Tym samym łodzianki przegrywają pierwsze spotkanie w tym sezonie. Było na co popatrzeć!

15:7. Ta kiwka Ganszczyk nie miała prawa wpaść w parkiet... a jednak! MKS nie pozwolił rywalowi wrócić do gry w ostatnim secie.

MVP: Helena Horka (Tauron MKS)

Daleki aut po zagrywce Pyci i to jest piłka meczowa dla Zagłębianek.

13:6, Dziękiewcz podbija znów serca dąbrowskich kibiców. Wraca Beier.

12:6, środkowa Budowlanych już nie popełniła kolejnego błędu.

12:5, seria błędów łodzianek, teraz Pycia dotyka siatki!

Po raz pierwszy na boisku pojawia się Julia Twardowska.

10:5, i znów szybkością wykazała się kiwająca z przechodzącej piłki Lena Dziękiewicz!

9:5, euforia na trybunach po bloku Dziekiewicz.

8:5 i zmiana stron po kiwce grającej doskonałe zawody Horki.

7:5, żelazne nerwy miała Regan Scott w tej trudnej próbie ze skrzydła.

6:5. Wojnę nerwów wygrała Grobelna, której punkt zmusił Serramalerę do wzięca przerwy.

Podwójne odbicie Darii Paszek i 6:4.

6:3. Niejedna siatkarka mogłaby pozazdrościć Beier dynamiki ciała w ataku.

6:2. Polańska psuje serwis. Można się było tego spodziewać...

5:1. Paszek nie umiała przedostać się przez łódzki blok, takich dylematów nie miał Helena Horka.

Argentynka jeszcze raz punktuje w polu serwisowym!

3:0, Castiglione zaskoczyła swoim serwisem Maj-Erwardt, szybki czas dla gości.

1:0, dobry start Heleny Horki w decydującego seta.

Jeszcze żaden z zespołów walczących w Hali Centrum nie przegrał w tym sezonie piątego seta. Ktoryś z nich jednak musi...

23:25. Regan Scott żle przyjmuję piłkę, na którą czekała z przyjemnością Martyna Grajber. A więc piąty set!

Piłka setowa po ataku Pyci po skosie.

23:23, Vincourova z zagrywki w aut.

22:22, sytaucję swojej drużyny ratuje Heike Beier.

22:21, daleki serw rezerwowej Tobiasz.

21:20. Beier przegrała z zagrywką Paszek, banda reklamowa przegrała z biegnącą do obrony Maj-Erwardt. Czas dla gości!

20:20, Scott uderzyła po palcach rywalek. Ależ emocje w Hali Centrum!

19:20. Dawno nie widzieliśmy punktującej Ganszczyk, dopiero teraz...

18:19. Trochę zbyt pochopne uderzenie Grobelnej.

17:19. Paszek i Grajber tym razem spisały się na lewym skrzydle.

16:18. Kapitan Taurona MKS-u przedłuża nadzieję zespołu na odwrócenie wyniku.

15:17. Można mieć było zastrzeżenia do tego ataku Scott, ale piłka po nim mimo wszystko trafiła tam, gdzie chciała Amerykanka.

14:16. Raz dąbrowianki się wyratowały, ale Pycia w drugiej szansie byłą nieomylna.

14:15. Bezkompromisowa akcja Dziękiewcz, dla odmiany, ze środka.

13:14. Regan Scott - to jej musza podziękować kibice za ostatnią akcję.

11:13. Paszek ma swój kolejny moment chwały, punktowa zagrywka zmniejsza dystans punktowy.

9:13. Jeżeli ktoś z Was ma w swoim składzie Wygraj Orlen Ligę Gabriele Polańską, to z pewnością jest teraz szczęśliwym człowiekiem.

9:11. Czysta siatka atakującej z szóstej strefy Grobelnej i... trener Krzyształowi prosi na przerwę po straconym punkcie.

8:11. Minimalna luka między rękami Polańskij wystarczyła Paszek do wykonania zadania.

