1
1
23 : 25 KĘD
czas 3 SET

Druga z piłek meczowych wykorzystana i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma olbrzymią zaliczkę przed rewanżem o wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

4
2
22 : 24 KĘD
czas 3 SET

Tak oto Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma dwie piłki meczowe! W ważnym momencie nie skończył ataku Uros Kovacević, a Łukasz Kaczmarek nie czekał na lepsze zaproszenie.

4
3
1
22 : 23 KĘD
czas 3 SET

Aleksander Śliwka huknął nie do obrony dla Miłosza Zniszczoła po rewelacyjnej obronie Łukasza Kaczmarka. Mocne granie w trzecim secie.

3
3
1
22 : 21 KĘD
czas 3 SET

Inicjatywa po stronie zawiercian, a to zasługa świetnego bloku Miłosza Zniszczoła na Łukaszu Kaczmarku.

2
1
1
20 : 21 KĘD
czas 3 SET

Dawno nie było na prowadzeniu zawodników Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Erik Shoji popisał się zachowaniem w obronie, które jest znakomitym dopełnieniem jego wcześniejszych perfekcyjnych przyjęć.

3
3
2
2
20 : 20 KĘD
czas 3 SET

Będzie gorąco w końcówce trzeciego seta. Dmytro Paszycki poczekał z pojedynczym blokiem na nieostrożnego Urosa Kovacevicia.

1
2
1
1
20 : 18 KĘD
czas 3 SET

Dawid Konarski huknął serwisem. Przerwa na żądanie trenera Tuomasa Sammelvuo.

1
1
2
18 : 18 KĘD
czas 3 SET

Pościg kędzierzynian tym razem zakończony powodzeniem. Przed przerwą na żądanie trenera Michała Winiarskiego było perfekcyjne uderzenie Łukasza Kaczmarka w narożnik boiska, a po niej kiwnięcie Bartosza Bednorza w odpowiedzi na nieudane zagranie Urosa Kovacevicia.

1
1
1
18 : 16 KĘD
czas 3 SET

Ponownie entuzjazm w sektorach zajmowanych przez kibiców z Kędzierzyna-Koźla. Inna sprawa, że na razie drużyna z województwa opolskiego nie potrafi odwrócić niekorzystnego wyniku trzeciego seta.

1
18 : 15 KĘD
czas 3 SET

Świetnie poradził sobie Bartosz Kwolek z potrójnym blokiem kędzierzynian.

1
15 : 14 KĘD
czas 3 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zamierza odpuszczać przeciwnikom. Na dodatek gospodarze pomogli autowym atakiem Dawida Konarskiego.

1
14 : 11 KĘD
czas 3 SET

Niezależnie od poderwania się do walki przeciwnika, Aluron CMC Warta Zawiercie pozostaje na prowadzeniu. Piłka przechodząca została wykorzystana przez gospodarzy, a Bartosz Bednorz popełnia coraz więcej błędów w przyjęciu.

1
12 : 10 KĘD
czas 3 SET

Przerwa na żądanie trenera Tuomasa Sammelvuo pomogła gościom. Łukasz Kaczmarek wszedł w pole serwisowe i popisał się dwoma z rzędu asami serwisowymi.

11 : 7 KĘD
czas 3 SET

Odjeżdżają zawiercianie i coraz więcej wskazuje na przedłużenie przez nich meczu. Po stronie Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pojawia się coraz więcej błędów i to utrudnia jej zadanie. Dawid Konarski zaserwował asa, a następna akcja zakończyła się autowym atakiem Dmytro Paszyckiego. Przerwa na żądanie trenera Tuomasa Sammelvuo.

7 : 6 KĘD
czas 3 SET

Skuteczni są zawiercianie na początku trzeciego seta. Miguel Tavares próbuje korzystać ze środkowych, którzy są wsparciem w ofensywie dla Dawida Konarskiego.

5 : 3 KĘD
czas 3 SET

Aluron CMC Warta Zawiercie na prowadzeniu po bloku na Łukaszu Kaczmarku. To zresztą dopiero pierwszy punktowy blok podopiecznych Michała Winiarskiego od początku konfrontacji.

