie wyglądała w następujący sposób:

Sędzia pierwszy: Marek Lagierski

Sędzia drugi: Wojciech Maroszek

Komisarz: Albert Semeniuk

Dla rzeszowian będzie to wyjątkowy mecz. Tuż przed pierwszym gwizdkiem dojdzie do pożegnania Marcina Możdżonka, który od 2016 roku reprezentował biało-czerwone podkarpakcie barwy. Do podjęcia decyzji o odejściu zmusiła go kontuzja.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Choć ogólny bilans spotkań obu drużyn jest na korzyść Asseco Resovii (23 zwycięstwa do 13 Vervy), zdecydowanym faworytem potyczki będą przyjezdni ze stolicy. Waszawianie wraz z Grupą Azoty ZAKSA wiodą prym w tegorocznej rywalizacji o krajowe mistrzostwo. Obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli.