• 25 : 15
  • 25 : 16
  • 25 : 15

Zapraszamy serdecznie, a za dziś dziękujemy. Miłego i spokojnego wieczoru.

Żegnamy się więc ze smutkiem z warszawskiego Torwaru. Dziękujemy za pięć dni turnieju. Już od jutra jego echa na naszym portalu.

Polki uplasowały się na trzecim miejscu.

W turnieju barażowym zagrają Czeszki, które zajęły drugie miejsce.

Bezpośredni awans na mundial uzyskały Serbki, które w Warszawie nie przegrały nawet seta.

Brankica Mihajlović kończy atak z IV strefy. Koniec meczu i koniec marzeń polskich siatkarek o występie na Mistrzostwach Świata.

I jeszcze popisuje się asem serwisowym. Piłka zatańczyła na taśmie i spadła w pierwszy metr.

Tijana Malesević łapie wiatr w żagle na lewym ataku.

Pomyliła się Polańska z obejścia.

Tijana Malesević radzi sobie w ataku z lewego skrzydła.

I znów to samo...

Ależ bombarduje zagrywką Brankica Mihajlović.

Agnieszka Kąkolewska zablokowana. Można chyba zaczynać odliczanie wsteczne...

Tijana Bosković nie ma miłosierdzia gdy atakuje.

Jovana Stevanović przebija się przez dłonie polskich blokujących.

Jacek Nawrocki raz jeszcze prosi o czas.

Kompletnie pogubiły się Polki. Zabrakło dobrej asekuracji.

Była doskonała szansa na kontrę, ale Agnieszka Kąkolewska uderzyła w pół siatki.

Jacek Nawrocki poprosił o 30 sekund przerwy.

Jovana Stevanović nie zawodzi na środku.

Zoran Terzić za protesty co do tej decyzji ukarany żółtą kartką.

Błąd przełożenia rąk nad siatkę popełnia Ana Antonijević. Serbska rozgrywająca także pojawiła się na boisku od początku trzeciej odsłony.

Przerwa techniczna z trzypunktowym prowadzeniem Serbek.

Patrycja Polak w miejsce Natalii Mędrzyk. Z kolei Gabriela Polańska od początku seta występuje zamiast Zuzanny Efimienko.

W ostatniej chwili autoasekuracja bloku w wykonaniu Joanny Wołosz daje punkt Biało-Czerwonym.

Martyna Grajber przestrzeliła swoją próbę z lewego ataku.

Przestrzeliła z sytuacyjnej piłki Bosković.

Autowa zagrywka Kąkolewskiej.

Pojedynczy blok Stefany Veljković na Berenice Tomsi uderzającej z II linii.

Agnieszka Kąkolewska w udanym ataku ze środka.

Joanna Wołosz rozpoczyna trzeciego seta. Jeśli chcemy pozostać w grze o mundial, nie wolno już przegrać żadnego seta.

Tijana Malesević punktową zagrywką kończy tę partię. Serbia prowadzi już 2:0 po niecałej godzinie gry.

Podbity atak Jovany Stevanović, ale przy próbie odpowiedzi środkowa reprezentacji Serbii zatrzymała Martynę Grajber.

Skutecznie kiwa z drugiej piłki Bojana Zivković.

Bardzo dużo musiała biegać w tej akcji po boisku Martyna Grajber i zdaje się, że podrkęciła staw skokowy, ale jest to niegroźna kontuzja i przyjmująca reprezentacji Polski może grać dalej.

Jeszcze jeden czas dla Jacka Nawrockiego.

Atak Brankicy Mihajlović autowy, ale któraś z Polek dotknęła siatki przy wyskoku do bloku.

Berenika Tomsia zatrzymana potrójnym blokiem przy ataku z pipe'a.

Tijana Bosković tym razem po taśmie w aut.

Tijana Bosković na raty, ale skutecznie. Najpierw była nieco wrzucona w siatkę, ale przy drugiej próbie już uderzyła nie do obrony po prostej.

Błąd podwójnego odbicia po serbskiej stronie. To skutek zagrywki Tomsi.

