• 25:19
  • 12:15
MVP meczu została Izabela Kowalińska
Koniec spotkania! Policzanki po raz trzeci w sezonie pokonują PGE Atom Trefl.
Nieporozumienie w ekipie PGE Atomu Trefla i za chwilę pierwsza piłka setowa dla mistrzyń Polski.
Czas na życzenie trenera Micellego.
Nieczyste odbicie Brittnee Cooper.
Radenković może w ciemno wystawiać do Zaroślińskiej. Kolejny punkt atakującej.
W ostatnich akcjach w rolach głównych występują atakujące obydwu zespołów.
Stefana Veljković z krótkiej i wszystko zaczyna się tak jakby od nowa. Mamy remis na tablicy wyników.
Znakomita odpowiedź Havelkovej.
Skuteczne zbicie dawno nie widzianej w ataku Kaczorowskiej.
Atomówki stanęły bez ruchu przy ataku Bednarek- Kaszy.
Atomowe zbicie Zaroślińskiej.
Aleksandra Jagieło zastąpiła mającą problemy z przyjęciem Annę Werblińską.
Przy zmianie stron, Atomówki wysunęły się na dwupunktową przewagę.
Maja Tokarska króluje na siatce! 24-latka po raz drugi w tie-breaku ustawia szczelny blok.
Tym razem Holenderka broniąca barw PGE Atomu Trefla zrezygnowała z siły na rzecz precyzji. To przyniosło efekt.
Policzanki nie muszą trudzić się w obronie, bo Balkestein psuje atak.
Werblińska trafia po skosie w boisko.
Maret Balkestein-Grothues wyrasta na liderkę PGE Atomu Trefla w tie-breaku.
Długa wymiana pada łupem sopocianek. W roli egzekutorki wystąpiła Maret Balkestein-Grothues.
Kowalińska podobnie jak jej koleżanka kilka sekund wcześniej atakuje z wykorzystaniem rąk blokujących.
Helena Havelkova przełamała sopocki blok.
Atomówki rozpoczynają w najlepszy dla siebie sposób, ustawiając pojedynczy blok.
Zespoły przystępują do tie-breaka w swoich wyjściowych składach.
Atomówki prowadzące od początku partii wygrywają 25:19. Ostatni punkt zdobywa Maja Tokarska pojedynczym blokiem. Za chwilę zostanie rozegrany tie-break!
Wydawało się, że sopocianki bez większych problemów doprowadzą do wyrównania po 2 w setach, jednak mistrzynie Polski nie poddają się.
Błąd Katarzyny Zaroślińskiej - to dość niespotykana sytuacja w dzisiejszym meczu.
Sędzia dopatrzył się dotknięcia siatki po stronie PGE Atomu Trefla.
Dwa punkty z rzędu policzanek wywołały szybką reakcję trenera PGE Atomu Trefla.
Danica Radenković próbowała obrony nogą, ale punkt ostatecznie trafia na konto Chemika Police.
Maret Balkestein-Grothues punktuje z wykorzystaniem rąk rywalek.
Zafunkcjonował atomowy blok. W rolach głównych wystąpiły Zaroślińska oraz Cooper.
Rośnie przewaga PGE Atomu Trefla. Podobnie jak w setach poprzednich na parkiecie widzimy jednostronne widowisko.
Maret Balkestein-Grothues notuje kolejne udane zbicie.
Durajczyk ofiarnie w przyjęciu, jednak zagrywka posłana była z taką mocą, że libero nie poradziła sobie z jej dograniem.
Maret Balkestein-Grothues nie zmieściła piłki w boisku. Szybka reakcja trenera Micellego, który prosi o czas.
Isabel Yonkaira Paola Pena notuje punkt zdobyty zagrywką.
Coraz więcej roszad w Chemiku Police. Na podwójną zmianę wchodzą Bełcik i Pena.
Zepsutą zagrywką odpowiadają również policzanki.
Brittnee Cooper po przerwie psuje zagrywkę więc plan Cuccariniego poskutkował.
Policzanki bezradne na boisku. Giuseppe Cuccarini wziął czas, by dać chwilę oddechu swoim podopiecznym.
Na boisku zameldowała się Aleksandra Jagieło, w miejsce Heleny Havelkovej.
