Emocji w Atlas Arenie było więcej niż się spodziewaliśmy. Dwa punkty zostają w Łodzi, jeden jedzie do Rzeszowa.
Tytuł najlepszej zawodniczki meczu otrzymuje Julia Twardowska.
Ewa Śliwińska atakuje w taśmę. Koniec meczu!
Joanna Kapturska przestrzeliła atak po skosie z I strefy.
Mało miejsca miała Heike Beier po prostej, ale tam własnie zdecydowała się uderzyć.
Sylwia Pycia i Heike Beier zablokowały Kapturską. Ostatnia przerwa na żądanie Jacka Skroka.
Gabriela Polańska zatrzymana podwójnym blokiem. Druga przerwa dla Jacka Pasińskiego.
Za mocno wyrzucona za antenkę Gabriela Polańska, zaś w odpowiedzi idealna piłka na prawe skrzydło do Joanny Kapturskiej.
Znakomita seria łodzianek przerwana przez Agatę Skibę.
Martyna Grajber sprytnie drapnęła piłkę, która musnęła blok Cabajewskiej.
Gabriela Polańska bombarduje z krótkiej po czasie dla trenera Pasińskiego.
Tym razem Twardowska spudłowała.
Julia Twardowska pewnie atakuje po prostej z II strefy. Dwukrotnie - raz po prostej, raz po skosie.
Dorota Medyńska nie zdążyła do kiwki Joanny Kapturskiej ponad blokiem.
Od udanego ataku tie-break rozpoczęła Julia Twardowska.
Gabriela Polańska myli się w ataku z obejścia. Będzie tie-break.
Ponownie Skiba. A Budowlane szykowały blok na Kapturską
Cztery odbicia u rzeszowianek.
Agata Skiba z IV strefy po minimalnym bloku. Piłka setowa dla gości.
Dwa wybloki łodzianek i Martyna Grajber z całej siły uderzyła po skosie, by przełamać rzeszowski blok. Udało się.
Gabriela Polańska odpowiednio przełożyła ręce i zablokowała Kapturską.
Agata Skiba miała daleko idące plany i udała się z nimi na lewe skrzydło, ale Polańska i Twardowska powiedziały blokiem stanowcze "nie".
Nieprzepisowo przełożona ręka na drugą stronę przez Tobiasz.
W dość ważnym momencie w pół siatki zagrywa Ewa Cabajewska. Rozgrywająca Developresu aż skoczyła ze złości.
Znów uaktywniła się Agata Skiba. Przełamuje palce blokujących Budowlanych.
Jedne i drugie wymieniają się teraz dwupunktowymi seriami.
A może jednak? Ewelina Tobiasz dotyka siatki przy próbie przebicia piłki jednorącz.
Ale chyba nic z tego. Blok Polańskiej i Tobiasz na Skibie.
Po kolejnej zagrywce w siatkę Budowlanych, Ewa Cabajewska wykrzyczała głośno "jedziemy baby!"
Wielki aplauz w Atlas Arenie po czapie Martyny Grajber na Joannie Kapturskiej.
Oba zespoły (nie) popisały się zepsutymi zagrywkami.
Dwukrotnie zablokowana Joanna Kapturska i przewaga gości szybko stopniała.
Z klasycznej krótkiej kończy Magdalena Hawryła.
Joanna Kapturska, blok, aut i kolejny punkt dla Developresu.
Pojedynczy blok Magdaleny Hawryły na Gabrieli Polańskiej, choć łódzka środkowa raczej będzie twierdziła, że to był atak w taśmę.
Szczelny blok na Julii Twardowskiej stawiają rzeszowianki.
Na plac gry po łódzkiej stronie powróciła Heike Beier.
Agata Skiba atakiem po skosie z lewego skrzydła nie trafia w boisko.
A Sylwia Pycia trafiła zagrywką Agatę Skibę.
W dwóch akcjach z rzędu dwa punktowe bloki łodzianek.
Ważna piłka skończona na lewym skrzydle przez Martynę Grajber.
Dobry fragment gry Ewy Śliwińskiej, która swoją arytmią w ataku zaskakuje przeciwniczki.
Magdalena Woźniczka jest na placu gry i dzięki jej zagrywkom, a także skutecznym kontrom Budowlane wychodzą na prowadzenie.
Rzeszowianki bronią głowami. Więcej w tym przypadku niż celowości, ale i tak wszystko finalizuje Ewelina Brzezińska z lewego skrzydła.
Obrona Doroty Medyńskiej na drugą stronę, lecz Ewa Cabajewska wystawiła piłkę do... no właśnie nie wiemy kogo, choć widzieliśmy, że na prawe skrzydło. Punkt dla łodzianek.
Julia Twardowska bezlitośnie ściąga zagrywką do linii bocznej Agatę Skibę.
Kapitan Budowlanych teraz nęka rywalki techniczną zagrywką.
Sylwia Pycia przebudziła się na środku.
Trener Jacek Pasiński najpierw dokonał podwójnej zmiany (Brzezińska i Tobiasz za Vincourovą i Beier), a po asie Agaty Skiby poprosił o czas.
Trzy razy wyskakiwały do bloku Warzocha z Kapturską i dopiero w za trzecim razem udało im się zatrzymać Heike Beier.
Wszystko bronią siatkarki Developresu, więc gdy próba Heike Beier także została podbita, Niemka postanowiła popisać się pojedynczym blokiem.
