Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania i relacje z WP Sportowe Fakty.

Podobnie jak w pierwszej tegorocznej potyczce obu drużyn, najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Karol Butryn.

Rzeszowianie próbowali skończyć przez środek, ale dopiero błąd Loha dał im upragniony 25 punkt. Asseco Resovia z 3 punktami.

Ostrowski punktuje i utrzymuje gości w grze.

Cebulj blok - aut i przed Asseco Resovią pięć piłek meczowych.

Kiwka Konarskiego w sam środek boiska... Dwóch rzeszowian rzuciło się do obrony, jednak żaden nie dotknął piłki.

Ważny blok Asseco Resovii. Już tylko 2 punktów brakuje rzeszowianom do zwycięstwa.

Tammemaa chyba nie trafił czysto w piłkę, ale poskutkowało. As serwisowy Estończyka.

Prygiel prosi o czas.

Butryn kończy i wyprowadza swoją drużynę na 3 "oczka" przewagi.

Josifow rozbija defensywę Resovii, ale jego koledzy z pierwszej linii nie wykorzystują okazji. Buszek natomiast wykorzystuje kontrę.

Gąsior obija ręce Buszka.

Butryn wyprowadza swoją ekipę z impasu.

Gąsior, który zapoczątkował podwójną zmianę (Konarski na zagrywce) udanie bije między rękami blokujących.

Butryn nie kończy na prawym skrzydle, a na lewym Buszek zablokowany.

Długa akcja pełna walki skończona przez radomian. Josifow rozgrywał klęcząc, ale Konarskiemu wystarczyła piłka w górze aby skończyć akcję.

Loh nie kończy z pierwszej akcji, a Buszek w kontrze bije udanie po skosie.

Zepsute zagrywki po obu stronach siatki.

Firszt po raz drugi dostaje piłkę na skrzydle i po raz drugi podejmuje dobrą decyzję.

Cebulj wykręcił po prostej na lewym skrzydle.

Firszt wysoko po palcach na potrójnym bloku. Przed chwilą zmienił Sandera na przyjęciu.

Tym razem Konarski ma dobrą piłkę, ale atakuje daleko w aut.

Potężny serwis Butryna i jeszcze mocniejszy atak z kontry. Cios nie do podbicia.

Rzeszowianie walczyli do końca, ale atak Loha był tak mocny, że skończyli na bandach reklamowych i bez piłki w górze.

Jendryk ponownie uruchomiony na środku, jednak Sander idealnie ustawiony. Kontra Konarskiego zakończyła akcję.

Ekspresowa akcja przez środek z Jendrykiem.

Loh znajduje dziurę w bloku i efektownie kończy wymianę.

Sander skacze wysoko i bez problemu obija ręce Jendryka.

Pierwszy udany atak Cerradu. Kończy Konarski.

Buszek dostaje kolejną piłkę, na rehabilitację za poprzednią. Skutecznie kończy na potrójnym bloku tym razem.

Fatalnie rozpoczynają tego seta przyjezdni pod kątem przyjęcia. Natomiast pierwszy punkt zdobyli blokiem, po fatalnym ataku Buszka.

Butryn serwuje i atakuje z kontry. Radomski blok mocno spóźniony.

Gorsze przyjęcie serwisu Butryna i Kędzierski nie utrzymuje piłki w grze.

Trzeciego seta rzeszowianie otwierają pipe'm z Cebuljem w roli głównej.

Czy trzeci set będzie ostatnim dzisiejszej rywalizacji?

Pięć punktów w serii i drugi set także dla Resovii! Buszek zaatakował po bloku, jednak był tak minimalny, że sprawdzać go sędziowie musieli z pomocą  wideoweryfikacji.

Błędy pogrążają radomską ekipą, która to jeszcze przed chwilą miała dwa punkty przewagi. Teraz Sander bije w aut.

Myli się Konarski i to Resovia wychodzi teraz na prowadzenie.

Potrójny blok Resovii pilnuje siatki. Loh powstrzymany i ponownie w decydującej fazie seta mamy remis.

Jendryk efektownie złapał piłkę na swoim zasięgu.

Cebulj potwierdza gorszą dyspozycję. Nie kończy, a Konarski to bezwzględnie wykorzystuje w kontrze.

Sander przełamuje ręce blokujących.

Cebulj oszukuje blok Kędzierskiego.

Radomski blok po raz kolejny. Tammemaa zgaszony przez Josifowa.

Cebulj powstrzymany potrójnym blokiem i mamy remis.