Tijana Bosković również dobrze czuje się w ataku z IV strefy.

Brankica Mihajlović nie zawodzi na lewym skrzydle.

Zepsutymi zagrywkami na pewno sobie nie pomożemy...

I znów Tomsia sprowadzona do parteru blokiem.

Jacek Nawrocki wykorzystuje pierwszą przerwę na żądanie.

Brankica Mihajlović z lewej flanki uderza tak mocno, że Polki nie są w stanie już dostarczyć piłki na drugą stronę.

Tijana Bosković zatrzymana blokiem w ataku z wysokiej piłki.

Raz jeszcze Berenika Tomsia udanie atakuje w kontrze

Znów świetna obrona Aleksandry Krzos! A Berenika Tomsia umiejętnie bije po skosie, między dwie Serbki.

Źle rozegrana piłka na krótką do Veljković, co kończy się blokiem Efimienko.

Czujna przy siatce Stefana Veljković. Kapitan reprezentacji Serbii kończy atak z przechodzącej piłki.

Trochę "zagotowała się" Natalia Mędrzyk. Uderzyła sytuacyjną piłkę prosto przed siebie. Niestety w blok.

Raz jeszcze Kąkolewska w roli głównej. Najpierw udany atak, a następnie dobrze przełożone ręce w bloku.

Agnieszka Kąkolewska skuteczna na środku.

Autowa zagrywka Kąkolewskiej na zakończenie pierwszej odsłony. Serbki wyraźnie lepsze.

Przedłuża tego seta Agnieszka Kąkolewska, której atak ze środka ląduje w samym narożniku boiska.

Obity serbski blok przez Natalię Mędrzyk.

Przegrała przechodzącą piłkę Malwina Smarzek.

Niedokładna piłka do Veljković na środek skutkuje nieudanym atakiem, a w odpowiedzi Berenika Tomsia przedziera się przez ręce rywalek.

Agnieszka Kąkolewska trafia ze środka.

Podbija atak Bosković Mędrzyk, ale co z tego, skoro piłka ląduje w trybunach?

Tijana Bosković, blok-aut, kolejny punkt dla Serbii.

Zablokowana na lewym ataku Malwina Smarzek.

Zuzanna Efimienko nie trafia w boisko.

Brankica Mihajlović obija podwójny polski blok.

Po raz drugi o 30 sekund przerwy prosi Jacek Nawrocki.

A teraz jeszcze dokłada do tego asa serwisowego.

Ponad polskim blokiem, i to w boisko atakuje Tijana Bosković.

Jest świetna obrona Aleksandry Krzos, a w kontrataku nie bała się uderzyć Natalia Mędrzyk.

Nie ma litości w ofensywie Tijana Bosković.

Po przerwie technicznej w siatkę serwuje Mihajlović.

Zablokowana Agnieszka Kąkolewska uderzająca z krótkiej.

Dwie petardy z linii 9. metra posłała Brankica Mihajlović.

O przerwę poprosił Jacek Nawrocki.

Zatrzymana na prawym skrzydle Berenika Tomsia.

Oba zespoły wymieniły się zepsutymi zagrywkami.

Trzy bomby ze skrzydła obronione przez Polki, ale ostatnia z nich na drugą stronę na aut.

Zuzanna Efimienko rozpoczyna od zagrywki.

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Mędrzyk, Smarzek, Krzos (libero)

Serbia: Zivković, Malesević, Mihajlović, Veljković, Stevanović, Bosković, Popović (libero)

Oba zespoły już po hymnach. czas na prezentację wyjściowych szóstek.

Dzisiejsze dotychczas rozegrane spotkania trwały po trzy sety.

Sytuacja Biało-Czerwonych skomplikowała się po wczorajszej porażce z Czeszkami 2:3. W związku z tym, by zachować szansę na choćby udział w turnieju barażowym, muszą dziś pokonać wicemistrzynie olimpijskie, obojętnie w jakim stosunku.

Siatkarki reprezentacji Polski mierzą się z Serbkami.

Dobry wieczór! Przed nami ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego grupy B do mistrzostw świata siatkarek, które w przyszłym roku zorganizuje Japonia.