• 16:25
  • 25:21
  • 25:20
Niestety żadna polska ekipa nie zagra w najlepszej "szóstce" Ligi Mistrzyń.
Niestety PGE Atom Trefl Sopot żegna się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Do szczęścia zabrakło dwóch setów.
Koniec spotkania. Ostatni punkt meczu zdobywa najjaśniejsza postać zespołu z Piacenzy: Floortje Meijners.
Pierwsza piłka meczowa wybroniona przez sopocianki.
W końcówce seta wszystko wpada po stronie PGE Atomu Trefla Sopot.
Floortje Meijners zaatakowała w trzeci metr!
Durajczyk myli się w przyjęciu.
Włoszki już na wielkim luzie popisują się efektownymi zbiciami.
Gorąca dyskusja pod siatką. Punkt ostatecznie trafia na konto sopocianek.
Wybuch radości w Piacenzie po ataku Sorokaite.
Sopocianki dwoją i troją się w obronie, jednak nie potrafią tego przełożyć na wyprowadzenie skutecznej kontry.
Floortje Meijners jest zdecydowanie najpewniejszą opcją w ataku gospodyń meczu.
Niestety aut po ataku Maret Balkestein-Grothues.
Atomówki schodzą na przerwę techniczną z jednym "oczkiem" przewagi.
W roli egzekutorki wystąpiła Katarzyna Zaroślińska.
Atomówki odbierają sobie szansę na zwiększenie przewagi psując zagrywkę.
Durajczyk blisko obrony jednak siła ataku Floortje Meijners była zbyt duża by zamortyzować piłkę.
Atomówki z większym trudem zdobywają punkty niż rywalki z Piacenzy. Tym razem Djerisilo musiała mierzyć się z podwójnym blokiem.
Sopocianki nie znajdują recepty na atak Floortje Meijners.
Ivana Djerisilo-Stanković nie kończy na pojedynczym bloku. Francesca Marcon odpowiada atomowym zbiciem z obejścia.
Zerwany atak w wykonaniu Sorokaite.
Minimalne prowadzenie gospodyń na przerwie technicznej.
Cztery punkty z rzędu stracone przez sopocianki. Gra w tym secie zaczyna się od nowa.
Yvon Belien zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki.
Indre Sorokaite włożyła całą siłę w swój atak. Czas na życzenie trenera Micellego.
Sopocianki nie wykorzystały szansy na zwiększenie prowadzenia. Zaroślińska zwolniła rękę w ataku, co po chwili wykorzystały rywalki.
Po ataku Zaroślińskiej sopocianki zdobywają 7 "oczko".
Yvon Belien skutecznie ze środka.
Znakomita gra blokiem Tokarskiej! Rośnie przewaga sopocianek.
Rozrzucony blok gospodyń. Ivana Djerisilo-Stanković wykorzystuje takie sytuacje.
Floortje Meijners posyła piłkę daleko w aut.
Atomówki odpowiadają środkiem. W ataku zaprezentowała się poniedziałkowa jubilatka: Maja Tokarska.
Od skutecznego zbicia rozpoczynają gospodynie.
Niestety, nieudane przyjęcie pogrążyło sopocianki w tej odsłonie. Nordmeccanica Piacenza potrzebuje jeszcze jednego seta by awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.
Brittnee Cooper ponownie w roli głównej. Tym razem Amerykanka zaatakowała już z pełną siłą.
Szczęśliwa akcja Cooper.
Zerwany atak Bauer.
Punktuje Djerisilo. To ostatni dzwonek dla sopocianek by powalczyć o wygranie seta.
Ekipa z Piacenzy coraz bliżej wygrania trzeciej odsłony.
Liczba zepsutych zagrywek PGE Atomu ciągle rośnie... Tym razem myli się Zaroślińska.
Katarzyna Zaroślińska skutecznie omija blok.
Czas na życzenie Lorenzo Micellego.
Zepsute zagrywki to ciągle największa bolączka PGE Atomu Trefla Sopot.
