PlusLiga: 14. kolejka
05 sty 2022 17:30
RES 25 : 14 IND
czas 3 SET

Asseco Resovia Rzeszów wygrała drugi mecz po zmianie szkoleniowca. Wynik 3:0 oznacza, że wyprzedziła pokonanego przeciwnika w tabeli. Najbardziej widowiskowa była pierwsza partia. W późniejszych nie było tylu zwrotów akcji, a gospodarze nie pozwalali przeciwnikom na odrobienie strat.

10
7
1
RES 24 : 14 IND
czas 3 SET

Piłki meczowe po potrójnym bloku na Karolu Butrynie.

8
6
1
RES 21 : 13 IND
czas 3 SET

Po widowiskowej obronie Klemena Cebulja atakował Maciej Muzaj. Ekipa z Warmii nie zareagowała w obronie i chyba interesuje ją już wyłącznie zejście do szatni ze zwieszonymi głowami.

9
9
1
1
RES 18 : 12 IND
czas 3 SET

Przez moment ekipa z Warmii była blisko przeciwnika, ale nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Teraz ponownie wszystko wskazuje na to, że Asseco Resovia Rzeszów zabierze do szatni komplet punktów. Przerwa na żądanie Javiera Webera.

8
8
1
RES 15 : 11 IND
czas 3 SET

Torey DeFalco popełnia błędy przez całe spotkanie, a szkoleniowiec olsztynian nie decyduje się na przeprowadzenie zmian. Na razie może być za późno na cokolwiek.

6
6
1
RES 12 : 10 IND
czas 3 SET

Przerwa na żądanie Marcelo Mendeza, ponieważ przewaga jego podopiecznych mocno stopniała. Być może rzeszowianie poczuli się przesadnie swobodnie na boisku.

7
7
1
RES 11 : 8 IND
czas 3 SET

Być może będzie jeszcze interesująco w trzecim secie i nie wszystko jest stracone dla olsztynian. Mateusz Poręba zaprezentował się zarówno w ataku, jak również w bloku.

czas 3 SET

Piłka sytuacyjna świetnie wrzucona w pole przyjezdnych. Asseco Resovia Rzeszów przybliża się do zwycięstwa w całym meczu. Gubią się na swoich pozycjach olsztynianie.

6
4
RES 8 : 5 IND
czas 3 SET

Błąd Roberta Andringi, atak Sama Deroo, przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

1
1
1
RES 6 : 5 IND
czas 3 SET

Jan Kozamernik poradził sobie i wykorzystał przechodzącą piłkę. Asseco Resovia Rzeszów powróciła na prowadzenie po odrobieniu skromnych strat do przeciwnika.

3
1
RES 2 : 4 IND
czas 3 SET

Indykpol AZS Olszyn nie ma już na co czekać i teraz to on próbuje zdobyć przewagę na początku seta. Zobaczymy, co z tego wyniknie, ponieważ rzeszowianie nie wyglądają na specjalnie rozkojarzonych.

3
1
RES 1 : 0 IND
czas 3 SET

Pora na trzeciego seta. Asseco Resovia Rzeszów ma ochotę zamknąć w nim całe spotkanie.

4
2
Czy mecz zakończy się po trzech setach?
4
2
komentarz

Paweł Zatorski szalał w obronie w drugim secie.

3
3
RES 25 : 22 IND
czas 2 SET

Asseco Resovia Rzeszów poszła za ciosem w drugim secie i zapewniła sobie pierwszy punkt do tabeli PlusLigi. Wcześnie zdobyte prowadzenie było momentami zagrożone, ale gospodarze nie pozwolili go sobie odebrać. Poziom widowiska spadł, dużo w nim zepsutych serwisów.

czas 2 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca rzeszowian. Marcelo Mendez zamierza podpowiedzieć podopiecznym, jak powinni rozegrać ostatnie akcje w drugim secie.

czas 2 SET

Torey DeFalco marnuje szanse w ofensywie. Nie pomogła gościom wideo weryfikacja.

5
4
1
RES 18 : 16 IND
czas 2 SET

Marcelo Mendez napomniany żółtą kartką za zbyt późne zażądanie wideo weryfikacji.

5
3
1
RES 18 : 15 IND
czas 2 SET

Maciej Muzaj poprawił się po niedawnym niepowodzeniu w ataku. Tym razem miękko posłał piłkę po skosie w odsłonięte pole. Precyzja warta gratulacji.

6
3
2
czas 2 SET

Sporo błędów popełniają siatkarze w zielonych strojach z białymi elementami, czym pomagają Asseco Resovii Rzeszów kontrolować wydarzenia w drugim secie. Indykpol AZS Olsztyn potrzebuje zasadniczego przyspieszenia.

6
5
1
1
RES 13 : 11 IND
czas 2 SET

Asseco Resovia Rzeszów oddała ponad połowę prowadzenia swoimi błędami. Maciej Muzaj oraz Jakub Kochanowski nie popisali się swoimi atakami. Piłka lądowała po nich poza polem olsztynian.

2
2
1
3
RES 12 : 7 IND
czas 2 SET

Jakub Kochanowski w znakomitym tempie atakował ze środka siatki. Gwóźdź został wbity w pole olsztynian.

5
3
1
3
czas 2 SET

Pięć punktów zaliczki Asseco Resovii Rzeszów. Po stronie przyjezdnych zostały odgwizdane cztery odbicia. Starali się oni uwijać w obronie, ale zabrakło sposobu na przebicie piłki zgodnie z przepisami.

2
2
1
2
RES 8 : 3 IND
czas 2 SET

Świetnie w obronie gospodarze, a Maciej Muzaj ponownie poradził sobie ze skomplikowaną piłką w kontrataku.

czas 2 SET

Pierwsza przerwa w drugim secie na żądanie Javiera Webera. Na razie Indykpol AZS Olsztyn nie pozbierał się po przegranej na własne życzenie poprzedniej partii.

4
3
1
RES 5 : 2 IND
czas 2 SET

Punktują zbudowani zwycięstwem w pierwszym secie gospodarze. W drugiej partii już zranili przeciwnika serwisem, blokiem oraz atakiem.

5
4
czas 2 SET

Rozpoczęła się druga partia na Podpromiu. Pierwsza trzymała w napięciu i zapowiada wyrównaną rywalizację o punkty do tabeli PlusLigi.