Z naszej strony to już tyle na dziś. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nie brakowało emocji w dzisiejszym meczu. Hit kolejki jak na lidera i wicelidera przystało. Zdecydowanie wyróżniającą pozytywnie postacią był Kamil Semeniuk, który poza krótki epizodem gorszej gry, świetnie się sprawował i ciągnął ofensywę mistrzów Polski.

Natomiast z negatywnej strony pokazał się Al Hachdadi, który nie poradził sobie z meczem. Przyniósł swojej ekipie więcej złego niż dobrego i obnażył jej najsłabsze ogniowo, jakim jest prawy atak.

Jastrzębianie walczyli, walczyli, ale doprowadzić do remisu nie zdołali. Grupa Azoty ZAKSA z kompletem punktów w hicie kolejki. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kamil Semeniuk.

Semeniuk zablokowany. Cztery oczka z rzędu JW przy serwisie Louatiego.

Grbić czuje, że musi przywołać podopiecznych do porządku.

I kolejny udany serwis. Tym razem nie poradził sobie Śliwka.

Kolejna meczowa również obroniona przez Louatiego i jego serwis. Zatorski w kolejnej akcji potwierdza, że strategia serwowania na niego dzisiaj nie była bezpodstawna.

Louati broni pierwszej meczowej.

Gladyr jeszcze trzyma morale przyjezdnych.

Szymura w aut i JW sprawia wrażenie jakby chciało aby już to spotkanie się skończyło.

Louati zablokowany i już tylko trzech oczek brakuje mistrzom Polski do zgarnięcia kompletu punktów za spotkanie z wiceliderem tabeli.

Reynolds prosi swoją ekipę jeszcze na słówko.

Statuetka MVP już obstawiona. Semeniuk kończy kolejną akcję.

Wiśniewski atakuje, a kędzierzynianie nie utrzymują piłki w grze.

Kaczmarek obija blok Louatiego.

Szymura idealnie przymierzył po prostej.

Przyjmuje, atakuje, broni, a teraz jeszcze zagrywa. Nie ma mocnych dzisiaj na Semeniuka.

Czysta siatka od Toniuttiego dla Śliwki na pipe'a.

Jastrzębianie już nawet nie próbują dobić się w "pomarańczowe". Biją pod górkę po bloku. W ostatniej akcji udanie zbija Szymura.

Po przerwie Gladyr bije w siatkę. Może po prostu sytuacja musi być bardziej dramatyczna aby zaserwował parę asów z rzędu.

Grbić prosi o czas.

Gladyr wchodzi na zagrywkę i od razu posyła asa. Czyżby deja vu?

Fornal nie zwiesza jeszcze głowy i walczy punktując rywala z lewego skrzydła.

Semeniuk nie zwalnia tępa.

Mecz kompletnie wymknął się spod kontroli sędziom. Sprawdzają każdą akcję.

Teraz musieli sprawdzać blok u Szymury.

Semeniuk chyba za cel dzisiejszego meczu przyjął zamęczenie bloku rywala.

Louati jeszcze walczy w ofensywie.

Dyskusjom nie ma końca. Reynolds z żółtą kartką.

Cóż to była za obrona Semeniuka. Ręce składają się same do oklasków. Do tego jego kolegom z pierwszej linii udało się wypchnąć piłkę po rękach i punkt dla ZAKSY.

Do tego Reynolds jeszcze prosi o czas.

Wchodzi Szymura.

Jedna udana akcja Al Hachdadiego i dwie zepsute.

Szybka akcja i szybki punkt. W roli głównej Semeniuk.

Al Hachdadi kończy, ale mimo to Reynolds macha do Szymury aby ten się rozgrzewał do ewentualnej zmiany.

Louati ledwo zdążył zaatakować pipe'a.

Nie udaje się kiwka Al Hachdadiemu, ale kędzierzynianie gubią się w defensywie i ostatecznie punkt dla JW.