Katarzyna Zaroślińska - nic dodać, nic ująć. W ostatnim fragmencie gry atakująca jest nie do zatrzymania.
Ponownie w roli głównej Katarzyna Zaroślińska! Atakująca nawet z niewygodnych pozycji potrafi zaskoczyć blok rywalek.
W roli egzekutorki coraz częściej występuje Katarzyna Zaroślińska.
Mamy bliźniaczą sytuację do wcześniejszych partii: jedna z ekip szybko obejmuje wysokie prowadzenie. Tym razem w roli prowadzących grę występują sopocianki.
Policzanki dotykają siatki.
Katarzyna Zaroślińska obija ręce Havelkovej.
Ostra wymiana zdań pomiędzy szkoleniowcami.
Serie nieudanych serwisów po obu stronach.
Werblińska, która zakończyła trzeciego seta, skutecznym atakiem rozpoczęła kolejną partię.
Tym razem Anna Werblińska już bezbłędna w ataku. Chemik Police wychodzi na prowadzenie 2:1 w hicie Orlen Ligi.
Pomyłka Werblińskiej na lewym skrzydle.
Autowy atak Maret Balkestein-Grothues i za chwilę będziemy mieli całą serię piłek setowych dla Chemika Police.
Nieporozumienie w defensywie mistrzyń kraju.
Policzanki przerwały niemoc i wydaje się, że zmierzają po wygraną w trzeciej partii.
Czas dla ekipy z Polic.
Policzanki kompletnie stanęły na parkiecie. Kolejne "oczko" z rzędu trafia na konto sopocianek.
Atomówki pomimo niekorzystnego wyniku nie składają broni.
Dwa punkty z rzędu sopocianek, jednak wciąż przewaga gości jest znacząca.
Izabela Kowalińska zakończyła jedną z dłuższych wymian meczu. O czas prosi trener PGE Atomu Trefla. Czy jego podopieczne zdołają jeszcze odrobić straty?
Jedna z nielicznych pomyłek Chemika: Kowalińska psuje zagrywkę.
Osiem punktów - to jak dotąd najwyższa przewaga policzanek w meczu.
Policzanki z coraz większą swobodą wykańczają poszczególne akcje. Havelkova zabawiła się z sopockim blokiem.
Tokarska skutecznie z obejścia.
Atak w antenkę Kaczorowskiej. Po chwili zastąpiła ją Magdalena Damaske.
Podrażnione wysoką porażką w poprzedniej odsłonie, policzanki z podwójną mocą przystąpiły do trzeciej partii.
Znakomita postawa Durajczyk w obronie, jednak jej koleżanki nie wyprowadzają skutecznej kontry.
Chemik Police wysunął się na dwupunktowe prowadzenie przy pierwszej przerwie technicznej.
Policzanki również zaczynają grać środkiem. Skuteczny atak Stefany Veljković.
Sędziowie dopatrzyli się przejścia linii środkowej po stronie PGE Atomu Trefla.
Bezbłędna akcja duetu: Radenković - Cooper.
Maret Balkestein-Grothues w swoim stylu punktuje z lewej strony.
Popsute zagrywki na inaugurację trzeciego seta.
Deklasacja - tak można bez wahania powiedzieć o drugiej partii meczu. Sopocianki wygrywają 25:12!
Policzanki bronią piłkę setową, ale to tylko chwilowe odroczenie porażki w tej partii.
Nie pierwszy w tym meczu as serwisowy Mai Tokarskiej.
Na boisko powracają: Kowalińska oraz Wołosz.
Maja Tokarska efektownie ze środka.
Atomówki demolują w tej partii ekipę mistrzyń kraju.
Na parkiecie pojawiła się również Isabel Yonkaira Paola Pena, jednak atakująca rozpoczęła swój udział w meczu od błędu.
Na boisku pojawiła się była Atomówka: Izabela Bełcik.
Agnieszka Bednarek-Kasza skutecznie ze środka.
Pierwszy po dłuższej przerwie punkt dla policzanek.
Koncert gry Atomówek trwa w najlepsze!
Kolejna pomyłka mistrzyń kraju. Kowalińska posyła atak w aut, co skłania trenera Cuccariniego do wzięcia czasu.
Stefana Veljković myli się w polu serwisowym.
Rośnie przewaga Atomówek. Policzanki popełniają coraz więcej błędów: Werblińska atakuje w aut.
