Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne.
AZS Politechnika Warszawska - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:27, 25:23, 25:18)
Na kłopoty Guillaume Samica - Francuz kończy ostatnią akcję.
Najpierw atak skończył Jarosz, potem bydgoszczanie dołożyli punktowy blok na rywalu.
W tej akcji AZS blokuje Ruciaka.
Trwa seria Michała Ruciaka. O czas poprosił Jakub Bednaruk.
I ponownie punktuje Michał Ruciak.
Honor gości ratuje Michał Ruciak, który wbija piłkę w boisko przeciwnika.
Gra bydgoszczan się posypała, nic im teraz nie wychodzi.
Filipa w zdobywaniu punktów mocno teraz wspiera Łukasz Łapszyński
Michał Filip znów skutecznie w tej części meczu.
Radke wraca, zmiany nie pomogły na rozpędzonych akademików.
Na boisku za Radke pojawił się Nikodem Wolański.
Można trudno i technicznie, można prosto jak Bartłomiej Lemański. A potem w kolejnej akcji dołożyć blok.
Atak Samiki bokiem do siatki z przerzuceniem piłki nad głową, tak akrobatyczne, że nie da się opisać.
Dawid Murek atakuje w siatkę. Wraca Klinkenberg. A w polu zagrywki AZS-u nadal Łapszyński.
Seria akademików trwa, o czas prosi Piotr Makowski.
Łukasz Łapszyński najpierw skończył atak, a teraz ma dobra serię w polu zagrywki.
W tym secie środek AZS-u funkcjonuje bez zarzutu. Atak kończy Jakub Kowalczyk.
O czas prosi Piotr Makowski
To musiało się tak skończyć, za nieskutecznego dzisiaj Jarosza, pojawia się Łukasz Wiese.
W rywalizacji jeden na jeden na środku górą Jakub Kowalczyk, który blokuje Grzegorza Kosoka.
Kosok nie kończy, ale zaraz w kontrze piłkę dostaje Jakub Jarosz  i umieszcza ją w boisku.
Już drugi set, kiedy to Guillaume Samica bierze ciężar gry na siebie i kończy sporo piłek, także tych trudnych.
Akademicy od początku seta bez zmian, Kowalczyk zostaje na boisku. Po drugiej stronie boiska pozostaje Dawid Murek
Ale w kolejnej akcji Dawid Murek też nie wystrzega się błędu.
No nie, posyłając piłkę w aut nie wygra się seta. Akademicy znów serwują swoim kibicom emocje.
Michał Filip znów skutecznie.
No i gdzie była ta piłka? Sędziowie mówią, że na aucie, wideoweryfikacja pokazuje, że w boisku. Czas dla Politechniki.
Po bardzo dobrym pierwszym secie skuteczność Filipa już niższa, ale nadal kończy większość tego, co dostaje.
Druga akcja z Jurkiewiczem w roli głównej, tym razem środkowy Łuczniczki zdobywa punkt.
Po kolejnej nieudanej akcji akademików o czas prosi Jakub Bednaruk.
Nie zawsze taktyka "siła razy ramię" się sprawdza. Bydgoszczanie blokują Michała Filipa.
Dobra zmiana Kowalczyka, to przy jego zagrywce AZS zdobywa kolejne punkty. A w akcji znów panowie Zagumny i Samica.
Zmiany nie pomogły, szybka akcja duetu Zagumny - Samica powoduje, że o kolejny czas prosi trener Makowski.
Trener Makowski próbuje ratować sytuację i znów stosuje podwójną zmianę.
I znów skutecznie Michał Filip, najlepiej punktujący w tym meczu zawodnik Politechniki.
Takie akcje są zawsze efektowne, "gwoźdź" w wykonaniu Bartłomieja Lemańskiego
Na ratunek w przyjęciu za Klinkenberga pojawia się Dawid Murek
Jest zagrywka, jest i blok. W tej akcji akademicy pokazali, jak funkcjonuje ta prosta zależność.
Jednak warszawianie od czasu do czasu zapunktują zagrywką, teraz zrobił to Guillaume Samica. O czas prosi Piotr Makowski.
Znów na zagrywce daje o sobie znać Michał Ruciak.
Niby gospodarze powinni mieć atut własnej hali, ale nie mogą się wstrzelić z zagrywką w boisko.
Dużo chaosu w tej akcji, w końcu sytuację wykorzystuje Michał Ruciak kończąc piłkę z drugiej linii.
Wobec plasika (bo trudno to inaczej określić) Samiki bydgoszczanie okazali się bezradni.
Na początku trzeciego seta powtórka z poprzedniego - seria na zagrywce autorstwa Michała Ruciaka.
Zmiana w szóstce AZS-u, tego seta w miejsce Świrydowicza rozpoczyna Jakub Kowalczyk
Warszawianie odrobili w tym secie kilkupunktową stratę i mieli dwie piłki setowe, tylko po to, by po własnych błędach przegrać tę partię.
Dwa skuteczne obicia bloku w końcówce przez Jakuba Jarosza
Skutecznie teraz Łukasz Łapszyński.