Wysoka, sytuacyjna piłka do Julii Twardowskiej daje kolejny punkt gospodyniom.
Joanna Kapturska po raz kolejny nie zawodzi na prawym skrzydle. Dobrze ustawiona w obronie Sylwia Pycia tylko chroniła twarz przed jej atakiem.
Joanna Kapturska robi co chce z łódzkim blokiem, więc trener Pasiński prosi o czas.
Trzeciego seta Developres SkyRes Rzeszów rozpoczyna z Katarzyną Warzochą na środku.
Zdaniem sędziów Dorota Medyńska przy obronie przekroczyła linię środkową. W całym meczu jest więc remis 1:1.
Agata Skiba znalazła dziurę w łódzkim bloku. Piłka setowa dla gości.
Julia Twardowska zablokowana. Teraz o przerwę prosi Jacek Pasiński.
Joanna Kapturska zablokowana przez Martynę Grajber na prawym skrzydle. Czas dla trenera Skroka.
Teraz "Hania" jakby chciała wyładować swoje emocje w piłce z prawego skrzydła. I to przyniosło punkt Budowlanym.
W końcu Niemka się przebiła. Atak pod górę, przez podwójny blok, ale skończony.
To samo chciała zrobić Heike Beier, ale wpadła w siatkę.
Gabriela Polańska dla odmiany teraz wykorzystuje piłkę przechodzącą.
I znów do pierwszej linii powraca Gabriela Polańska, co zaznaczyła efektownym gwoździem z krótkiej.
Ewa Śliwińska atakiem z pipe'a doprowadza do remisu. A wcześniej wykonała dwie odrzucające zagrywki.
Ana Otasević wciska piłkę między siatkę, a łódzki blok.
Jeszcze jeden aut. Tym razem po ataku Julii Twardowskiej. Przerwa dla Jacka Pasińskiego.
Niezawodna Gabriela Polańska punktuje z obejścia.
Cztery okazje na skończenie miała Heike Beier. Dwukrotnie jej atak został podbity, nie udało się też skończyć blokiem, a czwartą piłkę Niemka wyrzuciła w aut.
Dopiero za trzecim razem, ale akcja skończona przez Budowlane. Znów Gabriela Polańska oszukuje blok rywalek.
Martyna Grajber znów bije po prostej i trafia w trzeci metr. Sektor prasowy pogwizduje z wrażenia.
Gabriela Polańska złapała piłkę na wysokim zasięgu i skończyła atak ze środka.
Joanna Kapturska jest w odpowiednim miejscu i czasie na prawym skrzydle.
Z krótkiej w dziewiąty metr trafia Ana Otasević.
Julia Twardowska atakuje bez bloku w aut.
Od początku drugiej partii trener Jacek Skrok posyła do gry Ewę Cabajewską na rozegranie.
Obrona rzeszowianek ataku Twardowskiej ląduje na aucie. Set dla gospodyń!
Wystawa Bonczewej chyba do Hawryły, ale Gabriela Polańska poczuła się adresatem tego zagrania i skończyła akcję z przechodzącej piłki.
Jedna piłka wyraźnie uderzona po bloku przez Grajber, ale sędziowie tego nie widzieli. 20-latka postanowiła powtórzyć tę próbę i w kolejnej akcji nie pozostawiła żadnych wątpliwości.
Joanna Kapturska po skosie z drugiej linii. Spóźniona reakcja Medyńskiej.
Zrobiło się miejsce dla Martyny Grajber po prostej na lewym skrzydle. Młoda przyjmująca skorzystała z tej szansy.
Gospodynie odprowadziły piłkę wzrokiem na aut po serwisie Joanny Kapturskiej.
Heike Beier teraz daje powody radości łódzkim kibicom. Najpierw piłka po jej ataku i rzeszowskim bloku poleciała w aut, a później Niemka popisała się punktowym serwisem.
Joanna Kapturska bije mocno przed siebie. Piłka po bloku spada poza boiskiem.
Gabriela Polańska potężnie z obejścia. Wszystko wpada na czysto jak na razie.
Rzeszowianki nie są w stanie wyprowadzić ataku. Łodzianki zaś odwdzięczają się znakomitymi kontrami. Druga przerwa dla szkoleniowca Developresu.
Nie kończy z wyższej piłki Martyna Grajber, lecz Julia Twardowska na drugim skrzydle uderza nie do obrony.
Po raz pierwszy Developres SkyRes Rzeszów zdobywa punkt przy własnej zagrywce. Najpierw Ana Otasević przebiła się przez blok, a następnie jej koleżanki zatrzymały atak Grajber.
Po sprytnym plasie nad rzeszowskim blokiem o czas poprosił Jacek Skrok.
Potężny atak Julii Twardowskiej z lewego skrzydła.
Łodzianki rozpoczynają od udanego bloku.
Wyjściowe szóstki: Budowlani: Polańska, Twardowska, Pycia, Beier, Vincourova, Grajber, Medyńska (libero). Developres: Otasević, Kapturska, Hawryła, Śliwińska, Bonczewa, Skiba, Borek (libero).
W Łodzi Budowlani mierzą się z Developresem SkyRes Rzeszów
Witamy serdecznie w relacji na żywo! Za chwilę początek kolejnego meczu 17. kolejki Orlen Ligi.