Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych relacji.

Bartosz Pietruczuk wchodzi za Mateusza Mikę.

Po stronie Łuczniczki podwójna zmiana. Za Marcela Gromadowskiego i Patryka Szczurka Piotr Sieńko oraz Bartosz Filipiak.

Broni Mateusz Czunkiewicz, a w kontrataku skuteczny nie kto inny, jak Igor Yudin.

Po stronie Lotosu Trefla grę trzyma tylko Igor Yudin.

Damian Schulz i Mateusz Mika są dziś niezawodni. Atakujący Lotosu Trefla właśnie skończył kolejny atak.

Przepraszamy za przerwę w relacji. Wystąpiły problemy techniczne.

W antenkę trafia Mateusz Mika, ale bydgoszczanie mieli swój udział w tej akcji. Ich obrony były godne podziwu.

Mateusz Mika w charakterystycznym dla siebie ataku "hakiem" na lewym skrzydle.

Igor Yudin wpada w potrójny blok gospodarzy.

Ze środka atakuje Mateusz Sacharewicz i pozwala swojemu zespołowi na utrzymanie przewagi.

Damian Schulz nabija mocno piłkę na bydgoski blok.

Dmytro Paszycki psuje zagrywkę.

Damian Schulz zdobywa pierwszy punkt dla gospodarzy w tym secie.

Patryk Szczurek upolował zagrywką Mateusza Mikę.

Czy Lotos Trefl Gdańsk zdobędzie pełną pulę punktów w tym spotkaniu?

Zdecydowanie wygrywa tę partię Lotos Trefl Gdańsk.

Marcel Gromadowski próbuje ratować obraz gry Łuczniczki w tym secie.

Za to Damian Schulz już o blok zahaczył.

Mieli rację sędziowie. Piłka nie dotknęła bloku.

Zaatakował sobie Michał Masny. Według sędziów w aut, ale sprawdzi to Andrea Anastasi.

Czujnie na siatce Miłosz Hebda.

Nie kończy atakuWojciech Jurkiewicz, za to Miłosz Hebda kontratak - jak najbardziej.

Marcel Gromadowski  zmienia Bartosza Filipiaka w obliczu niemocy w ataku, która go dopadła.

Bezradni zupełnie są siaktarze z Bydgoszczy.

Miłosz Hebda kiwa w boisko przeciwnika.

Wraca na boisko Patryk Szczurek.

Nie radzą sobie z poukładaniem swojej akcji siatkarze Łuczniczki. Koncertowo gra Dmytro Paszycki.

O drugi już w tym secie czas prosi Piotr Makowski.

I as serwisowy Michała Masnego.

Kolejny punktowy blok gdańszczan!

Opuszcza boisko Patryk Szczurek. Zastępuje go Piotr Sieńko.

Łuczniczka Bydgoszcz też korzysta ze swoich środkowych. Tym razem punktuje Jan Nowakowski.

Bartosz Gawryszewski zdobywa punkt, atakując ze środka.

Świetnie pracują w defensywie gdańszczanie.

Mocno i skutecznie atakuje Damian Schulz.

Punkt dla Lotosu Trefla Gdańsk, chociaż ofiarnie bronił Mateusz Czunkiewicz.

Teraz czeka nas 10-minutwa przerwa.

Imponującym blokiem Lotos Trefl Gdańsk kończy tę partię i wyrównuje wynik meczu.

Piotr Makowski prosio przerwę, która prawdopodobnie nic mu już nie da w tej odsłonie.

Damian Schulz kończy kolejną długą wymianę, dając swojemu zespołowi piłkę setową.

Szybkie rozegranie Patryka Szczurka do swojego kapitana.

Wojciech Jurkiewicz wchodzi na boisko za Mateusza Sacharewicza.

Damian Schulz kończyu długą wymianę.

Odpowiada jego vis a vis, Dmytro Paszycki.

Blok-aut uderza Mateusz Sacharewicz.

Kacper Bobrowski za Jana Nowakowskiego wchodzi na zagrywkę.

Wskazówki szkoleniowca podziałały. Bartosz Filipiak punktuje z prawego skrzydła.

Czas dla Piotra Makowskiego, bo Lotos Trefl Gdańsk powiększa przewagę.

Próbują go zablokować bydgoszczanie, są nawet coraz bliżej, ale jeszcze nie znaleźli sposobu, by go zatrzymać.

Co by zrobili gdańszczanie gdyby nie Mateusz Mika? Przyjmujący ponownie w udanym ataku.

Z ogromną siłą wbił teraz piłkę w boisko Damian Schulz.

Opłaciła się cierpliwość Bartosza Filipiaka. Po jego dwóch obronach błąd popełnili gospodarze. Remis w Ergo Arenie.

Błyskawicznie atakuje Bartosz Filipiak.

Akcja została powtórzona, po czym w siatkę zaserwował Dmytro Paszycki.

Czy Łuczniczka Bydgoszcz dotknęła siatki? Piotr Makowski sprawdza.

Mateusz Mika najpierw skutecznie atakuje, a potem psuje zagrywkę.

As serwisowy Michała Masnego pozwala miejscowemu zespołowi wyjść na prowadzenie.

Wyraźnie męczą się z własną grą gospodarze, ale udaje się Damianowi Schulzowi obić ręce blokujących bydgoszczan.

Miłosz Hebda trudnymi serwisami odrzuca przeciwników od siatki, a jego zespół wykorzystuje okazję do kontrataku.

