Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na pozostałe relacje live prowadzone przez portal WP SportoweFakty.
MVP spotkania został wybrany Mariusz Wlazły.
Choć siatkarze Effectora Kielce dzielnie walczyli, w końcowym rozrachunku musięli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów 1:3.
Takvam psuje zagrywke. Pierwsza piłka meczowa dla Skry.
Mateusz Bieniek dwukrotnie popisuje się na środku siatki. Najpierw łapiąc pojedynczym blokiem bełchatowskiego atakującego, kolejno zdobywając punkt z przechodzącej piłki.
Michał Kędzierski sprytnie kiwa z drugiej piłki.
Skutecznie Nicolas Marechal z drugiej linii.
Srećko Lisinac potężnie zagrywa i dwukrotnie nie pozwala rywalowi na wyprowadzenie akcji.
Janusz niedokładnie do Lisinaca czego nie wykorzystują kielczanie. W efekcie autowej kontry punkt ląduje po stronie Skry.
Kolejny błąd Effectora Kielce. Podwójna zmiana w ekipie gości.
Po powrocie z II przerwy technicznej, punktuje Mateusz Bieniek.
Krzysztof Wierzbowski efektownie atakuje z przechodzącej piłki, niestety dla kielczan przyjmujący popełnia błąd dotknięcia siatki.
Długa akcja zakończona punktowym atakiem Wierzbowskiego.
Andrzej Wrona zagrywając w aut ratuje kielczan z fatalnego ustawienia.
Daszkiewicz wykorzystuje drugi czas.
Nicolas Uriarte oszukuje Bieńka, Srećko Lisinac kończy na czystej siatce.
Seria błędów własnych kielczan trwa.
Adrian Buchowski myli się na prawym skrzydle.
Niewiele brakowało a kielczanie zablokowaliby atakującego Skry.
Nicolas Marechal wściekły na siebie po kolejnym już zepsutym przez siebie ataku.
Pojedynczy blok Wlazłego nie zrobił wrażenia na Buchowskim. Kielecki przyjmujący punktuje na lewym skrzydle.
Facundo Conte agresywnie wypycha piłkę po rękach blokujących.
Krzysztof Wierzbowski omija blok rywala.
Festiwal zepsutych zagrywek w obu zespołach.
Sytuacyjna piłka na śku siatki wygrana przez Mateusza Bieńka.
Pobudzona drużyna Effectora Kielce otwiera seta od punktowych zagrywek. W roli gównej Michał Kędzierski.
W czwartej partii, trener Falasca wraca do ustawienia z początku spotkania, z Lisinacem, Wlazłym, Marechalem i Uriarte na boisku.
Autowa zagrywka serbskiego środkowego i trzeci set pada łupem gospodarzy. Effector Kielce zwycięstwo w głównej mierze zawdzięcza ofiarnej grze w obronie i bezbłędnym wymianom na środku siatki.
Potężnie Jungiewicz! Pierwszy setbol dla gospodarzy.
Na boisko wraca Nicolas Marechal.  W placu boju pojawiają się także Gromadowski i Janusz.
Ofiarność w obronie Effectora Kielce jak dotąd się opłaca. Kolejna kontra i niezawodny Wierzbowski.
Kielecki libero podbija atak Mihajlo Stankovicia, a Wierzbowski wykorzystuje piłkę na kontrze.
Kielczanie radzą sobie z zagrywką Wlazłego, a punkt zdobywają po ataku Sławomira Jungiewicza.
Adrian Buchowski przyjmuje nad siebie zagrwykę Wrony i rehabilituje się skutecznym atakiem na lewym skrzydle.
Buchowski nie radzi sobie z zagrywką Wrony.
Andreas Takvam dostał swoją szansę w tym spotkaniu i jak dotąd wykorzystuje ją w 100 proc. Tym razem Norweg punktuje zagrywką.
Błąd siatkarzy Skry. Miguel Falasca bierze czas.
W rywalizacji jeden na jeden środkowych, Mateusz Bieniek lepszy od Andrzeja Wrony.
Andreas Takvam punktuje ze środka i daje punkt na drugą przerwę techniczną.
As serwisowy Facundo Conte wyrównuje stan seta.
Ekspresowa wystawa Kędzierskiego do Takvama i punkt dla Effectora.
Świetny atak na czystej siatce Marechala.
Po przekątnej punktuje Krzysztof Wierzbowski.
Nicolas Marechal oszukuje blok rywala.
Mateusz Bieniek zatrzymuje Mariusza Wlazłego.
As serwisowy Andreasa Takvama.
Po powrocie na plac gry, punktuje Sławomir Jungiewicz.
Adrian Buchowski bez szans z sytuacyjnej piłki. Pierwsza przerwa techniczna.
Michał Kędzierski kiwa z drugiej piłki.
Nicolas Uriarte punktuje zagrywką.
Blok - aut Sławka Jungiewicza.
Effector Kielce skuteczny na kontrze.
Świetnie wygląda wspólpraca Michała Kędzierskiego ze środkowymi. Tym razem punktuje Bieniek.
Szczęśliwie Jungiewicz punktuje po ciasnym skosie.
Sławomir Jungiewicz przełamuje ręce blokujących.
Skutecznie goście.
Jędrzej Maćkowiak otwiera seta od zepsutej zagrywki.
Andrzej Wrona kończy wymianę drugiej partii. PGE Skra Bełchatów osiąga prowadzenie już 2:0.
Niewiele zabrakło do zablokowania Gromadowskiego, niestety dla Effectora punkt ląduje po stronie gości.