Ostrowski dostaję piłkę na przełamanie i wykorzystuje ją.

Tammemaa skutecznie na środku siatki.

Ostrowski zablokowany, ale na radomskie szczęście piłka trafia go w głowę i goście mogą kontraatakować. Udaje się to Lohowi.

Akcja przypadku dla rzeszowian. Butryn przez przypadek broni, tak samo jak Drzyzga. Piłka jest na tyle wysoko, że Cebulj ryzykuje i kończy akcję efektownym zbiciem.

Ostrowski pokazuje, że nie tylko Josifow dzisiaj jest na środku radomskiej siatki.

Cebulj znów niedogaduje się z Drzyzgą i nie dogania piłki na pipe. Ratuje sytuację Buszek.

Cebulj psuje serwis. Dzisiaj nie jest jego dzień.

Zła ocena radomskiej ekipy. Nie skoczyli do sytuacyjnej Butryna, ale i nie ustawili się w obronie.

Cebulj nie zdążył dojść do piłki. Blok radomian.

Konarski mocno wybija po rękach blokujących.

Drzyzga wchodzi w pole serwisowe i ponownie sieje spustoszenie po stronie rywali.

Dobry blok po stronie Resovii i kontra Cebulja po prostej.

Efektowna akcja Buszka z pipe'a.

Za niska piłka do Jendryka i w efekcie Amerykanin atakuje w aut.

Josifow wciska piłkę na rzeszowską stronę.

Nieudane serwisy po obu stronach siatki.

As serwisowy Buszka.

Szybka piłka do Buszka kończy kolejną akcję.

Konarski mocno bije po rękach Tammemaa.

Buszek kupił aut z ataku Loha.

"Wolna" zagrywka Butryna, ale idealnie wymierzona w linię boczną.

Kolejna efektowna czapa na Butrynie. Ścianę nie do przejścia postawił Loh.

Sander podbija atak Jendryka, a Loh skutecznie kończy kontrę.

Nie zgrał się teraz duet Drzyzga - Butryn. Atakujący za szybko poszedł do ataku, ale luka w bloku pozwoliła na korzystne zakończenie akcji.

Konarski udanie z lewego skrzydła.

Odpowiada Butryn. Drzyzga rozrzucił radomski blok.

Pierwsza akcja drugiego seta to dynamiczny atak Sandera z lewej flanki.

Butryn mocno serwuje, a piłki nie utrzymują radomianie. Udana kontra Resovii kończy ponad półgodzinną wymianę.

Czysta siatka u Cebulja i efektowne zbicie.

Rzeszowianie mieli wszystko po swojej stronie aby skończyć seta, ale pogubili się w swoich działaniach. Z kolei Konarski gdy dostał piłkę nie kombinował tylko uderzył z całych sił i wyrównał stan.

Josifow po raz trzeci... jednak tym razem nie tyle zdobył punkt co częściowo znokautował Drzyzgę. Trafił rozgrywającego rywali w twarz swoim atakiem.

Butryn udanie bije po skosie.

Josifow po raz kolejny skutecznie. Tym razem na czysto trafia.

Bardzo pewny atak Cebulja ze złej piłki.

Minimetry uchroniły Josifowa przed blokiem Jendryka.

Cebulj obija ręce Kędzierskiego.

Kędzierski nie kombinuje. Wszystko wysyła do Konarskiego.

Bliźniaczy atak po stronie radomian. Punktował Konarski.

Konarski nie zaryzykował zagrywką, natomiast Butryn nie zwolnił ręki w ataku.

Giuliani prosi o czas. Na linii 9. metra po przerwie zamelduje się Konarski.

Sander wyrównuje z pipe'a.

Jendryk wytrzymał presję i efektownie zapunktował. Setowa dla Resovii.

Loh gasi Butryna na prawym skrzydle! Mamy remis w decydującej fazie seta.

Po przerwie Sander serwuje nieco zachowawczo co wykorzystuje Drzyzga wysyłając ekspresową piłkę do Cebulja.

Czas dla Resovii. W krótkim czasie straciła 4 punkty w dwóch seriach.

Cebulj zagrał za zachowawczo w ataku, czego nie można powiedzieć o Konarskim w kontrze.

Jak na zawołanie błąd atakującego... Piłka przechodząca, a Butryn wpada w siatkę.

Jak końcówka seta to do Butryna. Ten jak na razie nie zawodzi.

Kędzierski popisuje się dobrą obroną, a Sander skuteczną kontrą.