Ivana Djerisilo-Stanković nie zwolniła ręki przy sytuacyjnej wystawie co przyniosło efekt w postaci 14 punktu.
Cooper ustrzeliła zagrywką Floortje Meijners.
Floortje Meijners znajduje dziurę w sopockim bloku.
Po przerwie technicznej atakuje Maret Balkestein-Grothues.
Niemoc po sopockiej stronie trwa.
Szczęśliwa zagrywka Ognjenović przetoczyła się przez siatkę i zaskoczyła Cooper.
Niestety Maja Tokarska psuje zagrywkę.
Gdy Atomówki przyjmą dokładnie zagrywkę, są nie do zatrzymania.
Włoszki nie poradziły sobie z zagrywką Djerisilo.
Chaos zapanował po stronie PGE Atomu Trefla. Przypadkowe odbicia zemściły się na sopociankach.
Atomówki zmarnowały szansę na kontrę poprzez dotknięcie siatki.
Djerisilo znakomicie czuje się z lekko podwyższonych piłek.
Niestety przypomina się sytuacja z premierowej partii, gdy Atomówki oddały rywalkom inicjatywę.
Sorokaite w radości po ustawieniu bloku obiegła całe boisko.
Bardzo dobrze rozegrana piłka przed Radenković. Cooper kończy bez żadnych problemów.
Indre Sorokaite zaatakowała w siatkę.
Nieporozumienie w drużynie z Polski wykorzystane przez Sorokaite.
Maret Balkestein-Grothues w ostatnim meczu ligowym otrzymała nagrodę MVP, w dniu dzisiejszym Holenderka ponownie błyszczy na parkiecie.
Maret Balkestein-Grothues kończy drugą odsłonę meczu! Sopocianki wciąż w grze o II rundę play-off.
Maja Ognjenović zaskakuje sopocianki kiwką z drugiej piłki.
Kolejne oczko trafia na konto sopocianek. Przypominamy, że Atomówki muszą wygrać trzy sety by awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.
Precyzyjna kiwka Maret Balkestein-Grothues.
Kolejny błąd ekipy z Piacenzy! Presja nałożona przez sopocianki przynosi znakomite efekty.
Błąd Marcon. Rośnie przewaga sopocianek.
Włoszki zwolniły rękę, natomiast Atomówki wręcz przeciwnie! Maret Balkestein-Grothues znakomicie po skosie.
Zaroślińska punktuje z drugiej linii. Trzy "oczka" przewagi PGE Atomu na drugiej przerwie technicznej.
As serwisowy Brittnee Cooper !
Floortje Meijners pomimo zmiany pozycji ze środka na skrzydło radzi sobie nieźle w ofensywie.
Efektowna akcja duetu Radenković - Cooper.
Danica Radenković nie po raz pierwszy ustawia szczelny blok.
Wyjście na prowadzenie ewidentnie rozluźniło sopocianki, które zaczynają atakować z coraz większą siłą.
Włoszki punktują z drugiej linii.
Sopocianki coraz mocniej naciskają rywalki co przekłada się na kolejne punkty.
Maja Ognjenović bawi się rozegraniem. Po raz kolejny była zawodniczka Chemika Police posyła piłkę do swoich środkowych.
Włoszki nie podbijają ataku Maret Balkestein-Grothues.
Akcje Atomówek nie wyglądają jak do tej pory zbyt efektownie. Sopocianki przede wszystkim muszą popracować nad dokładnością przyjęcia.
Floortje Meijners dotyka siatki.
Uraz Marcon nie był groźny. Włoszka rozpoczyna w składzie drugą odsłonę.
Atomówki miały piłkę w górze na doprowadzenie do remisu. Jednak Tokarska zaatakowała w aut. Pierwszy set na korzyść Nordmeccanica Piacenza.
Ofiarna gra w obronie się opłaciła. Djerisilo rozwiązuje akcję precyzyjnym plasem w linię dziewiątego metra.
Problemy z przyjęciem po stronie PGE Atomu Trefla. Zaroślińska kończy z niewygodnej piłki.
