Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE z meczów turnieju w Tokio.
Mamy trzecie zwycięstwo podczas turnieju w Tokio! Atak z lewego skrzydła zakończył Bartosz Kurek.
Podwójne odbicie u Polaków. Emocjonująca końcówka.
Podwójne odbicie jednego z Japończyków. Polacy mają piłkę meczową. Rywale ratowali się jeszcze challengem, ale sędziowie nie dopatrzyli się dotknięcia siatki przez Polaków.
Chwilę później zaserwował w aut.
Marcin Możdżonek ze środka nie dał szans rywalom.
Japończycy uwierzyli we własne siły. Shimizu obił nasz blok, a Stephane Antiga poprosił o czas.
Michał Kubiak został zablokowany. Ogromna radość w hali w Tokio.
Mimo kiepskiego przyjęcia Yanagida zdołał skończyć atak i znalazł dziurę w potrójnym polskim bloku.
Błąd ustawienia Japończyków. Punkt dla Polaków. O czas poprosił trener rywali.
Z szóstej strefy zaatakował Kubiak. W tym elemencie kapitan reprezentacji Polski jest niezawodny.
Podwójna zmiana w szeregach Polaków. Ponownie na boisku są Konarski i Drzyzga.
Buszek nie miał problemów ze skończeniem ataku z lewego skrzydła.
Shimizu został zablokowany. O czas poprosił trener Japończyków.
Pierwszy w tym spotkaniu challenge. Po sprawdzeniu zapisu wideo punkt przyznano Japończykom. Piłka po ataku zahaczyła o rękę polskiego blokującego. Pierwotnie sędziowie dali punkt Polakom.
Autowy serwis Yanagidy.
Marcin Możdżonek z przesuniętej krótkiej nie dał szans rywalom.
Mocny atak Yanagidy. Polacy nie mogą odskoczyć rywalom.
Bartosz Kurek z prawego skrzydła niemal na czystej siatce.
Skrót na Możdżonka to nie był najlepszy pomysł. Polski środkowy przyjął, a za chwilę potężnie zaatakował.
Karol Kłos skuteczny ze środka.
Udany atak Ishikawy, który oszukał polski blok.
Yanagida zepsuł zagrywkę. To już czwarty w ten sposób oddany punkt w tym secie.
Kontra Polaków zakończona atakiem Marcina Możdżonka.
Ze skrzydła pewnie zaatakował Yanagida.
Błąd Japończyków. Atak w taśmę, a następnie piłka wylądowała na aucie. W poprzednich setach po pierwszej przerwie technicznej Polacy zaczęli budować swoją przewagę.
Szczęśliwie punkt zdobyli Polacy po wygranej przepychance na siatce.
Kolejny błąd na zagrywce w wykonaniu Japończyków.
Udana kiwka Yanagidy.
Tym samym "zrewanżował się" Kurek.
Autowa zagrywka Ishikawy.
Kunihiro Shimizu znalazł dziurę w bloku Polaków.
Potężny atak Buszka z lewego skrzydła.
Kolejny udany atak ze środka w wykonaniu Kłosa. Środek to nasza ogromna broń w tym meczu.
Ishikawa oszukał polski blok.
Drugi zepsuty serwis Japończyków.
Trzeci set rozpoczęty od błędu na zagrywce.
Po dwóch setach Biało-Czerwoni dominują w bloku, w którym zdobyli 10 punktów, przy tylko jednym rywali. Przewagę mamy także ataku (27:21).
Na ostatnią akcję Kubiaka zastąpił Mateusz Bieniek, który skutecznie zakończył atak z... lewego skrzydła.
Dawid Konarski przełamał ręce blokujących.
Yoneyama zakończył kontrę Japończyków.
Marcin Możdżonek skutecznie ze środka.
Podwójna zmiana w szeregach Polaków. Na boisku pojawili się Konarski i Drzyzga.
Lżejsza zagrywka Kurka zmyliła Japończyków. Punkt dla Polaków.
Kontrę atakiem z szóstej strefy zakończył Michał Kubiak.
Kolejny błąd Ishikawy. Tym razem zaatakował w aut.
Marcin Możdżonek zablokował Ishikawę.
Rafał Buszek obił blok przeciwnika.
Yanagida zepsuł zagrywkę.
Rafał Buszek zastąpił Mateusza Mikę.
Seria błędów Polaków. O czas poprosił Stephane Antiga. Obie drużyny falują swoją dyspozycją w tej partii.
Udany atak Ishikawy z lewego skrzydła.
Yanagida zdobył 11 punkt. Po kilku minutach przerwy na boisku pojawił się Paweł Zatorski, który oczekiwał na zastąpienie zagrywającego Kłosa.
Dominacja Polaków. Skuteczny atak Kurka. Ishikawa kompletnie nie może sobie poradzić z serwisami Kłosa.
Potrójny blok Polaków zatrzymał atak rywali. To już dziewiąty punkt zdobyty w ten sposób.
Dobrze zagrywa Kłos, świetnie w bloku pracuje Możdżonek, a Mateusz Mika zakończył kolejną kontrę. O drugi czas poprosił selekcjoner reprezentacji Japonii.
Szósty punkt z rzędu zdobyty przez Polaków. Pomógł nam Shimizu, który długą akcję zakończył autowym atakiem.
Kontra Polaków zakończona atakiem Mateusza Miki w drugi metr.
Znakomity float w wykonaniu Kłosa. Ishikawa przyjął w trybuny.
Karol Kłos posłał z zagrywki skrót, z którym problemy mieli Japończycy. Przechodzącą na drugą stronę piłkę skończył Marcin Możdżonek. O czas poprosił trener rywali.
Świetny blok Możdżonka i Kurka! Yanagida zatrzymany.
