• 25 : 21
  • 25 : 19
  • 25 : 18

MVP: Bartosz Filipiak. Dziękujemy za relację.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wygrali 3:1 i zapewnili sobie utrzymanie. Częstochowian czeka baraż!

Przejście przy ataku jednego z częstochowian i piłki meczowe dla Łuczniczki!

W kolejnej akcji Bartosz Filipiak nie myli się w ataku.

Zablokowany na lewym skrzydle Milan Katić.

Kolejny blok bydgoszczan w tym secie, którym brakuje już tylko 5 punktów do utrzymania.

Pojedynczy blok Milana Katicia

Igor Yudin spojrzał jak rywale skaczą do bloku i kiwnął tak, że skutecznie ominął blok.

Skuteczny blok Mateusza Sacharewicza, który pojawił się na parkiecie.

Gospodarze mieli rację. Piłka autowa i punkt dla Łuczniczki.

As serwisowy częstochowian, ale bydgoszczanie proszą o wideoweryfikację.

Tomasz Kowalski zaserwował w aut.

Piotr Sieńko co zrozumiałe posyła kolejną piłkę do Filipiaka i znów punkt dla bydgoszczan.

Bartosz Filipiak w kolejnym skutecznym ataku w tym meczu.

Punktowa zagrywka częstochowian i szybko o czas poprosił Dragan Mihailović.

Blok bydgoszczan, w którym króluje Wojciech Jurkiewicz.

Obok Filipiaka świetnie w zespole gospodarzy spisuje się także Milan Katić. Kolejny punktowy atak Serba.

Bartosz Filipiak utrzymuje poziom i popisuje się kolejnym skutecznym atakiem.

Kolejny blok bydgoszczan i zdenerwowany Michał Bąkiewicz prosi o drugi czas.

Trzeci w blok w tym secie Łuczniczki Bydgoszcz.

Oleksandr Grebeniuk dosłownie bronił się przed potężnym atakiem Bartosza Filipiaka. Punkt dla gospodarzy.

Skuteczna kontra częstochowian.

Kolejny podwójny blok bydgoszcza, którzy świetnie rozpoczynają seta. Czas dla AZS-u.

Podwójny blok bydgoskiego duetu Wojciech Jurkiewicz - Igor Yudin.

Dwie z rzędu autowe zagrywki.

Jeśli bydgoszczanie wygrają tego seta, to zapewnią sobie utrzymanie w PlusLidze, a częstochowianie będą grać w barażach.

Czwarta partia rozpoczyna się od potężnego ataku Milana Katicia.

W kolejnej akcji australijski przyjmujący już się nie pomylił i gospodarze prowadzą 2:1.

Igor Yudin zablokowany i częstochowianie bronią dwie piłki setowe.

Potężna zagrywka Milana Katicia i częstochowianie nie przyjmują.

Trudna piłka, ale Wojciech Jurkiewicz poradził sobie w ataku ze środka.

Milan Katić skończył przechodzącą piłkę na siatce.

Poza jednym blokiem częstochowianie nie mają lekarstwa na zatrzymanie w ataku Bartosza Filipiaka.

Skuteczny trójblok bydgoszczan, który coraz bliżej objęcia prowadzenia w meczu 2:1. Czas dla Michała Bąkiewicza.

Kolejny skończony atak przez Milana Katicia.

W kolejnej akcji Milan Katić miał znacznie trudniejszą piłkę do skończenia, ale tym razem poradził sobie.

Zablokowanym na lewym skrzydle Milan Katić i o czas poprosił Dragan Mihailović.

Igor Yudin zaatakował blok-aut.

Akcja z bardzo efektownymi obronami zakończona skutecznym atakiem Tomasza Kowalskiego.

Pojedynczy blok Bartosza Filipiaka.

Bartosz Filipiak nie wstrzymuje ręki w ataku.

Stanisław Wawrzyńczyk ustrzelony zagrywką przez Milana Katicia.