W kolejnej akcji kędzierzynianie wyblokowują Fornala, a Śliwka kończy kontrę.

Fornal nieco odrzucony od siatki, ale kończy wymianę.

Kochanowski udanie na środku siatki.

Chyba z jednej i z drugiej drużyny powoli schodzą emocje i siły. Teraz Śliwka serwuje w siatkę.

Nie dość, że Gladyr został zablokowany to później popełnił błąd.

Czwarta partia efektownie otwarta przez ZAKSĘ. Dwa punktowe bloki mistrzów Polski w tym na Gladyrze - liderze JW.

Czy ZAKSA zakończy rywalizację w czwartym secie?

Tym razem ZAKSA nie dała rozwinąć skrzydeł rywalowi w końcówce i wychodzi na prowadzenie 2:1.

Al Hachdadi broni kolejnej piłki setowej bijąc po bloku.

Gladyr znalazł się na lewym skrzydle zamiast na środku i zaatakował z powodzeniem broniąc drugiej setowej.

Semeniuk po raz czwarty. Czyżby przyjmujący chciał sam zakończyć rywalizację tego seta?

Semeniuk bawi się z rywalem.

Semeniuk po raz drugi.

Ciasny skos Semeniuka. Przyjmujący ZAKSY trafił przed linię 3. metra.

Czapa na Fornalu. Przyjmujący był bez szans w tym ataku z sytuacyjnej.

Sędziowie się nie popisali, ewidentne dotknięcie bloku w ataku Kaczmarka. Ratuje sytuację challenge.

Wymiana uprzejmości między Louatim a Smithem. Zarówno jeden jak i drugi psuje serwis i oddaje punkt rywalowi.

Najpierw myli się Śliwka, a teraz Kaczmarek. W efekcie JW zbliża się na dwa oczka.

Śliwka dopisuje kolejny punkt w bloku do swojego dorobku. Złapał w pojedynkę Louatiego.

Smith obija podwójny blok.

Świetna akcja Gladyra.

Louati bije za miękko, co wykorzystuje ZAKSA. Semeniuk wykorzystuje ręce blokujących rywali.

Fornal radzi sobie z podwieszonym blokiem.

Przechodząca po serwisie Fornala wykończona przez Wiśniewskiego. Środkowy ma swoje pięć minut.

Tym razem Wiśniewski wyczekał Kochanowskiego i go udanie zablokował.

Kochanowski kończy akcję w dość specyficzny sposób. Bokiem do siatki.

Przerwa pomogła. Al Hachdadi trafia w pierwszym uderzeniu.

Reynolds prosi o czas.

Sytuacyjny pipe'a Semeniuka i ZAKSA prowadzi już czterema punktami.

Najpierw zepsute zagrywki, a teraz czapa na Al Hachdadim.

Semeniuk nadal daje bardzo dużo drużynie, ale powoli zaczyna łapać zadyszkę, bo popełnia kolejny błąd.

Goście się bronią, ale tego silnego ataku Kaczmarka już nie zdołali utrzymać.

Louati  przypomina o sobie na lewym skrzydle.

Al Hachdadi zablokowany i to tak, że piłka wróciła na boisko szybciej niż on.

Udane zbicie Śliwki.

Celowanie w Zatorskiego opłaciło się po raz trzeci dzisiaj. Reprezentacyjny libero nie utrzymuje serwisu Wiśniewskiego.

Wiśniewski wykręca w lewo i z powodzeniem.

Odgwizdano podwójną Kampie wcześniej, odgwizdano i teraz Toniuttiemu.

Fornal efektownie zablokowany, ale cudem się asekuruje. Semeniuk kontrą kończy akcję.

W trzeciej partii na boisku zostaje bohater ostatniej akcji drugiego seta Tervaportti.

Świetna końcówka drugiej partii a wszystko za sprawą Jurij Gladyra. Wiele wskazywało na to, że będziemy mieć powtórkę z pierwszego seta, gdy ZAKSA odjechała rywalowi w końcówce, jednak Gladyr włączył się skuteczną zagrywką. Wyciągnął wynik z 21:24 na 24:24.

