Z naszej strony dziękujemy już serdecznie za śledzenie przebiegu spotkania na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne relacje.
Dzisiejsze zwycięstwo ZAKSY sprawia, że ekipa z Kędzierzyna-Koźla jest już pewna udziału w finale PlusLigi. Ponadto wiadomo także, iż zakończy ona zmagania w sezonie zasadniczym na 1. pozycji, dzięki czemu rozpocznie rywalizację o złoty medal na własnym boisku.
Nagroda MVP wędruje w ręce bohatera ostatniej akcji, Sama Deroo.
Drugą piłkę meczową siatkarze ZAKSY wykorzystują już jednak bezlitośnie. Kropkę nad "i" stawia Sam Deroo.
Goście bronią pierwszą piłkę meczową dzięki atakowi Grzegorza Kosoka.
Dawid Konarski raz jeszcze zachowuje się wzorowo, zatrzymując pojedynczym blokiem Kevina Klinkenberga.
Dawid Konarski przybliża ZAKSĘ do końcowego sukcesu.
Sam Deroo wybawia ZAKSĘ z wielkich opresji.
Grzegorz Pająk popełnia błąd w ataku, co sprawia, że na boisko wraca Benjamin Toniutti.
Punktowy serwis na koncie Murilo Radke. Tym samym czekają nas jeszcze niespodziewane emocje w trzeciej partii.
Sam Deroo rehabilituje się za poprzednie niepowodzenie.
Widowiskowy blok na Samie Deroo. Lekko zaniepokojony Ferdinando De Giorgi prosi o czas.
Łukasz Wiese obija ręce blokujących.
Grzegorz Pająk melduje swoją obecność, pewnie zamieniając na punkt piłkę przechodzącą.
Kolejny błąd na koncie bydgoszczan. Zagrywkę psuje Jakub Jarosz.
Murilo Radke wraca na boisko.
A dodatkowo gracze Łuczniczki sami się pogrążają takimi błędami jak dotknięcie siatki.
Sam Deroo utrudnia rywalom życie zagrywką, co skrzętnie wykorzystuje Krzysztof Rejno.
Rafał Buszek zatrzymany pojedynczym blokiem przez Grzegorza Kosoka przy ataku z szóstej strefy.
Kolejny udany potrójny blok ZAKSY na Jakubie Jaroszu.
Punktowy serwis Benjamina Toniuttiego pozwala kędzierzynianom na wypracowanie dwupunktowej przewagi.
Jakub Jarosz nie daje sforsować potrójnego bloku ZAKSY.
Ale tym samym odpowiada Jurij Gladyr.
Kolejna zepsuta zagrywka przez zespół Łuczniczki.
Zagrywka Kevina Klinkenberga ląduje daleko poza linią końcową.
Plas Rafała Buszka na blok kończy się kolejnym punktem dla bydgoszczan.
Rafał Buszek notuje dużą pomyłkę w ataku, dzięki czemu Łuczniczka obejmuje minimalne prowadzenie.
Sam Deroo wyprowadza potężny, kończący cios.
Po obu stronach zaszły zmiany w składzie. Od początku trzeciego seta Krzysztof Rejno zastąpił Łukasza Wiśniewskiego, natomiast po stronie Łuczniczki pozostali Nikodem Wolański i Kevin Klinkenberg.
Wygraną kędzierzynian w drugim secie w efektowny sposób pieczętuje Sam Deroo, atakując po skosie w 2. metr.
ZAKSA ma pierwszą piłkę setową po ataku Jurija Gladyra.
Kevin Klinkenberg jeszcze przedłuża drugiego seta.
Na zagrywce pojawia się Kamil Semeniuk.
Jurij Gladyr kończy krótką po zbiegnięciu do środka.
Rafał Buszek obija bydgoski blok. Pogrążania Łuczniczki ciąg dalszy.
Kolejne znakomite zagranie na koncie Dawida Konarskiego - efektowna czapa na Michale Ruciaku.
Dawid Konarski nie ma problemów z wykorzystaniem przechodzącej.
Sam Deroo po krótkiej niemocy kończy atak.
Kolejny punkt na koncie Łuczniczki, która wygrywa długą wymianę po ataku Grzegorza Kosoka, kilkakrotnie broniąc po drodze ataki Sama Deroo.
Murilo Radke nie daje się po raz drugi nabrać na techniczne zagranie Sama Deroo.
Dawid Konarski nie mieści się w boisku.
Sam Deroo ośmiesza rywali kapitalną "roladką". Kędzierzynianie zaczynają się bawić siatkówką.