Z kolei w siatkę zaserwował Kunihiro Shimizu.
Michał Kubiak zaryzykował na zagrywce, ale posłał piłkę w aut.
Bartosz Kurek przełamał blok Japończyków.
Kiwka Yanagidy dała punkt Japończykom.
Polacy po skutecznym ataku Kurka uciekli z niewygodnego ustawienia.
Japończycy od początku drugiej partii prezentują wyższą koncentrację.
Tym razem Shimizu oszukał polski blok.
Atak Shimizu zatrzymany przez blok Łomacza.
Kolejny udany atak ze środka Możdżonka.
Łomacz jedną ręką rozegrał do Możdżonka, a ten bez problemów zakończył atak ze środka.
Kiepski początek Polaków. O czas poprosił trener Stephane Antiga.
Takashi Dekita ustrzelił zagrywką Kubiaka.
Efektowny atak Ishikawy. Japończycy zaczęli omijać polski blok.
Drugą partię od udanej kiwki rozpoczął Bartosz Kurek.
W pierwszym secie Polacy mieli ogromną przewagę w bloku. W tym elemencie zdobyli 5 punktów, a Japończycy żadnego. Nasi rywali byli minimalnie lepsi w ataku (14:13) i zagrywce (2:1).
Mamy wygraną w pierwszym secie! Ostatnią akcję inauguracyjnej partii obiciem bloku zakończył Dawid Konarski.
Zaskakujący atak Yamauchiego ze środka.
Zepsuty serwis Kurka, którego zastąpił Drzyzga.
I właśnie Dawid Konarski zakończył tę wymianę skutecznym atakiem.
Konarski zastąpił Łomacza.
O czas poprosił trener Japończyków.
Tym razem Japończyk zepsuł zagrywkę, na szczęście.
As serwisowy Yuki'ego Ishikawy!
Potężna bomba z zagrywki Ishikawy. Piłki nie zdołał przyjąć Kubiak. O przerwę poprosił Stephane Antiga.
W końcówce Japończycy grają nieco lepiej niż wcześniej. Udany atak Ishikawy.
Zepsuta zagrywka Japończyków.
Buszek zastąpił Mikę.
Ishikawa obił ręce blokującego Kłosa.
Dobre przyjęcie Zatorskiego, a akcję zakończył Michał Kubiak.
Zmiana w zespole Japonii: za Fukuzawę wszedł Yoneyama.
Tatsuya Fukuzawa znalazł dziurę w bloku.
Mateusz Mika przekroczył linię trzeciego metra.
Udany atak Marcina Możdżonka z przesuniętej krótkiej.
Bartosz Kurek zaserwował w aut.
Punktowy blok Polaków! Japończycy nie mogą się przebić przez polską ścianę.
Kontra Polaków zakończona skutecznym atakiem Bartosza Kurka. Druga przerwa techniczna.
Zmiana w ekipie Japonii. Na boisku pojawił się drugi rozgrywający: Sekita.
Mateusz Mika kiwnął z lewego skrzydła. Zdezorientowani Japończycy nie zdołali podbić piłki. O czas poprosił trener Japończyków.
Z szóstej strefy potężnie zaatakował Michał Kubiak.
Ishikawa zaatakował z lewego skrzydła i poradził sobie z polskim blokiem.
Fatalny serwis Shimizu. Tym samym punkt zdobywają Polacy.
Yuki Ishikawa obił blok Polaków.
Kolejny blok Biało-Czerwonych. Zatrzymany Yamauchi.
Szybka akcja Biało-Czerwonych. Łomacz rozegrał krótką do Kłosa, a ten nie dał szans rywalom na obronę.
Tym razem Akihiro Yamauchi nie miał problemów ze skończeniem ataku.
Karol Kłos zatrzymał blokiem atakującego za środka Yamauchiego.
Potężny atak Bartosza Kurka i na pierwszej przerwie technicznej Biało-Czerwoni prowadzą.
Kunihiro Shimizu skutecznym atakiem doprowadził do wyrównania.
Dobra zagrywka Mateusza Miki. Piłka przeleciała przez palce Japończyka i mamy prowadzenie.
Michał Kubiak wykorzystał słabe przyjęcie rywali i wygrał przepychankę na siatce.
Niezbyt dobre przyjęcie zagrywki Japończyków, ale akcję uratował Marcin Możdżonek.
Polacy mają problem z zagrywką. Teraz zepsuł ją Bartosz Kurek.
Jest punktowy blok Biało-Czerwonych! Atak rywali zatrzymali Kurek i Możdżonek.
Zepsuta zagrywka Karola Kłosa.
Shimizu wcześniej zaserwował dwa skróty, z którymi problemy mieli Polacy. Tym razem trafił w siatkę.
Nieporozumienie między Łomaczem i Kłosem. Punkt dla Japończyków.
Kiepskie przyjęcie Polaków wykorzystał Fukuzawa, który skutecznie zaatakował z szóstej strefy.
Dekita skutecznie zaatakował ze środka.
Japończycy mecz zaczęli od błędu na zagrywce.
Wyjściowe szóstki: Japonia: Shimizu, Fukuzawa, Yamauchi, Fukuatsu, Ishikawa, Dekita, Nagano. Polska: Kurek, Łomacz, Kłos, Kubiak, Mika, Możdżonek, Zatorski.
W hali w Tokio rozbrzmiewają narodowe hymny obu krajów.
Dobiega końca rozgrzewka obu drużyn. Oto nasza zapowiedź tego meczu:
Po dwóch kolejkach Polacy mają na swoim koncie dwie wygrane. Z kolei Japończycy odnieśli jedno zwycięstwo i zanotowali jedną porażkę.
W hali w Tokio jest już komplet publiczności, którzy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie spotkania pomiędzy reprezentacjami Japonii i Polski.