• 28:30
  • 20:25
  • 29:31
Dziękujemy już serdecznie za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i jednocześnie zapraszamy na kolejne. Zmagania grupy D1 w łódzkiej Atlas Arenie dobiegły końca.
Koniec meczu! Karol Kłos nie kończy ataku z krótkiej. Francuzi dogrywają sobie dokładnie piłkę, co umożliwia im wyprowadzenie śmiertelnej kontry. "Gwóźdź do trumny" Polaków wbija Earvin Ngapeth.
Nicolas Le Goff chowa ręce w bloku przy ataku Bartosza Kurka, dzięki czemu ten uderza w aut.
Julien Lyneel skrzętnie wykorzystuje nasz blok.
Bartosz Kurek od razu odpowiada jednak skutecznym atakiem.
Myli się Kevin Le Roux, myli się i Bartosz Kurek.
Długa akcja kończy się po myśli Francuzów. Z dużych opresji wybawia ich Thibault Rossard.
Thibault Rossard przekracza linię środkową przy lądowaniu po ataku. Pierwszy setbol dla Polski! Ale najpierw czas dla Francji.
Bartosz Bednorz i Earvin Ngapeth psują zagrywki.
Bartosz Kurek bardzo szczęśliwie kończy piłkę przechodzącą. Najważniejszy jest jednak nie styl, a efekt końcowy.
Bartosz Bednorz poluje na palce blokujących, ale ich nie zahacza.
Obroniona. Dzięki potężnemu atakowi po bloku w wykonaniu Bartosza Kurka.
Pierwsza piłka meczowa dla Francji po ataku Nicolasa Le Goffa.
Bartosz Kurek doprowadza do remisu.
Prowadzenie gościom przywraca jednak nikt inny jak Thibault Rossard.
As serwisowy Rafała Buszka. Jego skrót kompletnie zaskakuje Francuzów!
Thibault Rossard dwa razy się nie myli.
Kevin Le Roux psuje serwis. Jedno z największych zagrożeń za Polakami.
Polacy nie po raz pierwszy nawiązują bolesną znajomość z francuskim blokiem. Czas dla Stephane'a Antigi.
Fatalny techniczny błąd Bartosza Kurka. Francja odzyskuje prowadzenie.
Jak trwoga, to do Thibaulta Rossarda, a ten już wie, co robić. Julien Lyneel za Trevora Clevenota.
Bartosz Kurek szybko odkupuje winy.
Kolejna świetna zagrywka Mateusza Bieńka, ale Bartosz Kurek dotyka siatki przy piłce przechodzącej.
Mateusz Bieniek wyprowadza Polskę na prowadzenie asem serwisowym.
Piłka rzucona odgwizdana jednemu z Francuzów. Na tablicy świetlnej pojawia się remis.
Nie wszystkie sztuczki techniczne przynoszą jednak Earvinowi Ngapethowi dorodne owoce. Teraz zablokowany.
Widząc duże zagubienie swoich podopiecznych, na wzięcie przerwy decyduje się Stephane Antiga.
Earvin Ngapeth ze stoickim spokojem obija ręce polskich blokujących. Na jego twarzy pojawia się bardzo szeroki uśmiech.
Co za akcja w wykonaniu Thibaulta Rossarda! Najpierw kapitalnie podbija potężny cios Bartosza Kurka, a potem wstaje z kolan i wykańcza kontrę uderzeniem po bloku!
I już Polacy nie mają żadnej zaliczki, bo od bloku odbija się Bartosz Bednorz.
Dotknięcie siatki po polskiej stronie powoduje, że nasza przewaga niemal w całości stopniała.
Earvin Ngapeth próbuje ataku hakiem z drugiej linii, ale piłka nie przelatuje przez taśmę.
Trevor Clevenot próbuje zagrania technicznego, ale przebiegłość tym razem nie okazuje się jego sprzymierzeńcem.
Do wyjściowego składu Polaków powraca na trzeciego seta Rafał Buszek. Pozostaje w nim natomiast Mateusz Bieniek.
