Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.
Zgodnie z naszymi spostrzeżeniami MVP meczu wybrana została Andrea Kossanjowa, przyjmująca Impela Wrocław.
Aleksandra Sikorska atakiem ze środka zakończyła sobotni mecz. Impel Wrocław pokonał na wyjeździe 3:0 Pałac Bydgoszcz.
W kontrze zapunktowała Ewelina Krzywicka. Bydgoszczankom trudno będzie odwrócić jednak losy tego spotkania.
Okres gry, kiedy zespoły punktują przy zagrywce przeciwniczek za sprawą efektywnej gry w ataku.
Wrocławianki szybko odpowiadają skuteczną akcją w ataku, a konkretnie Andrea Kossanjowa.
As serwisowy Marleny Pleśnierowicz.
Uwagi szkoleniowca nie trafiają jednak do jego podopiecznych. Bydgoszczanki nie radzą sobie z przyjęciem zagrywki tym razem Mileny Radeckiej i tracą kolejne oczka.
Kolejną, już ostatnią w tym secie, przerwę na żądanie wykorzystał Adam Grabowski.
Obserwując mecz z boku parkietu wydaje się, że nagroda dla najbardziej wartościowej zawodniczki tego pojedynku powinna trafić w ręce Kossanjowej. Kolejny udany atak przyjmującej.
Drużyna gości odzyskała rezon w ataku. Po efektywnym zbiciu w kontrze Caroliny Costagrande jeszcze przed drugą przerwą techniczną o czas poprosił Adam Grabowski.
Przyjezdne aktualnie mają problemy ze skutecznością w ataku, ale ratują się dobrą grą w bloku.
Piękna akcja bydgoszczanek. W kontrze, w rolę rozgrywającej wcieliła się Joanna Kuligowska. Kapitan Pałacu Bydgoszcz bardzo dokładnie wystawiła piłkę na drugą linię do... Natalii Misiuny. Środkowa popisała się skutecznym atakiem na czystej siatce.
Joanna Kaczor przeplata w tym meczu świetnie fragmenty z fatalnymi. Przed chwilą była reprezentantka Polski z prostej piłki zaatakowała w pół siatki.
Carolina Costagrande zaatakowała w aut. Czy bydgoszczanki zdołają jeszcze wrócić do gry w tym meczu?
Bydgoszczanki nie mogą poradzić sobie z trudną, serwowaną w dziewiąty metr, zagrywką Joanny Kaczor.
Szkoleniowcy obu drużyn dokonali zmian na pozycjach. Dominikę Minicz w ataku zastąpiła Weronika Fojucik. Z kolei po stronie wrocławskiej zeszła z parkietu Monika Ptak, a w jej miejsce pojawiła się Aleksandra Sikorska.
Bydgoszczanki nie mogę przebić się przez szczelny blok rywalek, dowodzony przez Agnieszkę Kąkolewską.
Skuteczny atak Caroliny Costagrande.
Kolejne nieporozumienie w obronie po stronie bydgoskiej drużyny i zespół Impela szybko wypracowała sobie kilkupunktowe prowadzenie.
Długą wymianę, pełną obron z obu stron zakończyły skutecznym atakiem wrocławianki.
Na trzecią partię zespoły wyszły w tych samych ustawieniach, co na początku sobotniego pojedynku.
Joanna Kaczor nie grała w tym secie najlepiej, ale w końcówce zaciętej partii dwukrotnie skutecznie zaatakowała i przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść wrocławianek.
Andrea Kossanjowa celowa w linię boczną, ale nie trafiła.
Miejscowe jednak obroniły się! W siatkę zaatakowała Agnieszka Kąkolewska, a wcześniej błąd w ataku popełniła Andrea Kossanjowa.
Wrocławianki będą mieć dwie piłki setowe. O czas poprosił jeszcze Adam Grabowski.
Pojedynczym blokiem popisała się Monika Ptak, która szybko wróciła na parkiet za Aleksandrę Sikorską.
Na parkiecie za Monikę Ptak pojawiła się Aleksandra Sikorska.
Na tablicy świetlnej mamy już rezultat remisowy.
Po przerwie Joanna Kaczor pewnie zdobyła punkt z drugiej linii.
Przyjęcie nie jest obecnie mocną stroną Impela. Tym razem asem serwisowym popisała się Ewelina Krzywicka i o kolejną przerwę poprosił Jacek Grabowski.
Monika Ptak popisała się skutecznym atakiem z obiegnięcia.
Kolejna punktowa zagrywka Milicz, później w ataku myli się Joanna Kaczor i wrocławianki mają w zapasie już tylko dwa oczka.
Wracamy do państwa po krótkich problemach technicznych. Bydgoszczanki za sprawą bardzo dobrej zagrywki Dominiki Minicz zaczęły odrabiać straty i o czas poprosił Jacek Grabowski.
W ataku zapunktowała Dominika Minicz. Bydgoszczanki popełniają jednak zbyt wiele, prostych błędów by nawiązać równorzędną walkę z przeciwniczkami.
Kolejny punkt w ataku w kontrze zdobyła Andrea Kossanjowa.
Pierwszą przerwę w tym secie wykorzystał Adam Grabowski.
Kolejny błąd bydgoszczanek i zespoły udają się na drugą przerwę techniczną.
Bardzo dobrze prezentuje się w dzisiejszym meczu Andrea Kossanjowa. Kolejny udany atak tej siatkarki.
Zbyt dużo odbić przy próbie gry obronnej w zespole bydgoskim. Siatkarki Impela znów odzyskały w miarę bezpieczną przewagę.
Rozgrywająca pozostanie w polu zagrywki, bowiem w ataku pomyliła się Joanna Kaczor.