Dwie z rzędu autowe zagrywki, najpierw bydgoszczan, a później gości.

Kontra bydgoszczan i skutecznie z drugiej linii Igor Yudin.

Milan Katić efektywnie z lewego skrzydła.

Igor Yudin nie zdołał obronić ataku częstochowian.

Piotr Sieńko kieruje piłkę na środę, a tam skutecznym zbiciem popisał się Jan Nowakowski

As serwisowy Bartosza Filipiaka.

Skuteczny atak Igora Yudina.

As serwisowy Wojciecha Jurkiewicza.

Częstochowianie znaleźli sposób na Bartosza Filipiaka. Atakujący Łuczniczki zablokowany.

Piotr Sieńko zagrywa daleko w aut i pierwszy punkt w secie dla częstochowian.

Rozpoczynamy trzecią odsłonę meczu.

Łukasz Polański zagrywa w aut i drugi set dla Łuczniczki. Przy stanie 1:1 przed nami 10 minutowa przerwa.

O przerwę poprosił Dragan Mihailović.

Częstochowianie obronili dwie piłki setowe.

Pojedynczy blok Milana Katicia.

Częstochowianie bliscy podbicia ataku Bartosza Filipiaka, ale ostatecznie punkt dla Łuczniczki.

W trudnych momentach bydgoszczanie mogą jednak liczyć w środę na Bartosza Filipiaka. Znów skuteczne zbicia młodego atakującego Łuczniczki.

Jan Nowakowski bez bloku zaatakował w aut.

Milan Katić skutecznie splasował piłkę w kontrze.

Po przerwie potężny atak Bartosza Filipiaka.

Igor Yudin w ataku w kontrze dotknął siatki i czas dla Dragana Mihailovicia.

Rozgrywający Łuczniczki Piotr Sieńko przy przechodzącej piłce przegrał walkę na siatce.

Na razie świetne spotkanie rozgrywa na prawym skrzydle Bartosz Filipiak.

W zespole AZS-u za Moroza wszedł Stanisław Wawrzyńczyk.

Potężna zagrywka Milana Katicia, z którą nie poradził sobie lidero AZS-u Adam Kowalski.

Niedokładne przyjęcie częstochowian, ale błąd szybko naprawił techniczny atakiem Rafał Szymura.

Kolejny punkt w ataku ze środka zdobył Bartosz Buniak.

Autowa zagrywka Tomasza Kowalskiego.

Bartosz Buniak w potężnym ataku ze środka.

Igor Yudin efektywnie w akcji blok-aut.

Kolejny punkt w ataku bydgoszczan.

Autowy atak jednego z siatkarzy częstochowskiej drużyny.

Bartosz Filipiak zapunktował w kontrze i o czas poprosił Michał Bąkiewicz.

Igor Yudin show. Najpierw kapitalna obrona przyjmującego, a potem jeszcze lepszy atak na podwójnym bloku.

Pewny atak ze środka w wykonaniu Wojciecha Jurkiewicza, który nieoczekiwanie rozpoczął mecz w wyjściowym składzie Łuczniczki.

Milan Katić wyrzucony za antenkę, ale poradził sobie w ataku.

Rafał Szymura zapunktował w kontrze.

Drugą odsłonę meczu rozpoczynamy od punktowej zagrywki częstochowian.

Igor Yudin zagrywa w siatkę i pierwszy set dla przyjezdnych.

Częstochowianie byli bliscy wyblokowania i obrony ataku Bartosza Filipiaka, ale ostatecznie Łuczniczka broni pierwszego setbola. Czas dla Michała Bąkiewicza.

Igor Yudin zaatakował "na raty", ale dla gospodarzy najważniejsze, że zdobył punkt.

Skuteczna kontra przyjezdnych.

Dwie z rzędu autowe zagrywki częstochowian.