Tym razem Tammemaa wstrzelił się serwisem idealnie między Masłowskiego i Loha.

Cebulj bije mocno po rękach Kędzierskiego.

Blok aut Sandera.

Spóźniony blok do lewego skrzydła furtką dla Butryna.

Po przerwie Butryn nie zwalnia ręki, ale radomianie utrzymują piłkę w grze. Rzeszowianie ustawiają potrójny blok, z którym radzi sobie Loh.

Czas dla Prygla.

Butryn serwuje asa.

Kolejny pipe Cebulja już udany.

Konarski serwuje, a Potera nie utrzymuje piłki po stronie gospodarzy.

Ładny atak Loha. Po prostej w sam róg boiska i to nad blokiem rzeszowian.

Konarski w kolejnej akcji atakuje w aut.

Trudna piłka na skrzydle i Konarski pokazuje co znaczy doświadczenie. Bez większego problemu kiwa na podwójnym bloku.

Ależ blok na Cebulju. W roli głównej Josifow, który idealnie wstrzelił się w tempo pipe'a.

Josifow przypilnowany przez Jendryka, ale piłka zostaje po radomskiej stronie. Wykańcza ją Sander.

Tym razem radomianie nie popisali się w obronie. Resovia odbudowuje swoje prowadzenie.

Sander szybko oddaje Resovii. Atakuje w aut bez bloku.

Dwa błędy własne Resovii zbliżają wynik do okolic remisu. Najpierw Temmemaa serwuje w siatkę, a następnie Cebulj zrywa atak na lewym skrzydle.

Obrona znów popłaciła gościom. Kontrę wykończył Sander.

Po przerwie udane zbicie Konarskiego po prostej.

Kolejna przechodząca po przyjęciu Loha i Cebulj kończy.

Obaj rozgrywający sporo korzystają ze środkowych. W ostatniej akcji udanie bije Temmemaa.

Trzecia akcja Cerradu rozegrana przez lewe skrzydło i Loha. Dynamiczny atak kończy wymianę.

Loh w kolejnej sytuacyjnej akcji nie radzi sobie. Blok był szybciej przy piłce niż on.

Dobra zagrywka Cebulja i piłka sytuacyjna dla Loha. Ten nie ryzykuje tylko bije od razu w górę po potrójnym bloku czym zdobywa punkt.

Jendryk mylnie odczytuje zamiary Josifowa. Punkt dla Cerradu.

I kolejna zagrywka Drzyzgi. Rozgrywający z powodzeniem sprawdza radomską defensywę.

Kolejna dobra zagrywka Drzyzgi i radomianie nie wyprowadzają akcji.

Duet Jendryk - Cebulj wyblokowuje skrzydłowego Cerradu, a drugi z nich - Cebulj kończy także kontrę.

Drzyzga serwuje, a piłka przechodzi po radomskim przyjęciu. Kończy przechodzącą Jendryk.

Jendryk zdobywa pierwszy punkt dla gospodarzy.

Konarski po raz drugi udanie bije z kontry.

Pierwsza akcja i pierwsza kontra przyjezdnych. Dobra interwencja Masłowskiego dała piłkę na skrzydle do Konarskiego.

Jako pierwsi piłkę do gry wprowadzą siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom.

Wyjściowe składy:

Asseco Resovia: Tammemaa, Drzyzga, Cebulj, Jendryk, Butryn Buszek, Potera (libero)

Cerrad Enea Czarni: Sander, Kędzierski, Josifow, Konarski, Ostrowski, Loh, Masłowski (libero)

Zaczynamy za 10 minut. Sprawiedliwymi dzisiejszego meczu w Rzeszowie są panowie Waldemar Kobienia oraz Sławomir Gołąbek.

Dzisiejsze spotkanie będzie 18 obu drużyn. Jak dotąd bilans to Asseco Resovia 14 : 3 Cerrad Enea Czarni.

Kto wygra mecz?

Pierwszy tegoroczny mecz obu drużyn skończył się w pięciu setach. Wówczas pierwsze skrzypce grali atakujący, Karol Butryn i Dawid Konarski, jednak asem z rękawa okazał się Rafał Buszek, który przeciągnął swoją zagrywką szalę zwycięstwa na stronę Resovii.

MVP tamtych zawodów został wybrany Karol Butryn, zdobywca 27 punktów.

Dzień dobry, zapraszamy na mecz PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów, a Cerrad Enea Czarni Radom.

Pierwszy gwizdek spotkania o godzinie 20:30.