Punkt dla bydgoszczanek i na zagrywkę wędruje Marlena Pleśnierowicz.
Natalia Misiuna skutecznie zaatakowała z obiegnięcia, a po chwili w kontrze zapunktowała Joanna Kuligowska.
Andrea Kossanjowa skutecznie zaatakowała z drugiej linii. Wrocławianki grają bardzo spokojnie i starają się unikać własnych błędów.
Po wyrównanym początku wrocławianki zyskały już kilkupunktową przewagę i mogą spokojnie kontrolować przebieg tej odsłony widowiska.
W pierwszym secie bohaterką gości była Monika Ptak. W drugiej partii sprawy w swoje ręce wzięła Kąkolewska, która do punktów w ataku dokłada skuteczną zagrywkę.
Na początku drugiej partii oba zespoły popełniają sporo błędów własnych.
Punkt ze środka, dość szczęśliwie, zdobyła Agnieszka Kąkolewska.
Po ataku Joanny Kuligowskiej na tablicy świetlnej pojawił się rezultat remisowy.
Aleksandra Sikorska, która pojawiła się na parkiecie, aby zaserwować, świetnie wywiązała się ze swojego zadania i popisała się asem serwisowym.
Po skutecznym ataku Kossanjowej wrocławianki mają pierwszą piłkę setową.
Ewelina Krzywicka po długiej przerwie popisała się skutecznym atakiem.
Blok na razie jest pewną bronią wrocławianek. Na parkiecie po stronie miejscowych pojawiły się Paulina Bałdyga i Weronika Fojucik za Pleśnierowicz i Minicz.
Tym razem przerwa lepiej podziałała na zawodniczki Pałacu, bowiem po powrocie na parkiet, za sprawą błędów rywalek, zdobyły dwa punkty z rzędu.
W kontrze znów skuteczne Monika Ptak i o drugi czas, w krótkim odstępie czasu, poprosił Adam Grabowski.
30 sekund przerwy nie wybiło z rytmu Joanny Kaczor, która znów popisała się punktową zagrywką.
Joanna Kaczor popisała się pierwszym w tym meczu asem serwisowym i o czas poprosił Adam Grabowski.
Atakiem z krótkiej Małgorzata Śmieszek przerwała passę rywalek.
Bydgoszczanki od kilku akcji nie potrafią znaleźć sposobu na sforsowanie bloku i obrony rywalek.
Zdecydowanie lepiej niż w Stambule gra dzisiaj Monika Ptak. Tym razem środkowa skutecznie zaatakowała z obiegnięcia.
Wrocławianki na parkiecie w hali Łuczniczka zaczynają uzyskiwać przewagę. Pod chwilą popisał się skutecznym blokiem.
Piękny atak po skosie Joanny Kaczor. Atakująca Impela dobrze wprowadziła się w sobotni pojedynek.
Drużyna gospodarzy za sprawą własnych błędów szybko roztrwoniła z trudem zbudowaną przewagę.
W kontrze skutecznie blok-aut zaatakowała Dominika Minicz i bydgoszczanki ponownie zbudowały małą przewagę.
Skuteczny atak ze skrzydła Kossanjowej.
Po krótkiej przerwie Ewelina Krzywicka znów zaatakowała skutecznie. Na razie przyjmująca jest liderką w ataku miejscowych.
Błąd przyjęcia po stronie wrocławianek, wcześniej w ataku znów zapunktowała Monika Ptak.
Wrocławianki doprowadziły do wyrównania, ale passę przyjezdnych, atakiem z obiegnięcia, przerwała Natalia Misiuna.
Dwukrotnie skutecznie zaatakowała Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie.
Monika Ptak miała problemy ze skutecznością w Stambule, ale dzisiaj rozpoczęła mecz o efektywnego ataku ze środka.
Świetny, soczysty atak w kontrze Joanny Kaczor.
Punkt w kontrze ze środka zdobyła Małgorzata Śmieszek.
Mecz rozpoczyna się od dwóch długich akcji. W pierwszej sytuacji bydgoszczanki pomyliły się w ataku, ale po chwili Dominika Minicz zaatakowała już skutecznie.
Trener Grabowski dał odpocząć kilku swoim podstawowym zawodniczkom. Na parkiecie na razie nie pojawiły się Katarzyna Skowrońska-Dolata i Kristin Hildebrand.
Wyjściowe składy: Pałac Bydgoszcz: Kurnikowska, Pleśnierowicz, Minicz, Misiuna, Krzywicka, Śmieszek, Nowakowska (libero) Impel Wrocław: Costagrande, Radecka, Kaczor, Ptak, Kossanjowa, Kąkolewska, Sawicka (libero), Durr (libero)
Zespoły zakończyły już rozgrzewkę, za chwilę poznamy wyjściowe składy obu drużyn.
Ostatniej kolejki dobrze nie wspominają bydgoszczanki. Zawodniczki trenera Adama Grabowskiego przegrały bowiem 2:3 z najsłabszym zespołem w lidze KSZO Ostrowiec SA.
Z kolei w Orlen Lidze w poprzedniej kolejce wrocławianki bez straty seta uporały się z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna.
Wrocławianki przystąpią do spotkań po trudnym i niestety zakończonym porażką boju w rundzie challenge Pucharu CEV z Galatasaray Stambuł. Podopieczne Jacka Grabowskiego przegrały na wyjeździe 1:3.
Na parkiecie siatkarki obu drużyn intensywnie rozgrzewają się.
Witamy z hali Łuczniczka, gdzie już za 15 minut rozpocznie się pojedynek pomiędzy Pałacem Bydgoszcz i Impelem Wrocław.