W drugiej fazie seta bardzo skuteczny w częstochowskim zespole jest Oleksandr Grebeniuk.

Siatkarski gwóźdź w wykonaniu Rafała Szymury.

Piotr Sieńko większość piłek posyła na razie do Bartosza Filipiaka. Na razie atakujący Łuczniczki nie myli się.

Skuteczny atak po prostej Bartosza Filipiaka.

Dwa punkty z rzędu w ataku Oleksandra Grebeniuka i przyjezdni odzyskali prowadzenie. Czas dla trenera Mihailovicia.

Po dwóch punktach z rzędu dla gości, punkt w ataku zdobył Bartosz Filipiak.

Przed potrójny blok AZS-u nie przedarł się Igor Yudin.

Sprytnym, techniczny i co najważniejsze dla gospodarzy skutecznym atakiem popisał się Igor Yudin

Serię częstochowian przerwał mocnym i skutecznym atakiem Milan Katić.

Nie do zatrzymania na lewym skrzydle Rafał Szymura.

Drugi z rzędu punkt w ataku zdobył Rafał Szymura.

Długa akcja zakończona skutecznym plasem w 9. metr pola bydgoszczan Rafała Szymury.

Przez blok bydgoszczan nie przedarł się Tomasz Kowalski.

Milan Katić popisał się efektywnym atakiem blok-aut.

Na razie bardzo skutecznie na prawym skrzydle bydgoskiego zespołu spisuje się Bartosz Filipiak. Kolejny punkt atakującego Łuczniczki.

Po raz drugi w tym spotkaniu bydgoszczanie wychodzą na przerwę. O czas poprosił Michał Bąkiewicz.

As serwisowy Igora Yudina i gospodarze odrobili trzypunktową stratę.

Świetne rozegranie Piotra Sieńko. Na czystej siatce nie do obrony zaatakował Bartosz Filipiak.

Kontra bydgoszczan, a w niej skutecznie na lewym skrzydle spisał się Igor Yudin.

Skuteczny tróbjblok bydgoskiego zespołu.

Tymczasem zza band reklamowych spotkaniu przygląda się Jakub Bednaruk, który od sezonu 2017/2018 obejmie Łuczniczkę Bydgoszcz. Na razie nowy trener zespołu nie może być zadowolony z gry Łuczniczki.

Mateusz Czunkiewicz nie przyjmuje zagrywki Rafała Szymury i o czas poprosił Dragan Mihailović.

Jan Nowakowski zablokowany w ataku ze środka.

Nieporozumienie w obronie Łuczniczki. Bydgoszczanie nie podbili przechodzącej piłki.

Wyrównany początek spotkania. W kontrze zapunktował Bartosz Filipiak.

Pierwszy punkt w meczu dla gospodarzy, skutecznym plasem, zdobył Bartosz Filipiak.

Wyjściowe składy:

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grebeniuk, A. Kowalski (libero)

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Jurkiewicz, Yudin, Filipiak, Sieńko, Czunkiewicz (libero)

Zakończyła się już prezentacja obu zespołów. Za chwilę poznamy wyjściowe szóstki obu drużyn.

Bydgoszczanie, by cieszyć się z wygrania dwumeczu muszą wygrać 3:0 bądź 3:1. Jeśli wygrają 3:2, losy 15. miejsca rozstrzygną się w tzw. złotym secie, granym do 15 punktów. Każdy triumf częstochowian, gwarantuje im utrzymanie.

Przypominamy, że stawką pojedynku jest 15. lokata w rozgrywkach, ale przede wszystkim utrzymanie w PlusLidze. Wywalczy je zwycięzca dwumeczu. Na razie bliżej tego celu są częstochowianie, którzy wygrali pierwszy mecz u siebie 3:2.

Witamy serdecznie z hali Łuczniczka. Rozpoczynamy relację z rewanżowego meczu o 15. miejsce w PlusLidze pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz i AZS-em Częstochowa.