Izabela Kowalińska nie wyhamowała po ataku i wpadła w siatkę.
Seria "kąśliwych" zagrywek Tokarskiej trwa.
Maja Tokarska podobnie jak przed chwilą Wołosz, punktuje z zagrywki.
Szczęście sprzyja policzankom. Piłka po zagrywce Wołosz prześlizgnęła się na stronę PGE Atomu Trefla,
Radenković sprytnie na drugą linię do Zaroślińskiej.
Sopocianki dotykają siatki.
Katarzyna Zaroślińska skutecznie z prawego skrzydła.
Pomimo początkowych problemów, mistrzynie kraju wygrywają premierową partię. Havelkova kończy seta asem serwisowym.
Minimalny aut po zagrywce Zaroślińskiej.
Popisowa akcja Maret Balkestein-Grothues z lewego skrzydła.
Podwójny blok policzanek! Czy Atomówki zdołają jeszcze powalczyć w tej partii?
Po raz kolejny Kowalińska znajduje sposób na sopocki blok.
Rośnie przewaga policzanek. O czas prosi Lorenzo Micelli.
Utrzymuje się dwupunktowa przewaga przyjezdnych. Kaczorowska psuje serwis.
Izabela Kowalińska włożyła całą moc w swój atak i przedarła się przez atomowy blok.
Maja Tokarska wygrywa walkę na siatce.
Po przerwie technicznej w ataku melduje się Katarzyna Zaroślińska.
Minimalne prowadzenie Chemika Police, dzięki skutecznej na skrzydle Werblińskiej.
Atomówki odgrywają się Havelkovej ustawiając podwójny blok.
Tym razem precyzja zadecydowała o tym, że punkt trafia na konto przyjezdnych.
W rolach głównych wystąpiły atakujące obu zespołów: najpierw mocnym zbiciem popisała się Kowalińska, po chwili zobaczyliśmy odpowiedź Katarzyny Zaroślińskiej.
Punktuje Kaczorowska, dla której to setny występ w barwach PGE Atomu Trefla Sopot.
Pierwsze prowadzenie Chemika w tym secie.
Agnieszka Bednarek-Kasza atakuje z wykorzystaniem bloku. Po początku seta, w którym dominowały sopocianki, gra się wyrównała.
Precyzyjne zagranie Anny Werblińskiej.
Nieporozumienie w linii przyjęcia po stronie PGE Atomu Trefla.
Brittnee Cooper wygrywa walkę na siatce z Stefaną Veljković.
Przestój Atomówek przerywa Brittnee Cooper.
Izabela Kowalińska obija blok i policzanki zmniejszyły dystans do jednego punktu.
Policzanki biorą się za odrabianie strat. Helena Havelkova oszukuje sopocki blok.
Kolejne "oczko" trafia na konto sopocianek. Mistrzynie kraju jak dotąd bezradne na boisku.
Atomówki nie zwalniają tempa. Maja Tokarska ustrzeliła zagrywką Havelkovą.
Danica Radenković ponownie korzysta z umiejętności w ataku Tokarskiej.
Klaudia Kaczorowska psuje serwis.
"starcie gigantów" rozpoczęła efektowna akcja gospodyń. Maja Tokarska skończyła atak z obejścia.
Składy: PGE Atom: Tokarska, Cooper, Zaroślińska, Balkestein, Kaczorowska, Radenković, Durajczyk (libero) Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Havelkova, Veljković, Kowalińska, Wołosz, Zenik (libero)
Środowe starcie będzie wyjątkowe dla Izabela Bełcik. Rozgrywająca w PGE Atomie Treflu spędziła pięć owocnych sezonów. W trzech z nich pełniła również funkcję kapitana zespołu.
- Chemik jest aktualnym mistrzem Polski, świetnym zespołem, ale staniemy naprzeciw nim, by walczyć o trzy punkty - zapowiadała przed starciem Maret Balkestein-Grothues.
Będzie to trzecie konfrontacja PGE Atom Trefl Sopot z Chemikiem Police w obecnym sezonie. Zarówno w pierwszej rundzie fazy zasadniczej jak i meczu o SuperPuchar lepsze były policzanki.
Zapraszamy do relacji live z hitu 13. kolejki Orlen Ligi! Wicemistrzynie kraju podejmą złote medalistki.