7:11, po autowym ataku Horki o czas prosi Juan Manuel Serramalera.

7:10. "Malina" - cud dziewczyna! Martyna Grajber powiększa prowadzenie Budowlanych.

6:9. Vincourova wycisnęła z Polańskiej w ataku wszystko, co najlepsze.

6:8. Castiglione nie zatrzymała sprytnie atakującej Grajber.

5:7. Mimo fatalnego przyjęcia Scott kontra MKS-u wyszła wzorowo dzięki chłodnej głowie 35-letniej Czeszki.

4:6. Weiss długo szukałą luki w obronie rywalek, ale po jakimś czasie wystarczyło tylko dostarczyć piłkę Horce.

Tym razem polska Belgijka znalazła sposób na ręce blokujących.

Pierwszy punkty dla Zagłębianek po zbyt optymistycznym zbiciu Grobelnej z drugiej linii.

0:4. Nie pomogła podwójna zmiana, Grajber znów ośmieszyła przyjęcie MKS-u.

0:3, Polańska znalazła najwidoczniej patent na czeską siłę!

0:2. Weiss popełnia błąd przy rozegraniu na środek do Ganszczyk.

19:25. Gabriela Polańska kończy trzeciego seta. Mecz jeszcze trwa, głównie dzięki efektownym blokom przyjezdnych.

18:24. Kaliszuk znów zawodzi w odbiorze.

18:23. Pogorszyło się przyjęcie w MKS-ie, Kaliszuk uderzyła w siatkę.

18:22. Grajber punktuje po prostej, gdzie miała wiele miejsca. Ostatnia deska ratunku w postaci 30 sekund przerwy dla gospodyń.

Ależ to był blok Polańskiej! 18:21, Kaliszuk zmienia Paszek.

18:20. Piłka po zagrywce Grobelnej wpada idealnie między przyjmujące rywala.

Remis po 18 po akcji w bloku Ganszczyk i Paszek, szykuję się wspaniała końcówka partii!

17:18. Atak Paszek w sam koniec boiska jednak okazał się udany!

16:17. Scott punktuje zagrywką! Łodzianki nie wykorzystały slabszego momentu przeciwnika i Błażej Krzyształowicz prosi je na rozmowę.

15:17. Vincourova tak zaczarowała piłkę... że popełniła podwójne odbicie.

14:17. Scott poddała się przy zagrywce Beier.

14:16. Blok Pyci na Horce musi szczególnie smakować doświadczonej środkowej. Czas dla Taurona MKS-u.

14:14. Pierwszy atak Horki brutalnie zatrzymany, Czeska postawiła potem na kiwnięcien i to przyniosło efekt.

17 punkt Horki i licznik ciągle bije, 11:11

10:11. Weiss wyrzuca serwis w daleki aut po skosie.

9:10. Daria Paszek nie może sobie od dłuższego czasu poradzić z długimi rękami Polańskiej.

9:8. Perfekcyjnie odczytała zamiary Grajber na siatce Kamila Ganszczyk.

7:7. Paszek i Grajber w ostatnich kacjach musiały uznać wyższość rywalek skaczących do bloku.

6:6. Łódzki blok zrewanżował się Scott.

6:5. "Samolot" Horki, czyli bardzo nieudany atak.

6:4. Ostatnie dwa sety nie są popisem Heike Beier.

5:3. Amerykanka Scott dziś nie skacze, a fruwa! I zdobywa "oczka" jak na zawołanie.

4:3. Kolejny cenny punkt Kamili Ganszczyk.

2:3. Atak Beier najbardziej zagroził... laptopowi statystyka Taurona MKS-u.

2:2. Horka skończyła kontrę, ale najważniejsze w akcji były pewne obrony Regan Scott.

1:2. Czyżby pierwszy raz Helena Horka została w tym meczu zablokowana?

0:1. Vincourova pewnie przebija piłkę po niepewnym przyjęciu Paszek.