Semeniuk zablokowany przez Tervaporttiego i mamy remis!

Jastrzębianie na dwa razy. Al Hachdadi bije potężnie, ale piłka wraca na stronę gości. Poprawka należy już do Fornala.

Śliwka trafia w 9. metr.

A jednak był aut co pokazał challenge wzięty przez sędziów.

Reynolds kłóci się z sędzią, a Toniutti ni stąd ni zowąd serwuje asa.

Ależ nerwowo w Kędzierzynie-Koźlu. Każdy challenge i akcja jest dokładnie analizowana przez sędziów.

Śliwka obija ręce Tervaporttiego na lewej flance.

Ekspres do Fornala przynosi efekty. Druga setowa.

ZAKSA ma kontrę po kolejnym uratowaniu przyjęcia serwisu Gladyra i Smith ją wykorzystuje czym ściąga Gladyra z linii 9. metra.

Świetna seria JW i pierwsza setowa. Zatorski ustrzelony przez Gladyra zagrywką.

A jednak Gladyr i po przerwie odpalił. Będziemy grać na przewagi.

Grbić nie będzie czekał na powtórkę z ubiegłorocznej Ligi Mistrzów i kolejny popis Gladyra. Prosi o czas.

Gladyr potężnie serwuje, złe przyjęcie w ZAKSIE i pomyłka Śliwki w ataku.

Kaczmarek bije blok aut i daje pierwszą meczową w drugim secie.

Szymura stanął na czwartego do przyjęcia, co więcej przyjął i zaatakował.

Semeniuk nie myli się w tak ważnym momencie.

Skończyły się szanse Al Hachdadi. Wchodzi nominalny przyjmujący w jego miejsce - Szymura.

Al Hachdadi zablokowany i to przez Klutha, który wszedł na podwyższenie bloku.

Reynolds prosi o czas i nie przebiera w słowach.

Takie błędy kosztują, a potwierdza to Kaczmarek zagrywką.

Ależ pogubili się Jastrzębianie... Louati chciał zabawić się w rozegranie, a jego koledzy nie poszli za tym pomysłem i w efekcie piłka wpadła w ich boisko.

Przełamanie dla Jastrzębskiego. Największa zasługa w tym dla Fornala, który wyciągnął atak Kaczmarka po bloku na 10 metrze boiska. W kontrze z przechodzącej zaatakował skutecznie Louati.

Sporo szczęścia Al Hachdadiego w ostatniej akcji. Piłka trafiła idealnie w linie.

Idealna poprawka Semeniuka. Omija potrójny blok rywala.

Semeniuk nie mieści się w boisku po prostej.

Al Hachdadi zaczyna coraz lepiej grać. Czyżby wróciło prawe skrzydło w ekipie Jastrzębskiego Węgla?

Jastrzębianie łapią się wszystkich możliwości wybicia rywala z gry. Teraz wylała im się woda przy boisku i Śliwka musiał czekać z zagrywką aż powierzchnia zostanie dokładnie wyczyszczona.

Jastrzębianie nie mogą teraz grać punkt za punkt jak to ma miejsce. Wie o tym Reynolds i prosi o czas dla swojego zespołu.

Louati popisuje się doskonałym rozeznaniem na boisku. Trafia w niepilnowaną strefę z pipe'a.

Kochanowski wygrywa rywalizację z Wiśniewskim na środku siatki.

Al Hachdadi po raz trzeci w krótkim okresie czasu punktuje.

Zatorski 108 km/h przyjmuje w punkt, a Kaczmarek nie kończy wymiany w pierwszym uderzeniu. Dopiero Semeniuk z pipe'a daje punkt gospodarzom.

Gladyr wyblokowany, a na poprawkę dobija piłkę Al Hachdadi. Kędzierzynianie po występie Marokańczyka w pierwszym secie zaczęli go odpuszczać w bloku. Jak skaczą to w pojedynkę.