Gdańszczanie nie mogą skończyć ataku. Bartosz Filipiak za to nie ma z tym problemu.

Jakub Rohnka przekroczył linię zagrywki. Lotos Trefl Gdańsk na początku drugiego seta żyje błędami rywali.

Z drugiej linii punkt zdobywa Igor Yudin.

Zaatakował lekko, ale skutecznie ze środka Mateusz Sacharewicz.

Kolejny challenge na niekorzyść gospodarzy. Łuczniczka Bydgoszcz wygrywa pierwszego seta po ponad 40 minutach walki. (I set, 36:38)

Był aut. Podobnie jak po ataku Schulza, tym razem jednak to sędzia prosi o challenge (I set, 36:37).

Andrea Anastasi sprawdza, czy Gawryszewski zaatakował w aut. W takiej końcówce nie pozostawi nic przypadkowi.

Ukrainiec myli się jednak w polu serwisowym (I set, 36:36).

Dmytro Paszycki przedłuża szanse swojej drużyny w tym secie. (I set, 35:35)

Pewności siebie nie traci w ataku także Damian Schulz. (I set, 34:34)

Igor Yudin atakuje z szóstej strefy i trafia w boisko. (I set, 32:33)

Nerwowa końcówka źle wpływa na zagrywkę. Mylą się Mateusz SacharewiczMiłosz Hebda (I set, 31:31).

Trafił. Niezwykłe emocje w końcówce inauguracyjnej partii. (I set, 30:29).

Sprawdzamy, czy Damian Schulz trafił w boisko.

Tym razem zablokowany gdański przyjmujący (I set, 29:29).

Wykręcił piłkę po prostej Miłosz Hebda. (I set, 29:28)

Zadaniowo za Jana Nowakowskiego wszedł na jedną akcję Piotr Sieńko.

Obydwa atakujący nie wahają się wykorzystywać swoich środkowych. Tym razem punkt zdobywa Jan Nowakowski. (I set, 27:27)

W obliczu pierwszej piłki setowej dla Lotosu Trefla o przerwę prosi Piotr Makowski.

Nie wytrzymuje presji Igor Yudin i zagrywa w aut. (I set, 26:26)

Bronią się siatkarze z Pomorza. Punktuje ze środka ich kapitan, Bartosz Gawryszewski (I set, 25:25).

Kolejna przerwa dla trenera Lotosu Trefla.

Patryk Niemiec na zagrywce zastępuje Miłosza Hebdę.

Z drugiej linii atakuje Jakub Rohnka i jego zespół ma pierwszą piłkę setową! (I set, 23:24)

ZablokowanyMiłosz HebdaŁuczniczka Bydgoszcz na prowadzeniu! (I set, 22:23)

Czas dla Andrei Anastasiego.

Schulz próbuje zrobić to samo, ale nie trafia w boisko. (I set, 22:22)

Sprytnie kiwa w linię boczną Bartosz Filipiak. (I set, 22:21)

Nie wstrzymuje ręki na prawym skrzydle Schulz. (I set, 22:20)

Kolejną zagrywkę psują goście. Tym razem Jan Nowakowski . (I set, 21:19)

Zmiany powrotne.

I punktuje od razu Romać!

Podwójna zmiana. Przemysław Stępień i Szymon Romać wchodzą, Damian Schulz i Michał Masny schodzą.

Zmiana zadaniowa w zespole z Bydgoszczy. Kacper Bobrowski zmienia Mateusza Sacharewicza.

Po skosie potężnie atakuje Bartosz Filipiak. (I set, 17:16)

Ależ wyczyścił swoim kolegom siatkę Patryk Szczurek! (I set, 16:15)

Serwisem zdobywa punkt Jakub Rohnka. Bydgoszczanie odrabiają straty (I set, 16:14).

W świetnej formie jest Dima Paszycki! (I set, 16:12).

Ci sami dwaj zawodnicy teraz skuteczni w bloku (I set, 15:11).

Punktuje Paszycki, ale duża w tym zasługa czujnej obrony Damiana Schulza na dziewiątym metrze (I set, 14:10).

Pojedynczym blokiem Jan Nowakowski powstrzymuje Damiana Schulza. (I set, 12:10)

O czas prosi trener Piotr Makowski.

Ponownie punktuje Mateusz Mika. (I set, 12:8)

Ze środka zaatakował skutecznie Jan Nowakowski. (I set, 10:8)

Akcja będzie powtórzona.

Podwójne odbicie Mateusza Miki. Sprawdzą gdańszczanie, czy między tymi odbiciami piłka nie dotknęła siatki.

Skuteczny z lewego skrzydła Igor Yudin. (I set, 9:7)

Piłka po zagrywce Schulza wylądowała w pobliżu końcowej linii boiska. Videoweryfikacja wykazała, że był as serwisowy. (I set, 9:6)

Młody atakujący gospodarzy wybija piłkę po rękach blokujących Łuczniczki (I set, 8:6)

Nie poradzili sobie bydgoszczanie z zagrywką Damiana Schulza. (I set, 6:5)

Wyrównany początek spotkania. Po stronie Lotosu Trefla Gdańsk jak na razie nie do zatrzymania jest Mateusz Mika. (I set, 3:4)

Lotos Trefl Gdańsk: Mika, Masny, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Gacek (libero)

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Rohnka, Filipiak, Yudin, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero)

Witamy Państwa z Ergo Areny, gdzie właśnie rozpoczyna się mecz Lotosu Trefla Gdańsk z Łuczniczką Bydgoszcz!