Zakończony
Niemcy
POL 24 : 22 GER
czas 5 SET

Reprezentacja Polski rozegrała drugie, zacięte starcie z Niemcami przed wylotem do Azji na pierwszy turniej Ligi Narodów. W czwartek w Katowicach było 3:2 dla podopiecznych Michała Winiarskiego. Także w piątek w Sosnowcu wysoko zawiesili oni poprzeczkę gospodarzom. Konfrontacja zakończyła się długą walką na przewagi w tie-breaku. W niej Biało-Czerwoni postawili na swoim w akcji na 24:22.

18
7
1
POL 22 : 22 GER
czas 5 SET

Nikt nie odpuszcza, chyba nie skończą przed zmrokiem.

czas 5 SET

Po autowym ataku Artura Szalpuka reprezentanci Polski muszą zapomnieć o trzech punktach przewagi.

czas 5 SET

Artur Szalpuk zaatakował po dłoniach blokujących z Niemiec.

13
3
1
1
POL 10 : 8 GER
czas 5 SET

Bardzo dobra kontra przeprowadzona przez Polaków. Piłka po ataku wylądowała w samym narożniku pola reprezentacji Niemiec. Michał Winiarski przekonuje podopiecznych, że wynik pozostaje bardzo korzystny dla nich.

6
1
1
1
POL 8 : 7 GER
czas 5 SET

Moment, w którym w meczu o stawkę, byłaby zmiana stron i na skromnym prowadzeniu reprezentacja Polski dzięki asowi serwisowemu Mateusza Poręby.

6
1
POL 5 : 3 GER
czas 5 SET

Rewelacyjnie Kamil Semeniuk atakiem technicznym po skosie.

8
1
1
1
POL 3 : 2 GER
czas 5 SET

W czwartek tie-break rozpoczął się od wyrównanego grania, po czym odjechali reprezentanci Niemiec. Tym razem gospodarze nie zamierzają pozwolić przeciwnikom na ucieczkę. Spora wrzawa na trybunach po ataku Kamila Semeniuka.

czas 4 SET

Tym samym czwarta partia zakończona zdecydowanym zwycięstwem 25:18 reprezentantów Polski. Ostatni punkt wywalczył atakiem blok-aut Kamil Semeniuk. To oznacza, że w konfrontacji z Niemcami ponownie dojdzie do tie-breaka. Na razie scenariusz odwrotny niż w Katowicach i jeżeli prawidłowość zostanie zachowana, to w tie-breaku lepsi będą gospodarze.

4
1
1
1
POL 22 : 16 GER
czas 4 SET

Długa akcja zakończona atakiem Karola Butryna. Wziął on na siebie odpowiedzialność w ważnych akcjach czwartego seta.

3
1
2
1
POL 19 : 16 GER
czas 4 SET

Więcej energii po stronie reprezentantów Polski. Nie zamierzają oni absolutnie zejść z boiska pokonani po czterech setach. Kapitalnie pojedynczym blokiem Karol Butryn na Rubenie Schocie. Jest przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Niemiec.

czas 4 SET

Szczęśliwa trzynastka po obu stronach siatki. Ostatnia akcja reprezentantów Polski była bardzo efektowna. Dobre przyjęcie Kamila Szymury pozwoliło Janowi Firlejowi na dostarczenie piłki do atakującego dynamicznie z drugiej linii kompana z zespołu.

2
1
1
2
POL 10 : 9 GER
czas 4 SET

Polska na prowadzeniu, co sprowokowało do zażądania przerwy na żądanie Michała Winiarskiego. Indywidualne rozmowy z jednym z podopiecznych, co do techniki ataku.

1
2
1
POL 8 : 8 GER
czas 4 SET

Karol Butryn sprytnie zaatakował z wykorzystaniem zewnętrznego blokującego. W następnej akcji blok na skrzydle. Dzięki temu Polska odrobiła stratę z początku czwartego seta.

5
2
1
POL 4 : 7 GER
czas 4 SET

Na boisku oglądamy Karola Urbanowicza. Coraz trudniej rozpoznać szóstkę wybraną przed meczem przez Nikolę Grbicia. Na razie jest jeszcze dobry czas na eksperymenty personalne.

czas 3 SET

Reprezentacja Niemiec była nakręcona w trzecim secie, a jej presja spowodowała duże problemy po stronie Polski. Zespół Michała Winiarskiego zwyciężył 25:22 i jest na prowadzeniu 2:1 po odwróceniu wyniku meczu. Partia zakończyła się błędem serwisowym Mateusza Poręby.

czas 3 SET

Michał Winiarski stara się przerwą wybić z uderzenia serwującego Karola Butryna.

3
3
1
1
POL 17 : 21 GER
czas 3 SET

Następne kontrataki zawodników z Niemiec, a one pozwalają na budowanie konkretnego prowadzenia. Coraz więcej wskazuje na to, że trzecia partia będzie kolejną rozstrzygniętą przez gości.

2
3
POL 15 : 18 GER
czas 3 SET

Przerwa na żądanie Nikoli Grbicia. Generalnie dużo dyskutowania od początku meczu. Selekcjonerzy nie nagadali się na treningach i mają cały czas coś do powiedzenia podopiecznym. Gdyby mieli możliwość zażądania pięciu przerw w secie, to zapewne skorzystaliby z niej.

1
2
POL 14 : 15 GER
czas 3 SET

Karol Butryn dostał dwie piłki, ale nie wykorzystał żadnej z nich. Pierwszy atak zawodnika reprezentacji Polski został podbity przez broniącego Niemca, a poprawka zatrzymana punktowym blokiem. Nasi zachodni sąsiedzi na nieznacznym prowadzeniu.

1
2
1
POL 10 : 12 GER
czas 3 SET

Powoli powinna rozkręcać się trzecia partia. Nieustannie reprezentanci Niemiec męczą swoimi serwisami. Po ostatnim asie Lukasa Maase jest przerwa na żądanie selekcjonera Nikoli Grbicia. Serb raczej przemawiał spokojnie, ale wcześniej pokazał swoje zdenerwowanie.

1
2
POL 9 : 8 GER
czas 3 SET

Przerwa na żądanie trenera Michała Winiarskiego i ma ona za zadanie wybić z uderzenia serwującego Mateusza Bieńka. Polska w ostatnich minutach zdobyła prowadzenie po odwróceniu wyniku.

3
1
1
1
1
czas 3 SET

Polacy męczą się w przyjęciu z nieprzyjemnymi serwisami podopiecznych Michała Winiarskiego. Na pewno nabiegają się w tym meczu rozgrywający Biało-Czerwonych, o ile w ogóle piłka zostaje utrzymana w powietrzu po energicznych zagrywkach.

czas 3 SET

Na początku trzeciego seta wyrównana walka. Na boisku widzimy Mateusza Porębę, który pojawił się w końcówce poprzedniej partii i na razie nie pozwala na powrót Karolowi Kłosowi.