Kaczmarek odpowiada punktowym atakiem.

Al Hachdadi w końcu ma otwartą ulubioną prostą i kończy.

Toniutti w kolejnej akcji też gra przez środek i tym razem udanie.

Posypała się gra Jastrzębskiego Węgla po tej czapie na Wiśniewskim. Teraz Fornal ma dobrego pipe'a w górze, a bije w aut.

Kochanowski przesłonił Wiśniewskiemu cały świat tym blokiem. Efektowna "czapa" i ZAKSA przejmuje inicjatywę.

To nie jest dzień Al Hachdadi. Dla przypomnienia JW dzisiaj nie ma alternatywy na tej pozycji. Bucki jest kontuzjowany.

Nie można odmówić walki kędzierzynianom, czy to ręką czy nogą piłkę w grze utrzymują.

Przejścia nie było, a w kolejnej akcji Louati zablokowany z sytuacyjnej piłki.

A jednak wcześniej będzie sprawdzać czy nie było w trakcie akcji przejścia linii środkowej boiska.

Efektywna akcja i punkt Gladyra.

Louati zmienia skrzydło, lecz utrzymuje skuteczność.

Smith ledwo co wyhamował, ale w siatkę nie wpadł. Punkt ze środka Amerykanina.

Louati zaczyna się rozkręcać na prawym skrzydle.

Śliwka nie kończy na czystej siatce, a Semeniuk w kolejnej akcji bije w aut.

Bomba Kaczmarka z lewego skrzydła. Choć kędzierzyński atakujący nie błyszczał w pierwszym secie, lepiej sprawował się od swojego vis-a-vis. Al Hachdadi prezentował się z 11 proc. skutecznością.

Śliwka zablokowany z sytuacyjnej piłki.

Fornal daje pierwszy punkt dla JW i idzie w pole serwisowe.

Pierwszy punkt dla ZAKSY w drugiej partii. Kampa kiwa i jest zablokowany.

Patrząc na pierwszego seta, najtrudniejsze zadanie jest przed rozgrywającymi. Nie dość, że zawodnicy doskonale się znają w ofensywie to zarówno, Kampa jak i Toniutti muszą sporo się nabiegać aby dojść do piłki. Przykładem podwójna odgwizdana Kampie. Nie tyle defensywa w obu ekipach zawodzi, co dobrze zawodnicy pracują serwisem.

Tervaportti psuje serwis. Pierwszy set hitu kolejki dla ZAKSY.

Tervaportti rozegrał do Gladyr na wysokość łokcia, ale poradził sobie środkowy.

Wiśniewski psuje serwis i daje ZAKSIE pierwszą setową.

Biniek wchodzi za Fornala. Reynolds chyba czuje, że nie zatrzyma jego zespół ZAKSY i szykuje się już na kolejnego seta.

Ależ Semeniuk zrobił jastrzębską defensywę. Kiwnął w całkowicie niepilnowaną strefę.

Tervaportti zmienia Kampę na rozegraniu.

JW po raz kolejny prosi o czas.

"To był as". ZAKSA już z czterema punktami przewagi.

Kolejny challenge. Sprawdzają czy Śliwka zaserwował kolejnego asa.

Okazuje się, że mniej więcej w połowie akcji piłka wpadła Popiwczakowi, nie podbił jej.

Po przerwie nie brakuje nerwów, a sędziowie utwierdzają w przekonaniu, że dzisiaj będzie wysoko podniesiona poprzeczka dot. błędów własnych.

Tym razem o czas prosi Reynolds.

Wchodzimy w decydującą fazę seta to i Olek Śliwka włącza zagrywkę. As serwisowy przyjmującego mistrzów Polski.

Świetny pipe'a w wykonaniu ZAKSY. Akcje wykończył Semeniuk.