Michał Filip posłał piłkę w aut i ponownie mamy emocje w końcówce. O wideoweryfikację poprosił Jakub Bednaruk, ale decyzja sędziów utrzymana.
Seria Samiki, nawet wejście Murka na przyjęcie nie pomogło.
Co za seria zagrywek Samiki, teraz pocelował Kevina Klinkenberga. A w bydgoskim zespole zmiana powrotna, wracają Jarosz i Radke.
Tym razem błędu nie uniknęli bydgoszczanie i o czas prosi trener Piotr Makowski.
Tym razem Łukasz Wiese pomylił się w ataku. poprzednią akcję skończył.
Łapszyński jakoś przepycha piłkę z drugiej linii.
Podwójna zmiana w szeregach bydgoszczan, wchodzą na boisko Wiese i Wolański.
Bardzo sprytne zagranie na siatce Zagumnego daje AZS-owi kolejny punkt.
Po stronie akademików pojawił się punktowy blok, w roli głównej Paweł Zagumny.
Po kolejnym błędzie swoich siatkarzy Jakub Bednaruk traci cierpliwość i prosi o czas.
Ta kontra nie miała prawa się udać, goście blokują atak Łukasz Łapszyńskiego.
Szybka akcja w wykonaniu bydgoszczan i punkt na swoje konto dopisuje Grzegorz Kosok.
Zmiana w zespole Politechniki, na boisko wraca Łukasz Łapszyński.
Na zagrywce "szaleje" Murilo Radke. Tę serię stara się przerwać Jakub Bednaruk  i bierze czas.
Ewidentnie to nie jest dzień Jakuba Jarosza. Nie kończy kolejnego ataku. O czas prosi Piotr Makowski.
Punkt zdobywa Michał Filip  który na razie jest najjaśniejszym punktem AZS-u.
W polu serwisowym skutecznie Michał Ruciak, w efekcie skutecznym blokiem popisują się siatkarze Łuczniczki.
Mało ciekawy fragment gry, oba zespoły popełniają dużo błędów.
Druga w tym secie skuteczna akcja Guillaume'a Samici, tym razem z drugiej linii.
Najpierw skutecznie atakuje Jarosz, teraz blok warszawian obija Kevin Klinkenberg
Oba zespoły zaczynają w takich składach, w jakich kończyły poprzedniego seta.
Zagrywką nie popisał się też Kevin Klinkenberg i przyspieszył zakończenie tego seta.
Każda seria ma swój koniec, ta Michała Filipa w polu zagrywki też.
Teraz kontrę kończy nie kto inny, tylko Michał Filip , który nadal bardzo dobrze zagrywa.
Najpierw Filip utrudnia bydgoszczanom życie swoją zagrywką, potem kropkę nad i stawia warszawski blok zatrzymując Jarosza.
Najpierw trener Piotr Makowski prosi o wideoweryfikację. Po podtrzymaniu przez sędziów decyzji, prosi o drugi czas.
Michał Filip show -teraz atakujący kończy kolejną piłkę.
Siatka pomogła trochę warszawianom i rywale nie radzą sobie z zagrywką Filipa.
Może przyjęcie Wierzbowskiego nie było najlepsze, ale potem skończył atak.
Kontrę kończy Wierzbowski. O czas prosi trener Łuczniczki, Piotr Makowski
Swoje pięć minut mają środkowi obu drużyn, kończą swoje ataki. Ostatni należał do Jurkiewicza.
Za drugim podejściem gospodarze zdobywają punkt- ze środka skutecznie Waldemar Świrydowicz
Zmiana w zespole Politechniki, za Łapszyńskiego wchodzi Krzysztof Wierzbowski
Ofiarna obrona Pawła Zagumnego nie pomogła, punkt dla bydgoszczan.
W tym fragmencie seta mamy rywalizację dwóch atakujacych, na zagrania Filipa, skutecznie odpowiada Jakub Jarosz
Widowiskowy, a jednocześnie skuteczny, atak Filipa.
Skuteczny blok Wojciecha Jurkiewicza. O czas prosi Jakub Bednaruk.
Najpierw skutecznie Michał Ruciak, potem błąd miejscowych. Kolejny zresztą już w tym secie.
Na zagrywce dobrze radzi sobie Łukasz Łapszyński.
Michał Filip obija bydgoski blok.
Pomimo obrony Lemańskiego za 9 metrem, Michał Ruciak kończy atak.
Kolejny skuteczny blok warszawian.
W pierwszej akcji Jakub Jarosz zostaje zablokowany, ale w drugiej już wstrzeliwuje się w pole rywala.
Wyjściowe szóstki: AZS: Świrydowicz, Zagumny, Lemański, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) Łuczniczka: Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Ruciak, Kosok, Żurek (libero)
W pierwszej części sezonu gorą byli bydgoszczanie, którzy wygrali 3:1.
Serdecznie witamy z hali Arena Ursynów. Już niedługo rozpocznie się spotkanie pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i Łuczniczką Bydgoszcz Na razie zawodnicy obydwu drużyn rozgrzewają się.