Budowlani Łódź po raz pierwszy w tym sezonie muszą gonić wynik 0:2 w setach. Czy podołają zadaniu?

Sylwia Pycia i Heike Beier mają łącznie tyle samo punktów po dwóch setach co Helena Horka (14). Co za spotkanie 35-latki!

25:22. Znów punktuje czeska atakująca MKS-u i Zagłębianki wygrywają 2. seta! A teraz 10 minut przerwy dla obu druzyn.

24:22. Pycia kończy piłkę przechodząca ze złego odbioru Scott. Przerwa dla (jeszcze?) wygrywających dąbrowianek.

24:20. Dwa słowa: Helena Horka.

23:20. Dotknięcie siatki przez Polańską w takim momencie...

22:20. Niemka nie pozwala Tauronowi MKS na odpoczynek.

22:19. Kapitalna obrona Lemańczyk i Scott kończy z drugiej linii!

21:19. Grobelna chciała oszukać sędziego radością po "udanym" ataku, ale nic z tego.

20:19. Miros, która właśnie schodzi z parkietu, popisała się blokiem na Beier.

Remis po 19! Daria Paszek została na dobre zablokowana.

19:18. Budowlane budzą się? Weiss nie miała szans z Pycią w walce o piłkę.

19:17. Polańska pewnie zatrzymała kiwającą Paszek.

19:16. Całą nadzieja łodzianek w Martynie Grajber.

Przyjezdne zbliżają się do rywala dzięki Grobelnej. Czas dla miejscowych.

Piłka po zagrywce Pyci otarła się o taśmę i uniemożliwiłą dąbrowiankom rozegranie akcji.

Daria Paszek! Przewaga ofensywna Zagłębianek może być pewnym zaskoczeniem.

Ryzykownie uderzała Dziękiewicz z obiegnięcia, ale skutecznie.

Łodzianki zrehabilitowały się za kolejne przepuszczenie odbicia Lemańczyk w swoje pole.

Polsko-belgijska atakująca znów oszukała potrójny blok na środku siatki.

Gabriela Polańska korzysta ze swoich dwóch metrów wzrostu.

Grobelna ku radości swoich koleżanek w końcu kończy pierwsze uderzenie w akcji.

11. punkt Horki w tym meczu, PESEL naprawdę nie gra roli!

A teraz Niemka zaserwowała asa!

Jak Weiss wygrała walkę na siatce z wyższa o dwie głowy Pycią? Kto to wie.

Źle wymierzone rozegranie Vncourovej przez całą długość siatki, łatwy punkt zdobywa Paszek.

Ileż chaosu po obu stronach siatki! Ostatecznie nieporządek skarcił przyjezdne.

Dziękiewicz zaskoczyła przyjmująca jej serwis Beier. Czas dla przyjezdnych.

I znów szczęśliwy punkt gospodyń po przebiciu piłki "dyszlem" przez Paszek!

Kibice nie zgadzają się z arbitrem, który zauważył dotknięcie siatki przez Dziękiewicz.

Dąbrowianeki były wyraźnie w defensywie, ale Horka wykorzystała nawet trudną wystawę od Lemańczyk.

Pycia miała przed sobą tyle wolnej przestrzeni, że grzechem byłoby jej nie wykorzystać.

Grajber obija blok Paszek. Intensywny mecz!

Ganszczyk ma jeszcze sporo do poprawy w ataku ze strefy numer trzy.

Budowlane przepuściły w sam środek parkietu piłkę oddaną przez Lemańczyk.

Bezlitosny rewanż Beier, ktora miała sporo miejsca po prostej z lewego skrzydła.

Prawie minutowa akcja pełna obron i wybloków, w końcu sprawy w swoje ręce wzięła Horka.

Bez zmian w oku ekipach na poczatku partii numer dwa.

Autowa zagrywka Heike Beier kończy seta. Tauron MKS zdecydowanie lepiej zaczyna mecz.

Kaja Grobelna wyszukała tym atakiem palców blokujących.