Po raz kolejny na środku siatki kończcy Takvam
Andreas Takvam przedłuża szansę Effectora na korzystny wynik drugiego seta.
Cztery odbicia po stronie gości.
Przechodząca po zagrywce Gromadowskiego w 100 proc. wykorzystana.
Andrzej Wrona i Marcel Gromadowski punktują, a w międzyczasie na boisku melduje się Igor Witiuk.
Zablokowany atak kieleckiego atakującego.
Krzysztof Wierzbowski zdobywa 11 oczko dla gospodarzy.
Kontra wykorzystana w 100 proc. przez Gromadowskiego i Janusza.
Podwójna zmiana w drużynie brązowych medalistów zeszłorocznych rozgrywek. Wchodzi Marcel Gromadowski oraz Marcin Janusz.
Blok aut w wykonaniu Mariusza Wlazłego.
Adrian Buchowski atakuje w aut.
Efektowna akcja w wykonaniu duetu Kędzierski - Takvam.
Słaby okres gry Jungiewicza. Czas dla trenera Dariusza Daszkiewicza.
Kolejny blok na Jungiewiczu.
Srećko Lisinac początkowo mija się z piłką wystawioną przez Uriarte, ale po chwili rehabilituje się blokując Jungiewicza.
Kończy Andrzej Wrona.
Pojedynczy blok Andreasa Takvama na Marechalu.
Mateusz Bieniek psuje zagrywkę i daje punkt na pierwszą przerwę techniczną Skrze Bełchatów.
Skutecznie Krzysztof Wierzbowski.
Szczęście po stronie Skry. Kończy Nicolas Uriarte.
Po przerwie Marechal nie zaryzykował na zagrywce, za to Adrian Buchowski na granicy błędu punktuje na prawym skrzydle.
Czas dla szkoleniowca Effectora Kielce.
Nicolas Marechal po raz kolejny punktuje zagrywką!
As serwisowy mistrza Europy.
Srećko Lisinac mieści się w boisku na kontrze.
Poprawka Marechala i punkt dla Skry.
Pierwszy punkt drugiej partii ląduje po stronie gospodarzy po zepsutej zagrywce Andrzeja Wrony.
Mateusz Bieniek zagrywa w siatkę i tym samym daje 25 punkt rywalowi. PGE Skra Bełchatów wychodzi na prowadzenie 1:0.
Czas dla Miguela Falasci
Trzecia piłka setowa obroniona! Kędzierski podbija Wlazłego, a Sławomir Jungiewicz atakiem po głowie Lisinaca zdobbywa 22 punkt dla swojego zespołu.
Nicolas Marechal atakuje w antenkę.
Po ataku Wlazłego, gospodarze bronią pierwszą piłkę setową.
Efektowna poprawka Adriana Buchowskiego
Adrian Buchowski bez szans z potrójnym blokiem Skry przy sytuacyjnej piłce.
Dwa błędy z rzędu siatkarzy Effectora. Skra wraca do wysokiego prowadzenia.
Mariusz Wlazły potężnie z prawego skrzydła przerywa serię kielczan.
Michał Kędzierski nie schodzi z pola zagrywki i skutecznie nęka rywala.
Atak Andrzeja Wrony jednak bez bloku. Kielczanie odrabiają starty.
Podwójne odbicie Andrzeja Wrony.
Potężnie Jungiewicz z lewego skrzydła.
Kolejna seria PGE Skry Bełchatów. Dariusz Daszkiewicz bierze czas dla swojego zespołu.
Lisinac skutecznie ze środka. Wierzbowskiego zmienia nowy nabytek Effecora Igor Vitiuk.
Po przerwie Mariusz Wlazły punktuje zagrywką.
Wierzbowski zablokowany. Druga przerwa przy prowadzeniu Skry 12:16.
Efektownie Andreas Takvam ze środka siatki.
Sporo szarpanej gry po stronie Skry Bełchatów. Sytuację na kontrze wykorzystuje Sławomir Jungiewicz.
Mateusz Bieniek przerywa serię Skry.
Blok - aut Mariusz Wlazły i PGE Skra Bełchatów wychodzi na dwupunktowe prowadzenie.
Do trzech razy sztuka w wykonaniu bełchatowskich atakujących.
Ambitna walka w obronie się opłaciła. Punkt dla Effectora Kielce.
Conte w końcu zdobywa punkt.
Błąd Srećko Lisinaca. Pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem Effectora Kielce.
Facundo Conte po raz kolejny powstrzymany bloiem. Tym razem nie przebił się przez pojedynczy blok Kędzierskiego.
Błąd przejścia linii trzeciego metra przez kieleckiego atakującego.
Na nic zdała się potężna zagrywka Wlazłego. Gospodarze doprowadzają do ataku gdzie punkt zdobywa Adrian Buchowski.
Skutecznie Mariusz Wlazły.
Krzysztof Wierzbowski przełamuje ręce blokujących.
Szczęśliwie Nicolas Marechal z drugiej linii.
Gospodarze otwierają wynik spotkania od podwójnego bloku na Facundo Conte.
Wyjściowe składy: Effector:Takvam, Kędzierski, Jungiewicz, Wierzbowski, Buchowski, Bieniek, Sobczak (libero) Skra: Uriarte, Lisiniac, Wrona, Marechal, Conte, Wlazły, Milczarek (libero)
Oba zespoły już po prezentacji. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.
W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Michała Winiarskiego z drużyny przyjezdnej oraz Grzegorz Szymański z ekipy gospodarzy.
Witamy z hali Legionów w Kielcach! Za niespełna 10 minut w ramach pierwszej kolejki PlusLigi Effector Kielce zmierzy się z PGE Skra Bełchatów.