Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje siatkarskie na WP SportoweFakty.
PGE Skra Bełchatów już tylko w swoich rękach ma losy awansu do finału PlusLigi, a jeszcze dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów gra arcytrudne spotkanie w Gdańsku. Zapraszamy na relację z tego meczu na WP SportoweFakty.
MVP spotkania: Nicolas Marechal.
Kończy partię i całe spotkanie energicznym, a przede wszystkim udanym, atakiem Mariusz Wlazły.
A jednak! Błąd popełnia pewny dotychczas Srećko Lisinac! Dwie piłki meczowe zmarnowane, o czas prosi Philippe Blain.
Walczą olsztynianie. Wreszcie wygrali długą, ciekawą wymianę.
Myli się w ataku Bartosz Bednorz! Meczowa dla PGE Skry Bełchatów!
Kolejny ważny punkt zdobywa niezawodny dziś Srećko Lisinac. O czas prosi Andrea Gardini.
Z pomocą gospodarzom przychodzi wideoweryfikacja.
Kończy swój atak środkiem Srećko Lisinac.
Olsztynianie rewanżują się udanym blokiem i wracają do gry!
Podwójny blok PGE Skry zatrzymuje Bednorza! Ważny punkt dla gości.
Źle uderza w ataku Bartosz Bednorz.
Miłosz Zniszczoł przełamuje ręce Kłosa.
Thomas Koelewijn przedziera się środkiem przez czujny blok PGE Skry.
Bartosz Bednorz psuje serwis.
Skrze do pełni szczęścia brakuje 9 punktów. Na razie nie wygląda na to, żeby gospodarze byli w stanie złamać pewnie grającego rywala.
Myli się na zagrywce Mariusz Wlazły.
Bartosz Bednorz dobrze atakuje z lewej flanki.
Przedziera się środkiem Karol Kłos.
Mikko Oivanen atakuje po rękach Wlazłego.
Mikko Oivanen popisuje się skutecznym atakiem w pierwszym tempie.
Facundo Conte nie myli się w ataku na kontrze.
Myli się na zagrywce Srećko Lisinac.
Mikko Oivanen na kontrze przełamuje blok rywali.
Z przechodzącej piłki, po dobrej zagrywce, atakuje skutecznie Nicolas Marechal.
Nicolas Marechal obija ręce Oivanena.
Z wyprowadzeniem dobrej akcji po zagrywce Zniszczoła nie radzą sobie goście.
Facundo Conte psuje zagrywkę.
Według oficjalnych statystyk PGE Skra w drugiej partii miała pozytywne przyjęcia na poziomie ledwie 25%, a perfekcyjne - 0! I taktycznie wydaje się, że problemy bełchatowian wynikały w tej partii z trudności w odbiorze zagrywki. Jak będzie po zmianie stron?
Udanym atakiem środkiem popisuje się Srećko Lisinac.
Siatkarze PGE Skry wydają się być spokojni jak nigdy i mimo trudniejszych momentach chcą grać swoją siatkówkę. Widać, że wróciła w szeregi bełchatowian pewność siebie, a doświadczenie tej grupy w kluczowych momentach jest jej niezwykłym atutem. Ale do pełni szczęścia wciąż brakuje jednego seta.
Zaskakuje rywali zagrywką Facundo Conte i goście mają na koncie już dwa wygrane sety! Ale tym razem musieli się napracować znacznie bardziej niż w inauguracyjnej odsłonie.
Thomas Koelewijn zablokowany! W takim momencie!
Dłuższa wymiana szczęśliwie pada łupem olsztynian.
Mikko Oivanen myli się na zagrywce.
Potężnie uderza Facundo Conte.
Filip Stoilović psuje zagrywkę - nieznacznie.
Filip Stoilović kończy piłkę po wystawie jedną ręką Woickiego.
Dobrze w ważnym momencie atakuje Mariusz Wlazły.
Błąd popełnia Facundo Conte. Niezadowolony Argentyńczyk za dyskusje otrzymuje żółtą kartę, a w celu uspokojenia sytuacji drugi czas wykorzystuje Blain.
Mikko Oivanen obija ręce rywali.
Na koniec nerwowej wymiany z obronami w roli głównej myli się w trudnej sytuacji, po wystawie Potery, Filip Stoilović. Czas dla gospodarzy.
Psuje zagrywkę Thomas Koelewijn.
Nieudanie próbują bronić atak Wlazłego gospodarze.
Mariusz Wlazły punktuje, choć dopiero przy drugim podejściu.
Świetnie na kontrze zachowują się gospodarze i wychodzą na prowadzenie, zmuszając Blaina do wzięcia czasu.
Facundo Conte zablokowany na lewym skrzydle.
Znakomicie, z wyczuciem, atakuje Srećko Lisinac.
Bełchatowianie na drugiej przerwie technicznej mają minimalną przewagę.
Mikko Oivanen przegrywa rywalizację z dobrze ustawionym blokiem PGE Skry.
Miłosz Zniszczoł doprowadza do remisu, atakując przechodzącą piłkę. Znów spora w tym zasługa dobrze zagrywającego Woickiego.