Toniutti oszukał Fornala na siatce. Przyjmujący zapomniał o tym, że Francuz jest w pierwszej linii.

Fornal wyrównuje.

Najpierw czysta siatka u Louatiego, a później Al Hachdadi, który odpuścił w pójście do ataku... JW oddaje punkt gospodarzom.

Gladyr psuje serwis, a Kampie odgwizduje sędzia podwójną. Wracamy do remisu.

Choć Grbić wygląda na spokojnego, prosi o czas dla swojej ekipy.

ZAKSA próbowała przebić się środkiem, ale bez skutku. Dopiero kontra Fornala skończyła wymianę.

Kaczmarek powstrzymany przez Fornala pojedynczym blokiem. Przyjezdni wychodzą na prowadzenie, a w polu serwisowym mają Gladyra.

Choć wydawało się, że Gladyr nie nakrył piłki w ataku, zmieścił się w boisku.

Efektowna, bo i bardzo dynamiczna akcja duetu Kampa - Louati. Kędzierzynianie nie zdążyli postawić bloku.

Semeniuk bije na potrójnym bloku idealnie w końcową linie boiska.

Jak dotąd jedynym mankamentem są zepsute zagrywki.

Niepewność Kaczmarka nie wzięła się znikąd. Bloku nie było i punkt dla JW.

Kaczmarek kiwa i niepewnie odwraca się do swoich kolegów z drużyny. Sędzia prosi o challenge i chce sprawdzić czy nie było bloku.

Kędzierzynianie konsekwentnie zamyka prostą Al Hachdadiemu, a ten za wszelką cenę chce zaatakować po linii. W efekcie uderza w antenkę.

Śliwka zgaszony przez Louatiego na prawym skrzydle.

Fornal daje o sobie znać na lewym skrzydle.

Al Hachdadi nie czuje jeszcze tego meczu. Kędzierzynianie otwierają mu wyłącznie skos, a ten nie mieści się w boisku.

Rywalizacja na środku siatki z pewnością będzie jedną z najciekawszych w dzisiejszym meczu.

Tym razem Gladyr spóźniony do Smitha, ale przyjezdni mają w kontrę, a w niej Al Hachdadi zablokowany.

Gladyr nie przepuszcza Smitha na środku siatki, ale piłka zostaje po stronie ZAKSY i Semeniuk kończy to, co nie udało się Amerykaninowi.

Śliwka nie przyjmuje zagrywki Kampy.

Louati dostaje od Kampy kolejną piłkę na przełamanie i tym razem kończy.

Louati zablokowany przez Smitha na lewej flance. Jak na razie Jastrzębianie sprawiają wrażenie zestresowanych.

Semeniuk oszukuje duet Gladyr - Kampa w bloku.

Jastrzębski nie kończy w pierwszym uderzeniu. Dopiero kiwka Al Hachdadiego daje punkt.

Druga akcja Kędzierzynian także rozegrana przez środek. Kochanowski wyrzuca piłkę po rękach blokujących w aut.

Pierwszy punkt dla gospodarzy! Toniutti od razu uruchamia Kochanowskiego na środku siatki.

Wyjściowe składy:

ZAKSA: Smith, Śliwka, Kaczmarek, Toniutti, Kochanowski, Semeniuk, Zatorski (libero)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Wiśniewski, Louati, Fornal, Kampa, Gladyr, Popiwczak (libero)

Zaczynamy!

Za nami już rzut monetą. Jako pierwsi piłkę do gry wprowadzać będą Jastrzębianie, a dokładniej Al Hachdadi.

Do pierwszego gwizdka spotkania pozostało już niespełna 5 minut. Sprawiedliwymi spotkania będą Paweł Burkiewicz oraz Maciej Kolendowski.

Będzie to 80 starcie obu drużyn w historii najwyższej klasy rozgrywek. Częściej ze zwycięstwa cieszyli się kędzierzynianie, jednak ostatni mecz jaki obie drużyny rozegrały pad łupem Jastrzębian 3:2.