• 22 : 25
  • 17 : 25
  • 21 : 25

Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dmitrij Wołkow, przyjmujący reprezentacji Rosji.

Koniec meczu. Jegor Kliuka ostatecznie odarł Polaków ze złudzeń. Po słabym meczu przegraliśmy z Rosją 0:3.

Maciej Muzaj bohaterem akcji w obronie. Jego heroiczna parada dała szansę zablokowania Dmitrija Wołkowa.

Polacy jeszcze się obronili za sprawą Aleksandra Śliwki.

Po autowej zagrywce Mateusza Bieńka Rosjanie mają pierwszą piłkę meczową.

Tym bardziej, że Dmitrij Wołkow nadal praktycznie nie do zatrzymania.

Maciej Muzaj efektownie uderzył z lewego skrzydła. Ale położenie Polaków nadal krytyczne.

Kolejny as Dmitrija Wołkowa.

Aleksander Śliwka ponownie zastąpił Michała Kubiaka.

Dmitrij Wołkow kompletnie rozbija Polaków zagrywką. Kolejny as na koncie rosyjskiego przyjmującego.

Rafał Buszek zatrzymany. Blok zabójczą bronią Rosjan w trzecim secie.

Challenge na korzyść Rosjan. As w wykonaniu Dmitrija Wołkowa.

Dawid Konarski raz jeszcze zablokowany. Gramy zbyt prosto.

Michał Kubiak huknął z zagrywki, czym kompletnie zaskoczył Dmitrija Wołkowa.

I jeszcze raz blokiem zagrali Rosjanie. Tym razem złapali ostatnio niezawodnego Dawida Konarskiego.

Fatalne zagrywki z obu stron.

Mateusz Bieniek skutecznie z krótkiej. Minimalna inicjatywa cały czas po stronie Polaków.

Jegor Kliuka nie wstrzymuje ręki w ataku, co przynosi jego ekipie wymierne efekty.

Agresywne kiwki w środek przynoszą dziś Rafałowi Buszkowi najwięcej korzyści.

Dwa nieudane ataki Polaków i cała przewaga została zmarnowana.

Dawid Konarski jest tym, który podrywa Polskę w trzecim secie. Doskonały pojedynczy blok na Dmitriju Wołkowie.

Dawid Konarski przywrócił Polsce dwupunktowe prowadzenie dzięki bezkompromisowości w ataku.

Rosjanie szybko doprowadzili do remisu dzięku dwóm udanym blokom.

Do wyjściowego składu Polaków powrócił Michał Kubiak.

Teraz przed nami około 5-minutowa przerwa.

Koniec drugiego seta. Polacy przegrali go w bardzo słabym stylu. "Kropkę nad i" postawił Jegor Kliuka.

Pierwsza piłka setowa dla Rosji po udanej kontrze Dmitrija Wołkowa.

Jegor Kliuka skutecznie z lewego skrzydła. Rosjanie dominują.

I jeszcze jeden błąd. Zepsuty serw Bartłomieja Lemańskiego.

Paweł Zatorski kompletnie nie ma dziś czucia w przyjęciu. Polski libero nie do poznania.

Bartłomiej Lemański uderzył z krótkiej w aut ... Brak słów.

Aleksander Śliwka nieudanie wprowadził się w mecz. Dotknął siatki.

Dmitrijowi Wołkowowi zaczynają wychodzić również zagrania techniczne. A to nie wróży naszym siatkarzom niczego dobrego.

Kolejny autowy atak Polaków ... Błędy naszym wrogiem numer jeden.

Potrójna ściana wyrosła na siatce przed Dawidem Konarskim. I nasz atakujący nie dał rady jej sforsować.

Michał Kubiak od kilku minut stara się poderwać nasz zespół do walki.

Dmitrij Wołkow też od czasu do czasu się myli.

Cały trud Mateusza Bieńka, który wykonał kapitalnego skróta z zagrywki, zniweczyło potężne nieporozumienie po polskiej stronie.

Nikt w sali nie wie, czemu punkt padł łupem Rosjan. Poza sędziami.

Kolejne fatalne przyjęcie po polskiej stronie. Ale mamy szczęście, bo Rosjanie popełnili błąd podwójnego odbicia.