3 : 3 KĘD
czas 3 SET

W trzecim secie gospodarze nie mają już marginesu błędu i muszą walczyć o przedłużenie meczu. Z kolei Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie chce, żeby dopadł ją syndrom trzeciej partii, a jej celem jest zamknięcie meczu jak najwcześniej to będzie możliwe.

czas Trzeci set
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już na prowadzeniu 2:0 w meczu. Druga partia była jeszcze mocniej zdominowana przez podopiecznych Tuomasa Sammelvuo, którzy nie pozwolili gospodarzom dojść do głosu. Aluron CMC Warta Zawiercie w opałach.

1
1
19 : 25 KĘD
czas 2 SET

Zamknięcie seta błędem serwisowym Michała Szalachy.

1
18 : 24 KĘD
czas 2 SET

Piłki setowe po ataku Bartosza Bednorza.

2
17 : 23 KĘD
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spisuje się bardzo dobrze w przyjęciu, a wyróżnia się przede wszystkim Erik Shoji. Marcin Janusz może komfortowo wybierać z opcji w ataku.

2
16 : 21 KĘD
czas 2 SET

David Smith wykorzystał przechodzącą piłkę po nieudanym przyjęciu Urosa Kovacevicia. Na razie lider Aluronu CMC Warty Zawiercie nie bierze na siebie odpowiedzialności za wynik.

1
14 : 19 KĘD
czas 2 SET

Bardzo konkretna przewaga Aluronu CMC Warty Zawiercie. Michał Winiarski poprosił o przerwę i starał się zmobilizować podopiecznych do walki o drugiego seta.

1
1
1
13 : 18 KĘD
czas 2 SET

Jeszcze jedna dłuższa akcja zakończona z powodzeniem przez Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Bartosz Bednorz okazał się skuteczniejszym zawodnikiem niż Bartosz Kwolek.

1
12 : 16 KĘD
czas 2 SET

Marcin Janusz gra swobodnie z Łukaszem Kaczmarkiem, Aleksandrem Śliwką czy środkowymi. Na razie jest to dobra metoda na pokonywanie zawiercian. Bardzo pomagają w tym wszystkim precyzyjne przyjęcia Erika Shojiego.

9 : 13 KĘD
czas 2 SET

Aleksander Śliwka serdecznie wyściskał Łukasza Kaczmarka po technicznym ataku za blok zawiercian. Ponownie piłka przyznana zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla. Przez moment to mniej liczni kibice mistrzów Polski byli głośniejsi w hali w Dąbrowie Górniczej.

1
7 : 11 KĘD
czas 2 SET

Przerwa na żądanie trenera Michała Winiarskiego, ponieważ jego podopieczni ponownie mają problem z utrzymaniem tempa. Miłosz Zniszczoł najwyraźniej zagapił się i dostał uwagę od szkoleniowca.

7 : 10 KĘD
czas 2 SET

Długa wideo weryfikacja i zakończona pozytywnym rozstrzygnięciem dla kędzierzynian. Okazało się, że Erik Shoji oraz Marcin Janusz zdążyli z podbiciem piłki po kiwnięciu Michała Szalachy.

5 : 8 KĘD
czas 2 SET

Przedłużona akcja z obronami po obu stronach siatki i na jej zakończenie huknął Bartosz Bednorz. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stara się odjechać gospodarzom również w drugim secie.

3 : 5 KĘD
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie chce oddawać inicjatywy przeciwnikom w drugim secie. Po ataku Dmytro Paszyckiego ze środka siatki są dwa punkty zaliczki zawodników w granatowych strojach z białymi elementami.

1
1 : 2 KĘD
czas 2 SET

Sędziowie mają dużo do powiedzenia zawodnikom obu drużyn. Nie skończyło się na słowach. Żółta kartka pokazana Bartoszowi Kwolkowi, który prawdopodobnie jeszcze rozpamiętywał ostatnią piłkę w pierwszym secie.