Christina Bauer wykorzystuje prezent od sopocianek: zdobywa punkt z przechodzącej piłki.
Francesca Marcon przy zeskoku poczuła ból w stawie skokowym. Musi opuścić boisko.
Katarzyna Zaroślińska nieprzygotowana do obrony. Minimalne prowadzenie gospodyń.
Atomówki odetchnęły z ulgą po błędzie w ataku Sorokaite.
Niestety Atomówki wciąż nie mogą złapać rytmu na zagrywce.
Bauer łapie piłkę z obejścia na niesamowitym pułapie. Atomówki bezradne w obronie.
Ivana Djerisilo-Stanković coraz pewniej czuje się na lewej stronie siatki. Serbka wyrasta na najsilniejszy punkt ofensywy PGE Atomu.
Francesca Marcon obija ręce Danicy Radenković.
Po raz kolejny odpalił sopocki blok! Wicemistrzynie Polski obejmują prowadzenie.
"Czapa" w wykonaniu Mai Tokarskiej! Atomówki doprowadzają do remisu.
Ivana Djerisilo-Stanković punktuje z podwyższonej piłki.
Na parkiet wraca Danica Radenković.
Katarzyna Zaroślińska nie poradziła sobie z podwójnym blokiem. Cały czas to gospodynie są stroną prowadzącą grę.
Długa wymiana, obfitująca w niedokładności, pada łupem gospodarzy. Brittnee Cooper wpada w siatkę.
Błąd w ataku włoskiej ekipy. PGE Atom Trefl traci już tylko jedno oczko do rywalek!
Sorokaite nadziała się na podwójny blok.
Czwarta w tym meczu zepsuta zagrywka po stronie PGE Atomu Trefla.
Atomówki bliskie zatrzymania Bauer, jednak piłka wypada minimalnie w aut.
Pojedynczy blok Anny Kaczmar.
Ivana Djerisilo-Stanković zastępująca kontuzjowaną Kaczorowską wygrywa pojedynek na siatce.
Katarzyna Zaroślińska po raz pierwszy w meczu zaprezentowała swoje umiejętności w ofensywie.
Indre Sorokaite popisała się atakiem wziętym niczym z męskich rozgrywek. Utrzymuje się przewaga gospodyń.
Środek to główny atut włoskiej ekipy w premierowej odsłonie.
Holenderka Floortje Meijners przedziera się przez blok.
Trener Micelli szybko decyduje się na zmianę rozgrywającej. Anna Kaczmar pojawia się na parkiecie.
Niestety piłka dotknęła sopockiego bloku.
Problemy Atomówek z wyprowadzeniem ataku po przyjęciu zagrywki.
Jako pierwsza w meczu punktuje Indre Sorokaite.
Składy: Piacenza: Sorokaite, Belien, Bauer, Marcon, Meijners, Ognjenović, Leonardi (libero) PGE Atom: Tokarska, Cooper, Radenković, Djerisilo, Balkestein-Grothues, Zaroślińska, Durajczyk (libero)
Atomówki jako jedyny klub z Polski mogą awansować do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. Szansę tą straciły już siatkarki z Polic i Wrocławia.
- Nordmeccanica to z pewnością bardzo dobry zespół, który na dodatek będzie się chciał zaprezentować dobrze przed swoimi kibicami. Dla nas jest to kolejne spotkanie, na które bardzo mocno się nastawiamy i z którego chcemy wyjść zwycięsko - zapowiadała Magdalena Damaske.
Atomówki po raz czwarty w historii grają w pierwszej rundzie fazy play-off Ligi Mistrzyń. Po zwycięstwie 3:2 przed własną publicznością nad Nordmeccanicą Piacenza są blisko pobicia swojego najlepszego osiągnięcia.
Zapraszamy do relacji live z meczu I rundy play-off Ligi Mistrzyń. PGE Atom Trefl Sopot zmierzy się na wyjeździe z Nordmeccanica Piacenza.