Bartosz Bednorz kończy kontrę gospodarzy. Wcześniej dużo krzywdy przyjezdnym wyrządziła zagrywka Woickiego.
Mikko Oivanen przełamuje bełchatowski blok.
Rozpędzają się bełchatowianie, więc po nieudanym ataku Oivanena o czas prosi Andrea Gardini.
Z rywalizacji na siatce zwycięsko ostatecznie wychodzi Facundo Conte.
Mikko Oivanen psuje zagrywkę.
Srećko Lisinac udanie atakuje środkiem.
Facundo Conte mądrze zachowuje się na kontrze. Wcześniej udaną interwencją w obronie popisał się Kacper Piechocki.
Podwójny blok PGE Skry powstrzymuje Oivanena.
Paweł Woicki trafia zagrywką Marechala.
Skutecznie atakuje Miłosz Zniszczoł.
W siatkę wpada Nicolas Uriarte.
Mikko Oivanen przedziera się przez bełchatowski blok.
Bartosz Bednorz psuje zagrywkę.
Punkt dla gości po udanym ataku Mariusza Wlazłego.
PGE Skra Bełchatów w pierwszym secie miała 59 proc. skuteczności - rywale tylko 42 proc.
Po chwilowych problemach z początku seta bełchatowianie szybko się otrząsnęli i zaczęli grać "swoje". Dobra gra rozpoczynała się już od mocnej zagrywki, a kończyła na skutecznych atakach i czujnej grze w relacji blok-obrona.
Miłosz Zniszczoł zagrywa w siatkę i pierwszy set pada łupem PGE Skry Bełchatów!
W porę budzi się blok Indykpolu AZS-u.
Pierwsza piłka setowa dla Skry przy zagrywce Marechala.
Ponownie dobrym atakiem popisuje się Mikko Oivanen.
Facundo Conte daje kolejny punkt przyjezdnym. Serwuje Wlazły.
Mikko Oivanen przełamuje podwójny blok gości.
Asem serwisowym popisuje się Karol Kłos.
Facundo Conte serwuje w siatkę.
Zagrywka Facundo Conte sprawia, że piłka wraca na stronę gości, a ci doskonale wiedzą co z nią zrobić. Andrea Gardini prosi o czas.
Marcin Waliński przegrywa z rękami Mariusza Wlazłego.
As serwisowy Facundo Conte - ustrzelony Bartosz Bednorz.
Thomas Koelewijn daje punkt Akademikom po dobrym ataku środkiem.
Karol Kłos przedziera się środkiem.
Bartosz Bednorz wykorzystuje kontrę gospodarzy.
Z drugiej linii dobrze atakuje Marcin Waliński.
Miłosz Zniszczoł "załatwia" zagrywką Piechockiego.
Bełchatowianie kończą kolejną kontrę - tym razem środkiem. Znów w roli głównej Srećko Lisinac.
O czas prosi Andrea Gardini. Napór gości rośnie.
Kolejny raz bohaterem bełchatowian zostaje serbski środkowy.
Srećko Lisinac bezbłędnie kończy akcję środkiem.
Wideoweryfikacja przychodzi z pomocą gościom.
Dobrze plasuje Nicolas Marechal w wolne pole.
Facundo Conte psuje zagrywkę i to rywale mają na pierwszej przerwie technicznej cztery oczka zapasu.
Dłuższą wymianę dobrym atakiem kończy Facundo Conte.
Mariusz Wlazły powstrzymany blokiem przez Bednorza. Najgroźniejsze skrzydła PGE Skry wyłączone z gry!
Thomas Koelewijn blokuje Conte! Philippe Blain prosi o czas!
Świetny start gospodarzy! Dwie zaskakujące zagrywki wyprowadzają gospodarzy na wyraźne prowadzenie już na samym początku pierwszego seta.
Dobrym atakiem po rękach rywali spotkanie rozpoczyna Bartosz Bednorz.
Wyjściowe składy obu zespołów prezentują się następująco: Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Zniszczoł, Bednorz, Oivanen, Koelewijn, Waliński oraz Potera (libero). PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Kłos, Conte, Wlazły, Lisnac, Marechal oraz Piechocki (libero).
Pierwszy krok ekipa z Bełchatowa wykonała w minioną sobotę, pokonując 3:0 Cerrad Czarnych Radom
Od zeszłego tygodnia nowym trenerem PGE Skry jest Philippe Blain. Zadanie, przed jakim stanął, jest jasne: wygrać trzy ostatnie mecze sezonu zasadniczego bez straty seta i awansować do finału PlusLigi.
Siatkarze PGE Skry Bełchatów muszą wygrać dzisiaj bez straty seta, by do końca los udziału w wielkim finale mieć w swoich rękach.
Bełchatowianie mają rachunki do wyrównania z Akademikami z Olsztyna.
Zapraszamy na relację live z meczu Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów! Spotkanie to może mieć olbrzymie znaczenie dla ... składu finału PlusLigi w tym sezonie!