Kolejny błąd na koncie Jakuba Jarosza. Tym razem uderzenie bezpośrednio w aut.
Popisowa krótka z tyłu zagrana w kontrze przez parę Benjamin Toniutti - Łukasz Wiśniewski.
Jakub Jarosz popełnia jeden z nielicznych błędów, atakując w taśmę.
Dawid Konarski kończy sytuacyjną piłkę po wystawie, którą Paweł Zatorski wykonuje ... dłonią.
"Wiśniówka" na razie nie funkcjonuje w dzisiejszym meczu. Łukasz Wiśniewski popełnia nie pierwszy błąd w zagrywce.
Rafał Buszek dostaje prezent w postaci możliwości wykonania ataku na czystej siatce. Korzysta z niego idealnie.
Łukasz Wiese nie kończy dwóch kolejnych wystaw, co błyskawicznie wykorzystują rozpędzeni kędzierzynianie.
Zmiana kierunku nie przynosi Wiesemu zamierzonych efektów. Autowy atak po prostej.
Łukasz Wiese kończy atak i udowadnia, że nie czuje respektu przed bardziej doświadczonymi rywalami.
Obie ekipy wracają do wyjściowych ustawień.
Pierwszego seta kończy Sam Deroo , skutecznie blokując piłkę przechodzącą. ZAKSA wygrywa inauguracyjną partię bez wielkiego wysiłku.
Dawid Konarski daje ZAKSIE pierwszą piłkę setową.
Benjamin Toniutti popełnia błąd przy próbie bloku, dotykając antenki. Na wszelki wypadek o czas prosi Ferdinando De Giorgi, trener ZAKSY.
Kompletnie nieudana zmiana zadaniowa Piotra Makowskiego. Nikodem Wolański psuje serwis.
Kolejna widowiskowa kontra w wykonaniu ZAKSY, która kończy się punktowym atakiem z pipe'a Sama Deroo.
Kończył Jakub Jarosz razy kilka, zablokowali i jego. Konkretnie uczynił to Dawid Konarski.
Jakub Jarosz utrzymuje Łuczniczkę w grze.
Drugie rozegranie Murilo Radke do Wojciech Jurkiewicz już nieudane. Środkowy posłany na podwójny blok odbija się od rąk kędzierzynian.
A po chwili pięknym za nadobne odpowiada para Benjamin Toniutti - Jurij Gladyr.
Ładnym zagraniem popisuje się duet Murilo Radke - Wojciech Jurkiewicz.
Jurij Gladyr pewnie kończy krótką. ZAKSA od dłuższego czasu spokojnie utrzymuje wypracowaną na początku seta przewagę.
Łukasz Wiese nie wykorzystuje szansy na zdobycie kontaktowego punktu.
Jakub Jarosz wciąż praktycznie nieomylny.
Sam Deroo jest nie mniej skuteczny niż Jarosz i Konarski.
Dawid Konarski postanawia nie być gorszy od swojego vis a vis.
Jakub Jarosz dokłada punktowy serwis.
Jakub Jarosz chce udowodnić kędzierzyńskim kibicom, że nie zapomniał jak się gra w siatkówkę. I na razie wychodzi mu to bardzo dobrze.
Kędzierzynianie od pierwszych chwil dobrze czytają zamiary Murilo Radke. To daje im okazję do wyprowadzania kontr, którą teraz wykorzystuje Rafał Buszek.
Druga punktowa zagrywka ZAKSY. Tym razem jej autorem jest Sam Deroo.
Murilo Radke przekłada rękę na drugą stronę. Jego błąd jest wymuszony przez złe przyjęcie Łukasza Wiese.
Nawet Paweł Zatorski nie daje sobie rady z potężnym uderzeniem Jakuba Jarosza.
Punktowa zagrywka Jurija Gladyra. Ukrainiec udowadnia, że do zdobywania punktów tym elementem wcale nie potrzeba użycia ogromnej siły.
Wyjściowe składy: ZAKSA: Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) Łuczniczka: Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Wiese, Ruciak, Kosok, Żurek (libero)
W składzie ZAKSY na dzisiejsze spotkanie brakuje Patryk Czarnowski . Po stronie Łuczniczki nie wystąpią z kolei Jan Nowakowski i Bartosz Krzysiek.
Mecz rozpocznie się kilka minut po godzinie 20:00, zatem teraz zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania.
Witamy serdecznie w relacji na żywo z meczu 23. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Łuczniczką Bydgoszcz.