Maksim Żygałow tym razem bezlitosny na prawej stronie. Fatalne otwarcie drugiego seta w wykonaniu Polaków.

Dmitrij Wołkow dołożył kolejną punktową zagrywkę.

Leworęczny Maksim Żygałow nie zawiódł w ataku z lewego skrzydła.

Koniec pierwszego seta. Fatalne zachowanie Rafała Buszka przy szybującej zagrywce Wadima Likhosherstowa przekreśliło szanse Polaków na odwrócenie niekorzystnego wyniku.

Dmitrij Wołkow nie zawodzi w ataku. Właśnie zapewnił Rosjanom pierwszą piłkę setową.

Poprawka Maksima  Żygałowa już jednak bez zarzutu.

Ale z kolei Maksim Żygałow zawiódł w ataku. Losy pierwszego seta nadal otwarte.

Maksim Żygałow odpowiedział natomiast zagrywką w piorunujący sposób. Nie było czego zbierać.

Autowa zagrywka Dawida Konarskiego. Atakujący reprezentacji Polski wciąż szuka właściwego rytmu w polu serwisowym.

Zupełnie nieudany atak Jegora Kliuki. Piłka posłana daleko w aut.

Zmiana w reprezentacji Polski. Rafał Buszek zastąpił Kurka.

Kolejny raz doskonały serwis Dmitrija Wołkowa. I kolejny prosty błąd Bartosza Kurka.

Bartosz Kurek przestrzelił w prostej sytuacji. Przestój Polaków ciągle trwa.

Paweł Zatorski upolowany potężną zagrywką Dmitrija Wołkowa. To zdecydowanie główny motor napędowy reprezentacji Rosji.

Technika nie okazała się również sprzymierzeńcem Bartosza Kurka. Kolejny remis po punktowym bloku Rosjan.

Paweł Zatorski pomylił się w ocenie toru lotu piłki. Asa posłał Dmitrij Kowalew.

Dmitrij Wołkow wyciągnął odpowiednie wnioski. Nie wstrzymał ręki i obił polski blok.

Passa naszych reprezentantów trwa w najlepsze. Kiwka Dmitrija Wołkowa brutalnie zgaszona przez blok.

Kolejny challenge na korzyść Polaków! As serwisowy Mateusza Bieńka.

Fatalnie w ataku pomylił się Wadim Likhosherstow.

Popisowa kontra Rosjan. Wyrok wykonał z lewego skrzydła Dmitrij Wołkow.

Dawid Konarski w ataku błyszczy, ale w zagrywce może się jeszcze poprawić.

Dawid Konarski na razie nie do zatrzymania.

Challenge na challenge wygrany przez reprezentację Polski.

W jego miejsce pojawił się Wadim Likhosherstow.

Dawid Konarski skończył atak, ale to mało istotne. Wygląda bowiem na to, że poważnej kontuzji nogi nabawił się rosyjski środkowy Ilia Wlasow.

Duże pomyłki w zagrywce Maksima  Żygałowa i Bartosza Kurka.

Dawid Konarski wykonał podwójną robotę. Najpierw "kopnął" zagrywką, potem skończył kontrę.

Polacy amibitnie walczyli w obronie, ale piłka kiwnięta przez Jegora Kliukę wpadła w boisko.

Wyjściowe składy:

Polska: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Zatorski (libero)

Rosja: Wlasow, Kowaliew, Wołkow, Żygałow, Kliuka, Kurkajew, Martyniuk (libero)

Dobiegła końca rozgrzewka. Teraz czas na hymny narodowe. Pierwszy gwizdek za około 7 minut.

Na temat postawy Polaków w Lidze Światowej 2017 porozmawialiśmy natomiast z Ryszardem Boskiem.

Prezentujemy wam także sylwetkę reprezentacji Rosji. Do Katowic przyjechała ona bez kilku największych gwiazd.

Polacy w Lidze Światowej 2017 zmierzą się z Rosjanami po raz pierwszy. Oto zapowiedź tej rywalizacji.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:25.

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Ligi Światowej (grupa H1) pomiędzy Polską a Rosją.