Oba zespoły kończą rozgrzewkę, zaraz rozpocznie się trzeci set. A tymczasem krótka statystyka najlepiej punktujących po dwóch setach. Polska: Bartosz Kurek - 14 pkt Francja: Thibault Rossard - 10 pkt
Oba zespoły udają się do szatni. Przed nami około 8-10 minut przerwy.
Francuzi nie mają problemów z przypieczętowaniem triumfu w kolejnej odsłonie. Staranna wystawa do lewego skrzydła spokojnie wystarcza Earvinowi Ngapethowi na definitywne rozstrzygnięcie jej losów.
Bartosz Kurek jednak również zagrywa w aut. Pierwsza piłka setowa dla Francji.
Thibault Rossard kończy kolejny atak, ale w polu zagrywki nie spisuje się już tak dobrze.
Po punktowym serwisie Kevina Le Roux sytuacja Polaków robi się już bardzo nieciekawa.
Thibault Rossard na pewien czas zszedł w cień, ale stopniowo wraca na swój optymalny poziom. Z akcji na akcję jego skuteczność wzrasta. Czas dla Polski.
Paweł Zatorski znajduje piłkę po potężnym ataku Kevina Le Roux, ale nie daje już rady jej odpowiednio zamortyzować.
Bartosz Kurek przed chwilą popełnił błąd, ale nadal jest zdecydowanym liderem polskiej kadry.
Zagrywka Bartosza Kurka mocna ... i tyle. Zatrzymuje się bowiem w siatce.
W trudnym momencie ciężar gry ofensywnej bierze na siebie Trevor Clevenot. I czyni to bardzo skutecznie, zdobywając dwa punkty atakiem.
Prosty błąd po stronie Francji. Jej zawodnicy zaczynają się nieco denerwować.
Kolejna wygrana kontra przez Polaków powoduje już niepokój u trenera Francuzów Laurenta Tillie, który prosi o przerwę. Udanym zagraniem popisuje się Bartosz Kurek.
A Artur Szalpuk przełamuje ręce blokujących i zdobywa cenny punkt dla Biało-Czerwonych.
Earvin Ngapeth nie odnaleźć rytmu w polu serwisowym.
Pojedynczy blok przed Bartoszem Kurkiem, ale ten popełnia akurat jeden z nielicznych błędów.
Bartosz Bednorz nie ściąga piłki i zdobywa punkt w trudnej sytuacji.
Pora na garść statystyk. Najlepiej punktującym graczem pierwszego seta był Bartosz Kurek (9 "oczek"). Po stronie francuskiej najczęściej udanymi zagraniami ofensywnymi popisywał się Earvin Ngapeth (5 pkt).
Artur Szalpuk rozpoczyna udział w meczu od skutecznego ataku, ale po chwili Bartosz Kurek niweczy jego wysiłek błędem z zagrywki.
Kolejna "czapa" na Rafale Buszku. Stephane Antiga traci cierpliwość. Na boisko wchodzi Artur Szalpuk.
Rafał Buszek, podobnie jak w starciu z Rosją, zupełnie nie radzi sobie w ataku. Czas dla Polski.
Francuzi potwierdzają, że mają opracowanych wiele form wyprowadzenia akcji w kontrze. Atak z piątej strefy kończy Earvin Ngapeth.
Zepsute zagrywki mocno zaważyły na jakości pierwszego seta. Druga partia również rozpoczyna się od błędu Earvina Ngapetha w polu serwisowym.
Koniec pierwszego seta! Wyblokowanie ataku Bartosza Kurka stwarza Francuzom idealną okazję do wyprowadzenia kontry, którą z zimną krwią skutecznie wykańcza Earvin Ngapeth.
Poza linię końcową serwuje też Rafał Buszek.
Błąd przełożenia rąk po stronie polskiej, zepsuty serw ze strony francuskiej.
Kevin Le Roux popisuje się niezłą obroną, ale Thibault Rossard popełnia błąd podwójnego odbicia. Polacy mają trochę szczęścia.
Błędem w zagrywce odpowiada także Karol Kłos.