"Zdrapka" Ganszczyk i mamy piłkę setową.

Helena Horka potwierdza, że jej statystyki w ostatnich tygodniach to nie przypadek.

Polańska autowym uderzeniem w skos przybliża Tauron MKS do wygranej.

Paszek uderzyła w taśmę, raczej nie mogła nic "wyrzeźbić" z takiego dogrania.

Pycia zaskoczyła Lemańczyk swoim serwisem. Teraz o przerwę prosi Serramalera.

Świetnie oszukała łódzki blok Castiglione, zamarkowała dotknięcie piłka, a ta wleciała Vincourovej "za kołnierz".

Tym razem ze środka nie pomyliła się Pycia.

Podwójna zmiana w ekipie gospodyń.

W końcu zdecydowana odpowiedź łodzianek, z całej siły uderza Grobelna.

MKS jest w gazie! Znów przełamuje łódzką ścianę Horka, wcześniej w aut atakowała Sylwia Pycia. Czas dla gości.

To było coś! Sytuacyjna wystawa dołe Weiss do Horki, a ta zmusza Grajber do nieudanej interwencji.

Błąd gonił błąd, arbiter odgwizdał ten ostatni, autorstwa Zagłębianek.

Czeska atakująca znów uderza piłkę tak, że żadna z przyjezdnych nie utrzymuje jej w grze. O czas prosi Błażej Krzyształowicz.

Wysoki blok Budowlanych nie namęczył się, zatrzymując atakującą z miejsca Paszek.

Polańskie nie miała szans wyratować piłki źle wystawione na atak z obiegnięcia, wyraźnie dotknęła taśmy.

Paszek i Ganszczyk puściły piłkę, która uderzyła... prosto w linię.

To rozegranie do Horki atakującej z drugiej linii było trochę chaotyczne, ale dało Tauronowi MKS punkt.

38-letnia środkowa blokuje widowiskowo Kaję Grobelną.

Remis, Dziękiewicz z obiegnięcia. Bardzo dobry start obu ekip.

Vincourova oszukała blok rywala balansem ciała, a Grajber idealnie wymierzyła w środek parkietu.

Regan Scott w drugiej próbie spisała się znaczniej lepiej.

Ale starsza od niej o 14 lat Horka również pokazała, co potrafi.

Grajber zdecydowanie nie wstrzymywała ręki w ataku.

Krótko trwała radośc kibiców z Dąbrowy, sędzia uznał atak Horki za autowy.

Gabriela Polańska wpada w siatkę, a Kathleen Weiss serwuje asa.

Horka wybiła bronioną piłkę w trybuny dla prasy. MKS na razie nie istnieje w ataku.

Polańska z obiegnięcia obij blok Ganszczyk.

Pierwszy punkt zdobywa widowiskową próbą ze skrzydłą Heike Beier.

Tauron MKS: Weiss, Horka, Ganszczyk, Dziękiewicz, Scott, Paszek, Lemańczyk (libero)

Budowlani: Beier, Vincourova, Polańska, Pycia, Grajber, Grobelna, Maj-Erwardt (libero)

Za chwilę zaczynamy!

Zachodnia trybuna Hali Centrum jest wypełniona zdecydowanie lepiej niż mniejsza wschodnia, ale to nie oznacza kompletu publiczności. Cóż, ligowa środa.

Co przed spotkaniem w Dąbrowie Górniczej mówiła podstawowa środkowa klubu z włókienniczego miasta?

Spotkanie w Hali Centrum będa obserwować Jacek Nawrocki i Waldemar Kawka. Było tournee po Polsce północnej, czas na południową!

Kto wygra spotkanie w Hali Centrum?

Najciekawsze spotkanie 8. kolejki Orlen Ligi? Chyba możemy tak powiedzieć. Budowlani Łódź, jedyny niepokonany zespół ligi obok Chemika Police, zagra z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, który tak jak łodzianki nie ukrywa swoich medalowych aspiracji.