Kevin Le Roux z krótkiej zdobywa punkt, ale Earvin Ngapeth psuje serwis.
Za sprawą Bartosza Kurka bronimy drugiego setbola.
Earvin Ngapeth źle sobie przyjmuje, ale znacznie lepiej atakuje.
Bartosz Bednorz potężnie z lewego skrzydła. Przed nami zatem walka na przewagi!
Nicolas Le Goff bez problemu kończy krótką. Francja ma pierwszą piłkę setową.
Trevor Clevenot wykorzystuje dobre rozegranie Benjamina Toniuttiego.
Bartosz Kurek liderem z prawdziwego zdarzenia. Po jego skutecznym ataku z kontry mamy remis!
Bartosz Kurek nie daje szans w przyjęciu Trevorowi Clevenotowi, posyłając potężną bombę serwisową po prostej! Polacy łapią kontakt z rywalem, jeszcze wszystko jest w pierwszym secie otwarte!
Piotr Nowakowski najpierw świetnie pracuje pasywnym blokiem, a następnie kończy z krótkiej w kontrataku.
Bartosz Kurek również poprawia niezbyt dokładną wystawę, zdobywając punkt zbiciem z prawego skrzydła.
Earvinowi Ngapethowi nie trzeba wystawiać dokładnie. Potrafi poradzić sobie z zaniżonych wystaw, co dokumentuje chytrą kiwką.
Piotr Nowakowski wychodzi na zero. Kończy atak, psuje zagrywkę.
I raz jeszcze w roli głównej leworęczny Thibault Rossard.
Z kolei w kontrze bez kompleksów poczyna sobie młody Trevor Clevenot, obijając ręce Polaków.
Kevin Le Roux jest dziś śmiertelnie groźny w polu serwisowym. Drugi as środkowego.
Thibault Rossard podtrzymuje dobrą passę. Obie strony popełniają również błędy w zagrywce.
Earvin Ngapeth rehabilituje się za nieudany atak. I to w jakże efektowny sposób!
Filigranowy Grzegorz Łomacz też potrafi blokować, o czym boleśnie przekonuje się Earvin Ngapeth.
Kolejny niepowodzenie Polaków w ataku. Tym razem zerwany atak Bartosza Kurka.
Szczelny podwójny blok Francuzów okazuje się zaporą nie do sforsowania dla Francuzów.
We francuskiej ekipie doszło do nieoczekiwanej zmiany tuż przed startem pojedynku. W wyjściowym ustawieniu widzimy Trevora Clevenota zamiast awizowanego Nicolasa Marechala.
Jeszcze jedno udane zagranie na koncie Thibaulta Rossarda, tym razem blok na Rafale Buszku. Czas dla Polski.
107 km/h - taką prędkość osiąga piłka po zagrywce Kevina Le Roux. Polscy przyjmujący stoją jak wryci.
Thibault Rossard zastępuje w "szóstce" na pozycji atakującego Antonina Rouziera. I rozpoczyna mecz od udanego ataku.
Wyjściowe składy: Polska: Nowakowski, Kurek, Kłos, Łomacz, Buszek, Bednorz, Zatorski (libero) Francja: Toniutti, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal, Rossard, Grebennikov (libero)
Drużyny pojawiają się na boisku. Pora na hymny narodowe.
Za nami już piosenka "Zawsze tam gdzie Ty". Rozgrzewka obu ekip dobiega końca. Już za kilka chwil zostaną odegrane hymny narodowe.
Antonin Rouzier prezentuje w Łodzi dobrą dyspozycję. Polacy muszą dziś zwrócić na niego szczególną uwagę.
Na około 13 minut przed rozpoczęciem konfrontacji polsko-francuskiej zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.
Obie drużyny przystąpią do meczu podrażnione sobotnimi porażkami. Polska okazała się gorsza od Rosji (1:3), zaś Francja od Argentyny (2:3).
Witamy serdecznie w relacji na żywo z meczu grupy D1 Ligi Światowej 2016 między Polską a Francją.